Sayfa 495/948 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595 ... SonSon
Arama sonucu : 7580 madde; 3,953 - 3,960 arası.

Konu: SILVR - Silverline Endüstri

1. 4.çeyrek dönem başında dolar 3,55 imiş...dönem sonunda 3,79 ile kapatmış...dolarda %6,7 lik çıkış söz konusudur..

euorda ise dönem başında 4,19 iken dönem sonunda 4,54 olmuş...euroda bu çıkış miktarı %8,3 olmuştur...

eğer hammadeyi dolar bazında alıp bu hammadeyi işleyip euro bazında satacak olursanız bu durumda ekstra kar yazarsınız....buda kar marjınızı daha da artıracaktır...bu tüm şirketler için bu durumdadır...benim bildiğim silverline için de öyledir...hammadde çelik bunu dolar bazında alıp işledikten sonra euro bazında satmak şirkete ekstra bir kar getirir..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    4.çeyrek dönem başında dolar 3,55 imiş...dönem sonunda 3,79 ile kapatmış...dolarda %6,7 lik çıkış söz konusudur..

euorda ise dönem başında 4,19 iken dönem sonunda 4,54 olmuş...euroda bu çıkış miktarı %8,3 olmuştur...

eğer hammadeyi dolar bazında alıp bu hammadeyi işleyip euro bazında satacak olursanız bu durumda ekstra kar yazarsınız....buda kar marjınızı daha da artıracaktır...bu tüm şirketler için bu durumdadır...benim bildiğim silverline için de öyledir...hammadde çelik bunu dolar bazında alıp işledikten sonra euro bazında satmak şirkete ekstra bir kar getirir..
    Son çeyrekte demir/çelik fiyatlarının durumuna da bakmak lazım gelir.

3. doların çıkışı ihracatçı şirketler için çok önemlidir ama bir de dolar /euro paritesinin yükseldiği bir dönemde ihracatınızın euro bazında daha yüksek olduğundan şirket için ekstra bir güzelliktir...

bakalım silverline nasıl bir performans sergilemiştir...bunu hep birlikte gelecek bilanço ile göreceğiz...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by Gogos Yazıyı Oku
    Son çeyrekte demir/çelik fiyatlarının durumuna da bakmak lazım gelir.
    doğru söylüyorsun dostum onun da etkisi vardır...ama uzun bir süredir bu fiyatları takip etmiş değilim....mesela geçmişte elimde olan erbosan nedeniyle çok yakından takip ederdim...çünkü şirket boru üretiyordu o yüzden de hammaddenin fiyatları çok önemli idi...boruda şekil tektir...her hangi bir tasarım veya sanat değeri yoktur...onda direk sağlamlık ve kalite ön plandadır...o yüzden de boru için hammaddenin fiyatı çok önemlidir..kar marjını direk etkiler...

ama bizim silverline ürünlerinde daha çok tasarım ,sanat ve emek ön plandadır...silverlinenin ürünlerine kimse kilo bazında hammadde fiyatı ile bakmaz...bir firmadan 500 tl ye aldığınız bir ürün eğer silverlinenin ürünü daha şık ise 200 tl daha fazla vererek o ürüne sahip olmak istersiniz...o yüzden de aha şu ürün kaç kg dır gözüyle bakmazsınız...o yüzden de çelik fiyatları bana göre fiyatlamada çok az etki ediyor...

5. ama hammadde ucuz olursa ve satışınız da yüksek fiyattan olursa o vakit gözönünde tutulmayan gizli küçük çapta tatlı bir kar bırakır...dediğim gibi asıl önemli olan silverline ürünlerinin işlevselliği ,tasarımı ve emek değeridir...

6. erbosandan söz ederken geçmiş anılarımı hatırladım...o hisseden 43 civarlarından almış bir ay olmadan 66 tl civarlarından satmıştım...o vakit elimde 381 lotum vardı...aradan neredeyse bir yıl geçmiştir geçen gün o hisseyi 104 tl fiyatlarında gördüm..

ama bu günkü sermayem ile 1 300 adet erbos alabiliyorum....erbos da kazandırmıştır ama biz de kazanmışız...

7. sayın izci neredesiniz yahu..bu topiğin tüm yükünü bana yükleyip nereye gittiniz öyle....

Sayfa 495/948 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •