Sayfa 485/1044 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585985 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 3,873 - 3,880 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Katılıyorum. Aşağı yukarı aynı rakamları bende merakla bekliyorum. Bir miktar cikis yaptım. Ama elimde olmayınca bir yanım eksik kalıyor. Eksiklik hissediyorum.

GM 5 Plus d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    TOBO 'yu bozarsa bu seviyelere tekrardan gelecektir. Ben TOBO 'yu takip ediyorum şimdilik...

8.06 önemli bu aşamada...!

Bakalım neler yapacak...?

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,006
    Hazır İstanbul'da kar var ve ortalık soğukken dışarıda gezmektense biraz aylaklık yapıp evde oturayım, accık ekran başına geçeyim dedim.....

Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Yaramı deşmeyin

Ben Vakıf almadan grafiklere baktım hepsi olumluydu ben aldım sonra biraz daha aldım o gün tüm banka hisseleri düşüşe başladı
    .....
    .....

Ama şimdilik ben olsam 12 ile çarpardım
    VAKBN konusundaki fikrinize kesinlikle katılıyorum Lütfü abim. Portföyde olmazsa olmaz denecek türden bir hisse. Ancak siz aldıysanız kesinlikle gitmeyeceğinden emin olabiliriz. Malum biz alınca gitmiyor. Yöntem değiştirmek gerek. Ya alım adetlerini ya da alım süresini uzatmak gerekecek. Değiştirmemiz gereken alışkanlıklarımız var. Esnekliğe sahip hareket edemiyoruz. Daha seri hareket edebilme becerisini arttırmamız gerekecek. Bazen onlar gibi ağır ağır, bazende bir ceylan gibi seke seke gitmemiz gerek. Ama portföye atmamız gerek...

Birde XBANK ı kamu ve özel diye gözlemlemek lazım. Çünkü her birinde ayrı ayrı bir hikaye sözkonusu, GARAN özelinde söylüyorum; yıllar önce 10 $ seviyelerinde halka açılıp son dönemlerde 1 dolar seviyelerine geldiğinde BBVA nın ben geri alım yapıyorum demesi hikayenin tam da neresinde olduğumuzu açıklıyor. Tabi VAKBN özelindeki durum daha heyecan verici o yüzden bu işin bu kadar kısa sürede biteceğini sanmıyorum. Mevcut ortaklıklar ve iştiraklerinin sermaye yapısı incelendiğinde 1 VAKBN alarak 2-3 şirkete ortak olunduğunu bilinmesi gerek. Dedim ya her birinin kendi özelinde ayrı hikayesi var.

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Zahmet ne demek, memnun oldum. Bu arada grafik isteyen olmaması çok ilginç...!

Demek ki bedavanın kıymeti olmuyormuş...

Bu benim hayatımın sistemi. Zamanla anlaşılacaktır ama o zamana kadar ben paylaşmaktan vazgeçerim gibime geliyor...

Sevgili üstadım sizin bu cümleniz aklıma aşağıdaki anektodu hatırlattı okurken,

Tilki'ye sormuşlar "Tavuk sever misin "
    Tilki önce bıyık altından gülmüş. "Şaka yapıyorsunuz herhalde"
    demiş.

Aslında bu zamana kadar herkesin cevabını aradığı soruyu siz kendi kendinize sorup cevap için harekete geçmiş ve epeyde yol katetmişsiniz. İlk başlarda anlamak için, neyi ifade etmeye çalıştığını çözmek için biraz zorlandım. Siz zaman zaman açıklamalar yaptıkça taşlar yerine oturdu.Duymak istediklerimizi bize gösterecek bir yöntemin kapısını aralamışsınız. Eh malum bizim başlığın müdavimleri çalı ardından izlemekten hoşlanan bir grup olduğu için kimse şeyedemiyor sanırım. Oysa bu başlığı uzun zamandır takip edenler biliyor ki; aklınıza o anda gelen diğerlerinin aklına daha sonra düşüyor. Tamam hadi yardımcı olamıyor olabiliriz ama, Konuya fikirsel katkıda bulunmak yada çalışırlılığının ne derece etkin olduğunu gözlemlemek için önerilerde bulunmak daha kolay bi yöntem. Çalı ardındaki abilerimizin de katkı yapacağını umuyorum..
    Tabi bunda açık konuşmak gerekirse piyasada hareket imkanı kalan pek fazla insan kalmamasının ve ilginin azalmış olmasınında etkisi olabilir. Çünkü bu süreçte deyim yerindeyse tecavüz etmekten beter ettiler milleti. Pala pantolununun fermuarını kapatıp giderken herkes "acımadı ki acımadı ki " diyordu amma velakin herkes bir darbe aldı. Hani şu boynumu çevirsem sana yapacaklarımı gösterirdim deki durum gibi vatandaşın hali.
    ...

Bende pandemi sürecinden çıkışın, XGIDA - XELKT - XUSIN arasındaki korelasyonunu merak ediyorum. Malum hafta içi gelen haberde İran doğalgazı akışında kesintiye gidilmesi ardından sanayiye de gaz akışının yavaşlatılacağı gündeme geldi. Bu soğuk kış günlerinde bu olumsuz haberin sanayi ve yan sanayi hisselerinde önümüzdeki dönem için üretim yavaşlamasına, bununda satışlar üzerinde etkisi ile birlikte en az 1 çeyreklik bilançolarda nasıl tepki vereceğini merak ediyorum. Enflasyon yaşarken, birde enflasyon içinde durgunluk yaşanması bizi stagflasyona doğru sürükler. Buda tam anlamıyla bir paradoksa düşmemize sebep olur. Sermaye buna çözüm üretecek akıla sahip elbette, ama acı bir fatura çıkartır karşımıza, benim asıl korkum bu durumun oluşması. Siyaset ise bunu aşabilmek içinse hemen ilk akla gelen senaryoyu uygulamaya koyar. Hemen kendinde bir düşman üretir ve buda savaş ortamının doğmasına sebep olur. Bakınız örnek Bidon amca. Her ne kadar çişini ne zaman yapacağını hatırlamayıp altının bezlenmesi gereken birini ülkesinin başına getiren halkın bunu görmesi ne kadar haksa, onu idare edenlerin de yeni oyununa katlanmak zorundalar. Ülkesinin yaşadığı enflasyonu aşmak için hemen başvurdukları numara kendilerinden kilometrelerce uzakta bir ülkede ne olup olmayacağının tartışmasına girmesi hatta daha ileri gidip Rus ayı larının (Burdaki benzetme ulus benzetmesi. Hani Rus ları ayı diye tasvir ediyorlar ya ondan işte, yoksa bir ülkeye hakaret için kullanılmış bir deyim değil ) ne yapmaması gerektiğini söyleyecek kadar ateşi körüklemeleri... Siyaset işte.

Bizimle ilgili bir beyanatta bulunamıyorum.

Sevgiler saygılar
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Selim, sen istersin de ben paylaşmaz mıyım...

Bu tür grafikleri paylaşabilmek için öyle bir kodlama yaptım ki; aklıma gelen tüm olasılık ve varyasyonları aynı anda ve istediğim görüntüde görebiliyorum. Yani grafiği paylaşmak benim için saniyeler kadar kolay. Zor olan yorum istendiği zaman, ekrana bakıp inceleme yapmak...!

Keşke herkes grafiği anlasa da, ben de sadece grafiği paylaşıp gidebilsem. O zaman hizmette sınır olmazdı...

Senin için 4 tane grafik atıyorum...

- 1. grafik günlük olarak kriz çıkmazdan hemen önceki zirveye kadar görüntü...

- 2. grafik günlük olarak kriz çöküşü esnasındaki görüntü...

- 3. grafik haftalık olarak krizin dibinden ilk zirveye kadar olan 1. turun görüntüsü...

- 4. grafik haftalık olarak yeniz zirveye olan 2. tur yolculuğun görüntüsü...

Umarım görmek istediklerini görürsün ve bizimle de paylaşırsın...

İstediğin farklı bir durum varsa istemen yeterli...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

4. selamlar...grafik istenmemesinin sebebi bedavanın(ilim kıymetlidir) kıymetsiz oluşundan değil bence
    aksine anlaşılmasının zorluğundan, kodun kapalı oluşundan, kişinin kendi örneklemesini yapamamasından,
    kıyas yaparken fikir yürütmekte zorlanmasından, grafiklerdeki zamansal ilişkilerin yorumlamasından,
    verilerin nasıl işlendiğinden v.b sebeblerden olduğunu düşünüyorum...
    çalışmalarınızı takip ederekten...başarılarınızın devamını dilerim...
    (en azından yapmak istediğinizi tam anlamasakta(cahilliğimize verin) payımıza düşeni almaya çalışıyoruz, teşekkürler)
    Doğum tarihim 16/07/2024 olarak güncellenmiştir.

5. Selim hocam yazdıklarında haklısın, ama şahsen bazı hisselerde pozisyon açarken acele ediyorum hatta bazende inat ediyorum bunlar yanlış, ama bu defa ben Vakıfı almadan iyice baktım hem endeks hem Vakıf olumluydu ama sonra talimat gelmiş gibi hepsi grafikleri bozdu tabi biz iş işten geçince anladık bizim MB faiz indirim sürecine girecekmiş, neyse süreç bu abilerin beklediği gibi tek seferlik indirimle kalmayıpta dolar ve avro şaha kalkınca onlarda yeni senaryo yazdılar ( döviz bazlı ucuz kalmışız, yeni fark ettiler...)
    başladılar zaten ellerinde olan ve bana göre pahalı olan hisseleri sürmeye, bankalarda biraz gitti haklarını yemeyelim ama dediğiniz gibi iki kamu bankası ciddi şekilde ayrıştı ve 2000 endeks seviyesinde bulundukları konum içler acısı, piyasa değerleri öyle rezil seviyedeki şirketin altındaki iştiraklerle kıyas edilmesi gereken bazı gübre şirketleri Vakıfbankla aynı piyasa değerine sahipler, hisse ve borsa hakkında yazılacak çok şey olsada bir anlam ifade etmiyor artık nasipte bu hisseden kazanmak varsa kazanacağız yoksa yoktur
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,006
     Alıntı Originally Posted by lutfu001 Yazıyı Oku
    Selim hocam yazdıklarında haklısın, ama şahsen bazı hisselerde pozisyon açarken acele ediyorum hatta bazende inat ediyorum bunlar yanlış, ama bu defa ben Vakıfı almadan iyice baktım hem endeks hem Vakıf olumluydu ama sonra talimat gelmiş gibi hepsi grafikleri bozdu tabi biz iş işten geçince anladık bizim MB faiz indirim sürecine girecekmiş, neyse süreç bu abilerin beklediği gibi tek seferlik indirimle kalmayıpta dolar ve avro şaha kalkınca onlarda yeni senaryo yazdılar ( döviz bazlı ucuz kalmışız, yeni fark ettiler...)
    başladılar zaten ellerinde olan ve bana göre pahalı olan hisseleri sürmeye, bankalarda biraz gitti haklarını yemeyelim ama dediğiniz gibi iki kamu bankası ciddi şekilde ayrıştı ve 2000 endeks seviyesinde bulundukları konum içler acısı, piyasa değerleri öyle rezil seviyedeki şirketin altındaki iştiraklerle kıyas edilmesi gereken bazı gübre şirketleri Vakıfbankla aynı piyasa değerine sahipler, hisse ve borsa hakkında yazılacak çok şey olsada bir anlam ifade etmiyor artık nasipte bu hisseden kazanmak varsa kazanacağız yoksa yoktur
    İşte Lütfü abim; demek istediğim tam olarakta bu...
    Yani bir adım önde olabilmek için ufkumuzu daraltan kara bulutların ardını görebilme becerisini kazabilmek.

Enseyi karartmadan,
    Elbet bu yağmurlu soğuk havalar kara bulutlar dağılacak. güneşli aydınlık günler gelecek. Biz kompartından yerimizi ayırtalım. Varsın tren hareket etmek için biraz motoru ısıtsın.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,006
    XGIDA dan olan beklentim doğru yönde.. Hisse bazında değişkenlikler olacaktır tabi. Bu sadece geneldeki görüntü. Artık fişini çekmişler. Taaa ki yeni dönemdeki yeni hikayesi yazılana kadar. Tabi buda gıda ve su denklemi ile ilişkili olacak. Burada etkili faktörlerden biriside XELEKT olacak. Bunu açayım ne diyor bu adam demesinler. GIDA üretimi için ihtiyaç olan temel etkenler toprak ve su aynı zamanda üretim aşamasındaki elektrik fiyatları. Üretici açısından önemli olan göstergeler. Tabi bunun XTCRT tarafı da önemli fakat şu anda onu gözönüne almıyorum (MGRS, BIZIM vb gibi.) Ancak orada beklentim gıda içinde farklı bir hikayesi olan başka bir hisse. Bakalım zaman ne gösterecek. Bu arada Koray Hocama sevgiler saygılar..

8.  Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    İşte Lütfü abim; demek istediğim tam olarakta bu...
    Yani bir adım önde olabilmek için ufkumuzu daraltan kara bulutların ardını görebilme becerisini kazabilmek.

Enseyi karartmadan,
    Elbet bu yağmurlu soğuk havalar kara bulutlar dağılacak. güneşli aydınlık günler gelecek. Biz kompartından yerimizi ayırtalım. Varsın tren hareket etmek için biraz motoru ısıtsın.

Selim hocam o bulutların ardını görmek için bize içeriden bilgi veren biri olmalı yoksa o bulutlar hep olduğu gibi bizim tepemize yağacak

Bu arada Vakıf aldım ama öyle boş boş bakmadım, hisse ben almadan önce 80 bin endekste bile 3,34 görmüştü neyse ben aldım endekste düşüş başladı kabul Vakıfta düşmeye başladı ama bir başka düşüyor kerata 3.45 civarı Denizden bir yiğit 15-20 milyon lot karşıladı o bölgede düşüş konsolide olacak sandım ama olmadı hacimsiz düştü 3,20 ye bizim 3,45 den onca lotu alan Denizte sattı mı malı, bunu gören satmalıydı hisseyi ama ben çok gördüm bu dümenleri satmadım sözde mal kurumlar arasında dağıldı/dağıtıldı... endeks yukarı döndü bu da rica minnet yukarı döndü sonra geri alım kararı almış olan Vakıf bir anda kabaca 20 milyon lot aldı ama hisse çıktığı yerde durmadı ertesi gün düştü bunu görende bundan bir cacık olmaz deyip satmalıydı artık sonuçta 20 milyon lot almalarına rağmen hisse adam olmuyordu, ben yine satmadım, neyse sonra baktım sürekli git gel yapıyor bende ara ara tırtıkladım en son sağlam tırtığı endeksin rekor kırdığı gün yaptım, o gün bugündür minik minik yolmaya çalışıyorum maksat domuzdan kıl koparmak...
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Sayfa 485/1044 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •