Sayfa 486/1024 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586986 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Benim bir geri zekalı arkadaşım vardı çok değil geçen sene başka bir yakını mı akrabası mı ne enerji işinde para var sen paranı dövize falan yatırma ver bana biz rüzgar işine gireceğiz bu işte para mok gibi demiş. Bana söyledi sen de girermisin böyle işe dedi ben ulan beleş lokma bile vermezler bu ülkede adama değilki ballı börek işe beni ortak edecekler sittir et gitsin sende bilmediğin işe burnunu sokma pişman olursun dedim. Allahtan dinledi beni geçen sordum herif batmış ortada iş falanda yokmuş. Bizim arkadaş Dolar almadı o tarihte yüksek dedi hala Tl de ama hiç olmasa sıfırı tüketmedi ya bana dua etsin.

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Mr.Hariri'yi de bizi kandıranlar listesine yazdık mı?

Bu işde emeği geçenlerin listesini yazsalar da kimlere teşekkür edeceğimizi bilsek!
    business partner

resmen haraç bu
    bankalardan

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,438
     Alıntı Originally Posted by PiNNo Yazıyı Oku

Yılbaşından beri bazı para birimlerinin dolara karşı kaybı:

Siyah çizgi Türk Lirası; kayıp %70.23
    Mavi çizgi Brezilya Reali; kayıp %24.50
    Kırmızı çizgi İran Riyali; kayıp %22.76
    Pembe çizgi Rus Rublesi; kayıp %19.33
    Yeşil çizgi Güney Afrika Randı; kayıp %16.41

Artık bu ülkelerle aynı grup içerisinde değiliz yılbaşından beri. TL ile değer kaybı benzer olan tek ülke; Arjantin.
    Alttaki resimde görüldüğü gibi yılbaşından beri Arjantin Peso'sundaki kayıp %70.29...

TL son 100 m de yakalamış peso’yu
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

5. Bunun adı varlık transferi

birileri önce döviz depoladı
    bazı salaklara boz diyerek

hatta rüşveti bile

şimdide varlıkları 1/3 üne alacak

cari açıkta usd/tl denge fiyatı yani sıfır ya da sıfıra yakın değer 12-15 olabilir mi

oraya doğru serbest uçuştayız
    üstelik hükümet iktiriyor bunu

Ahmetg Guest
    eksiden

egitim sektorunden bildiriyorum. kirtasiyeci okula geldi hocam ne olur kagidi dosyayi siz satin beni veliler ile muhatap etmeyin anlatamam gelen zamlari dedi gitti.

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,438
     Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Sağlığını düşünüpte hala Kola denilen pislik içeceği alan, tüketen var mı inanmak zor geliyor.
    Kolayı savunuyorum gibi düşünmeyin şakın ama Warren Buffett her gün 4-5 kutu kola içiyor hem de yıllardır
    Garip ama gerçek...
    Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Atatürk 22/09/1924 Samsun

Duhul
    Aug 2017
    İkamet
    Bursa
    Gönderi
    1,438
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    29.8.2018 tcmb fonlama verileri

likidite açığı :156 milyar TL

Kotasyon repo: 31 milyar TL %19.25
    BIST o/n : 125 milyar TL %19.25

tcmb kotasyon ile repo fonlamasını da sona erdiriyor. Tamamen BIST o/n üzerinden günlük fonlamaya geçiyor gibi gözüküyor. Bu da haftalık fonlamaya göre aynı faiz oranında ek sıkılaşma demek.

Günlük fonlamaya geçiyor olması , ihale yoluyla repodan sonra kotasyon repoyu da kapatmaya başlaması 13 Eylül için bir faiz artışı sinyali olabilir.
    TL açığını para basıp kapatır bunlar
    Tüm kesimlerden devlete doğru servet transferi de hızlanır böylece

Sayfa 486/1024 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •