Sayfa 492/1044 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Bu arada yatmazdan önce tablonun son hâlini paylaşayım...

Tabloya açıları eklemeyi başardım. Biraz zorladı... Matematikten çok uzak kalmışım...

Burası bence önemli aşamalardan birisiydi. Açı olayını biraz daha geliştireceğim. Bu şekilde herkes kullanamayabilir...

Yarın da inşaAllah daha detaylı olarak mesafe, açıların değişimi ve hız/hızlanma gibi parametreleri ekleyeceğim...

Bugünlük bu kadar...

5-10 dk. daha buralardayım. Bir şey isteyen olursa halledebilirim. Olmazsa yarına görüşürüz....

Hayırlı geceler...

NOT: Hisseler rastgele seçildi...!

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Hem XU100 'e göre hem de sektöre göre paylaşım yaptım...

Eğer okuyamadığınız olursa bölünmüş ekrandakilerin hangisini isterseniz onu tek başına da atabilirim...

Ayrıca listeyi düzenli verdiğiniz için de teşekkür ederim. Yazmak için uğraştırmadı. Alıp kopyala/yapıştır ile iş bitti...

teşekkürler hocam...
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    teşekkürler hocam... sanırım... benim hesaplamada hatam var gibi....

hocam, cahilliğime verin...rsı standart 14 mü kullandınız? yoksa farklı mı?
    Benim hesaplamalarda RSI ve Momentum yoktur...!

En azından doğrudan kullanılmıyor. RSI zaten hiç yok. Momentumu da doğrudan değil, dolaylı olarak hesaplıyorum...

O nedenle farklı sonuçlar elde etmeniz gayet normal...

Eğer işe yarayan bir sonuca ulaşıyorsanız, belki de benim hesaplamalardan daha doğru sonuç veriyordur. Onu kullanmaya devam edin...

Ben çok denedim ve denemediğim hiç bir şey kalmadı diyebilirim. Artık işi çok ileri seviyelere bile taşıyarak karmaşık matematiksel hesaplamalar yaptırdım veya bulduklarımı kullandım. Hiçbirisi aradığım sonucu vermiyordu...

Tüm sistemler yatayda hata veriyor. En çok burası zarara neden oluyordu...

Şu anki uyguladığım metot ile yatayları da görebiliyorum. Düşüşleri de... Mutlaka hata payı var. Zarara da sebep olacaktır ama daha iyisini bulana kadar şimdilik bununla idare edeceğim...

Bu arada alttaki fiyat grafiği de boşuna değil. Orada da çok şey var. Dikkat etmeyen olabilir diye paylaşıyorum. En sâde şekli ile ortalamalar ve 1-2 sistem daha orada komple entegre olarak çalışıyor... Duruma göre değiştiriyorum ve öyle paylaşıyorum. Genelde sâde olarak bırakıyorum...

Bir de benim özel bir göstergem var. Onu da bu sistemle birlikte kullanıyorum ama ekrana aynı anda çok şey koyunca hepsi ufacık kalıyor. O nedenle onu ayrı ekranda tutuyorum. Eskiden beni takip edenler hatırlarlar...

Örnek:

PETKM günlük grafiği...

Osilatör tam gününde SAT vermiş. Daha başka hiç bu şekil sinyal veren gösterge görmedim, varsa da ben bilmiyorum. Yıllarca buradan bu grafiği paylaştım ama ilgi olmayınca bıraktım. Yazık oldu ama kullananlar hâlen var...

4. hocam,
    hiçbir şey anlamadığımı, anladım...
    ben bütünlemeye kaldım...
    selam eder...hayırlı geceler dilerim...emeklerinize sağlık...
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

5.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Benim hesaplamalarda RSI ve Momentum yoktur...!

En azından doğrudan kullanılmıyor. RSI zaten hiç yok. Momentumu da doğrudan değil, dolaylı olarak hesaplıyorum...

O nedenle farklı sonuçlar elde etmeniz gayet normal...

Eğer işe yarayan bir sonuca ulaşıyorsanız, belki de benim hesaplamalardan daha doğru sonuç veriyordur. Onu kullanmaya devam edin...

Ben çok denedim ve denemediğim hiç bir şey kalmadı diyebilirim. Artık işi çok ileri seviyelere bile taşıyarak karmaşık matematiksel hesaplamalar yaptırdım veya bulduklarımı kullandım. Hiçbirisi aradığım sonucu vermiyordu...

Tüm sistemler yatayda hata veriyor. En çok burası zarara neden oluyordu...

Şu anki uyguladığım metot ile yatayları da görebiliyorum. Düşüşleri de... Mutlaka hata payı var. Zarara da sebep olacaktır ama daha iyisini bulana kadar şimdilik bununla idare edeceğim...

Bu arada alttaki fiyat grafiği de boşuna değil. Orada da çok şey var. Dikkat etmeyen olabilir diye paylaşıyorum. En sâde şekli ile ortalamalar ve 1-2 sistem daha orada komple entegre olarak çalışıyor... Duruma göre değiştiriyorum ve öyle paylaşıyorum. Genelde sâde olarak bırakıyorum...

Bir de benim özel bir göstergem var. Onu da bu sistemle birlikte kullanıyorum ama ekrana aynı anda çok şey koyunca hepsi ufacık kalıyor. O nedenle onu ayrı ekranda tutuyorum. Eskiden beni takip edenler hatırlarlar...

Örnek:

PETKM günlük grafiği...

Osilatör tam gününde SAT vermiş. Daha başka hiç bu şekil sinyal veren gösterge görmedim, varsa da ben bilmiyorum. Yıllarca buradan bu grafiği paylaştım ama ilgi olmayınca bıraktım. Yazık oldu ama kullananlar hâlen var...

Hocam ilk başladığım zamanlar çok bakardım sizin grafiklere. Sanırım bir web siteniz vardı ordan bakabiliyorduk. Hazır hatırlatmışken garan hissesinin grafiğini paylaşabilir misiniz?

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

Alıntı Originally Posted by imaus Yazıyı Oku
    Hocam ilk başladığım zamanlar çok bakardım sizin grafiklere. Sanırım bir web siteniz vardı ordan bakabiliyorduk. Hazır hatırlatmışken garan hissesinin grafiğini paylaşabilir misiniz?
    Site hâlen duruyor ama içi boş vaziyette...!

Zamanla belki yeniden aktif ederim. İlgisizlikten dolayı boşuna emek vermek istemedim. Zaten o aralar bayağı rahatsızdım. Şimdi de pek iyi sayılmam ama bu günüme şükür. Her gün daha iyi olacak inşaAllah...

GARAN için sanırım eski grafiği istedin. Farklı bir şey istediysen, onu da paylaşırım...

Görüntü zayıf. Atak yapmaz ise aşağıya süzülür...!

Mesajlardaki yazıların zemin rengini nasıl değiştirebilirim....?

Yazının rengini değiştirebiliyorum ama zemin rengi için buton konmamış. Kod ile de olsa işimi görür ama bulamadım?

Bilen varsa yazabilir mi..?

Sayfa 492/1044 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •