Sayfa 50/637 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 393 - 400 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1. Herkes kendi fikrince 1. sıraya koyduğu kriteri paylaştı...hiç birine itiraz etmedik, zaten hepsi mantıklı önerilerdi...ben de kendi yaklaşımımı paylaştım...özellikle de aselsan gibi kamu-spesifik sektör olma durumu için istisnadır dedim...yine aselsan denince, ya okunan anlaşılmıyor, ya da art niyet var demektir.

herkesin doğrusu kendine, kimse kimsenin aklıyla hareket edecek değil....ben bu fiyatlardan hektaş almam...alana da karışmam, isteyen alır...ha yarı fiyatına iner, "grafik pahalı" kriteri ortadan kalkar o zaman düşünürüm.

kimse kimsenin yıllarca düşünüp, çalışıp geliştirdiği kriterlere saçma-mantıksız diyemez...senin işine gelmiyorsa dikkate amazsın olur biter.

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben Froto konusunda o kadar karamsar degilim.
    Sirketin satislarinin %70 i ihracaata gidiyor.
    Yatirimlari bitti, bu sene sadece bi 10% kapasite artis yatirimi var.
    Syg,
    Koçlar akıllı yönetiyor şirketleri... hem ford hem tofaşın toplam satışlarında ihracatın payı %70'i aştı...
    yurt içi gelişmelerden ötv, kdv, mtv vs vs oldukça az etkileniyorlar artık...

Gunluk hareketlere çok takılmamak lazım, çok toplu kağıtlar bu ikisi, kademeler çok boş oluyor genelde. Bugun %5 düşer yarın %3 çıkar, bilhassa ford yapıyor bu sert hareketleri...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,310
    Ben yaklasik 1 yildir agressif bir sekilde Hekts aliyorum.
    Ilk alimimi ise 4 yil once yapmistim.
    Aralik ayinda temettu sonrasi fiyatina gore yeni alim kararimi verecegim.
    Gelecekte yapmayi dusundugu yeni is alanlarinin karliligini artiracagini dusunuyorum.
    Bunlar benim dusuncelerim, beni baglar.
    Herkes kendi kararini verecek.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben yaklasik 1 yildir agressif bir sekilde Hekts aliyorum.
    Ilk alimimi ise 4 yil once yapmistim.
    Aralik ayinda temettu sonrasi fiyatina gore yeni alim kararimi verecegim.
    Gelecekte yapmayi dusundugu yeni is alanlarinin karliligini artiracagini dusunuyorum.
    Bunlar benim dusuncelerim, beni baglar.
    Herkes kendi kararini verecek.
    Syg,
    4 yıl önce almaya başlamışsınız, son bir yıldır da agresif alıyorsunuz..sizin ek alım yapmanız riskli olmayabilir.

bir hissede ilk maliyetin nerede oluşacağı önemlidir...biz bir hisse için al-alma kararını ilk alım için değerlendiriyoruz.

peki şöyle sorayım...biri gelse, bu fiyatlarla yüklü sayılabilecek miktarda hektaş alayım mı diye sorsa(1 yıl vadeli) "al" der misiniz? mevzu bu.

yoksa ek alım, ya da her ay düzenli 100-200 tl alım vs...bu durumda alım seviyesinin çok öenmi yok zaten.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,310
    Ilk defa hisse alacaklara hep blok alim yapmayin, paraniz varsa bile 6 aya yayarak aylik esit miktarlar ile alin tavsiyesi veririm.
    Kendim de blok olarak almamaya ozen gosteriririm.
    Syg,

6. Bugün yeni pek çok vergi açıklandı..detaya girmeye gerek yok.

sadece şunu söyliyim: genelde beyaz yakanın girdiği %27 gelir vergisi dilimi %30 a çıkarılmış...daha önce de bu vergi dilimleri yükseltilmişti...2 sene önce SGK tavanı 6,5 kat dan 7,5 a çıkarıldığı için ilave vergi yükü gelmişti.

deneyimli eski çalışanlar zaten %3-5 zam alıyor...bunu da her yıl uydurulan yeni vergiler ile iç ediyor devlet...bu kesim net maaş olarak 3-4 sene önceki parayı alıyor...gerçek enflasyonu(yani beyaz yakanın kendi enflasyonu) düşünülünce....5 yıl öncesine göre beyaz yaka reel olarak yarı yarıya alım gücü kaybetti diyebiliyorum.

topiğin ana felsefesinde ne kadar haklı olduğumuz bir kez daha ortaya çıktı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
    Hekts, Froto, Asels vb. tarzda uzun vadeye yönelik olan hisseler için alım stratejilerine şu 2 ana madde eklenmelidir;
    1) Büyük düzeltme hareketlerinde özellikle fiyatın 200 günlük Hareketli Ortalamada veya altında işlem gördüğünde,
    2) Temettü sonrası fiyat düşüşlerinde alım yapılması uzun vadeli karlılığı ciddi bir biçimde etkiler.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,310
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Hekts, Froto, Asels vb. tarzda uzun vadeye yönelik olan hisseler için alım stratejilerine şu 2 ana madde eklenmelidir;
    1) Büyük düzeltme hareketlerinde özellikle fiyatın 200 günlük Hareketli Ortalamada veya altında işlem gördüğünde,
    2) Temettü sonrası fiyat düşüşlerinde alım yapılması uzun vadeli karlılığı ciddi bir biçimde etkiler.
    syg.
    Temettu sonrasi 7 TL altinda gorursem Hekts'i eklemeye devam ederim.
    Syg,

Sayfa 50/637 İlkİlk ... 40484950515260100150550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •