Sayfa 515/975 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon
Arama sonucu : 7794 madde; 4,113 - 4,120 arası.

Konu: HDFGS-Hedef Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Hadi patron 1,20 ye de gönder bir 100 lot. Bugünü de ölü geçirelim.

hans Guest
     Alıntı Originally Posted by bdayım Yazıyı Oku
    sayın hans senin yazını eleştirmemin sebebi diyorsunki

ağa hedefin bedellisiyle ideas ı ve infoyu yukardan aldı

bende diyorumki bu asla olamaz tartışma konumuz bu

konuyu neden saptırıyorsun daldan dala konuyorsun
    Dayı bey ben ihtimallerden bahsediyorum.. ideastaki mevcut işlem hacmiyle kap a bildirilen yaklaşık 100 k satış ve öncesinde yapılan satışların alıcısını merak ediyorum.. mantıklı bir yaklaşımla hiç bir yatırımcı bu kadar sığ kağıtta 100 k alış yapmaz.. o zaman şu soru akla geliyor.. acaba bu enayi kim? Bence halka açık şirket olan ve bedellideki parası açıkta olan hdfgs.. sen katılmayabilirsin ana mümkün değil gibi çok kesin ifadeler kullanıyorsun.. aynı ifadeleri komutana karşıda hakaret ederek kullanmıştın “ideas 10 tl nin altın düşmez. Ağanın işine gelmez” diyerek.. 10 tl nin altına düştüğündede “mala alıcı çıktımı verecek tabi” diye yorumluyorsun..

Haremağası neden 6 aylıktaki karı düşürmek istiyor soruna gelecek olursak buna ilişkin tahminimi defalarca yazdım.. bu adamın niyeti kapıdı götürmek falan değil.. 2 ayda bir yaklaşık %20 lik marjlarda oynaşarak ky düdükleme stratejisi güdüyor.. elindeki en büyük koz ise rahatlıkla manipüle edebildiği ara dönem ve dönem sonu karlılık durumu.. 3 aylıkta yarattığı sanal kar ile 1,30 ve 1,35 lerden milletin eline verdi.. şimdi onları toplama zamanı.. ay sonuna doğru endeksin gidişatına göre belki bir hareket daha yaparak 1,30 lara çekip oradan milletin eline verecek.. 6 aylıkta ise neredeyse karı sıfırlayacak mali katakulliyle 1,10 lardan kapıdı yerine koymaya çalışacak.. 35 milyonu yıllıl %24 gibi yüksek faizde değerlendirip kemiksiz kar elde etmek varken portföy yatırımlarına yönlendirdik açıklamadı bana iyi niyetli gelmiyor.. zaten adam ş..sizin teki.. şirketin lehine olacak bir portföy yatırımı yapacağını düşünmüyorum. Adam bedelliyi önceden planlanmış şirket alımı için kullanacağına faiz almadan 1 ay parayı boşta tutuyor sobra 3 ay vadeliye yatırıyor.. bedelliden 8 ay geçmesine rağmen hala bir girişim sermayesi aksiyonu yok.. parayı ne yaptığınıda açıklamıyor.. bu hareketleri bana iyi niyetli gelmiyor.. esasında kolay yolu var öğrenmenin.. dayı bey sen genel kurula katılan ortaklardan birisisin. Bizi temsilen pırtföy yatırımını hangi hisselere yaptığını sorup öğrensen ve bizimle paylaşsan duacın oluruz

3. Dayı bey ben ihtimallerden bahsediyorum.. ideastaki mevcut işlem hacmiyle kap a bildirilen yaklaşık 100 k satış ve öncesinde yapılan satışların alıcısını merak ediyorum.. mantıklı bir yaklaşımla hiç bir yatırımcı bu kadar sığ kağıtta 100 k alış yapmaz.. o zaman şu soru akla geliyor.. acaba bu enayi kim? Bence halka açık şirket olan ve bedellideki parası açıkta olan hdfgs.. sen katılmayabilirsin ana mümkün değil gibi çok kesin ifadeler kullanıyorsun.. aynı ifadeleri komutana karşıda hakaret ederek kullanmıştın “ideas 10 tl nin altın düşmez. Ağanın işine gelmez†diyerek.. 10 tl nin altına düştüğündede “mala alıcı çıktımı verecek tabi†diye yorumluyorsun..

sayın hans ihtimallerden bahsediyorum diyorsun

1. hedefte son alımlarla kap a yapılan haberlere göre % 30 pay a ulaştım diyor

2.kuzey fonunuda hesap edersek bilinen hedefteki toplam pay % 54 vıcarına ulaştı

4.% malın % 50 sinden fazlasını elinde bulunduran patron kendinimi kazıklayacak

5.sana bana 1 giren ağaya onbin girer bu mantıkla bu adam tambir salak olmalı

6 ideasta patron kuzey fondan satıyor hedeftede kuzey fon alıyor

yapma Allahaşkına durum buyken muhasebe işiyapan birisi böyle saçma

ihtimallerde bulunamaz .

6

4. “ideas 10 tl nin altın düşmez. Ağanın işine gelmez†diyerek.. 10 tl nin altına düştüğündede “mala alıcı çıktımı verecek tabi†diye yorumluyorsun..

gerçekten inanılmazsın yazım şu şekilde 10 lıranın altı ağanın işine gelmez dedim

o yorumu yaparken aylar önce idi . ideasta ağa malı satamadığı için takaslarda

bir değişim olmadığı için dedim vede ideas 10 lıralardan 17 lıralara çıktı

tekrar 10 lıraya düştü oradan tekrar 13 lıraya çıktı

13 lıralardan düşüş başladı 11 lıraya gelince tekrar yükselecek diye yatırımcılara

malı kakaladı yatırımcı pisikolojisi devreye girdi malıyet düşüreyim diye malı alır

düştükçe alır alırda alır buda ağanın yapmak istediği şeydir ve zaferiyle sonlanır

açıklamamı umarım bu defa anlamışsındır

aselsan gibi bir hisse 47 lıralardan 17 lıraya düşerken benim ideas 10 lıranın

altına gelmesi ağanın işine gelmez dememi anlata bilmişimdir sana ve komutana

dahada anlamazsanız yapacak bişeyim yok bol kazançlar.

5. ideas 10 lıradayken 10 lıranın altı ağanın işine gelmez dedim 17 lırayı gördü

çıkıp birileri gibi ben dediydimdi demeliydimki heykelim dikilsin

sonra böyle yazılara muhatap oluyorum borsayı bilmiyorsan sor bilen cevaplar
    Son düzenleme : bdayım; 21-06-2019 saat: 06:52.

6. benimki neye benzedi bugün yağmur yağmaz dedim

2 ay sonra yağmur yağınca hanı yağmur yağmayacaktı

gelde cevap ver ondan sonra dayı sert yazıyor dayıda bir insan

7. ideas ın düşüşünün vede seykim in yükselişinin bende senaryosu var ama

bunu seykimin 6 aylıkda gelecek karı açıklayacak

8. dayı bey sen genel kurula katılan ortaklardan birisisin. Bizi temsilen pırtföy yatırımını hangi hisselere yaptığını sorup öğrensen ve bizimle paylaşsan duacın oluruz

unutuyordum az daha

şuan tatildeyim bugün istanbula döneceğim 15 gün istanbulda kalacağım

15 gün içinde genelkurul yapılırsa mutlaka genelkurula gideceğim vede

mutlaka soracağım burayada yazacağım dua edecekseniz duayı kaçırmam

15 gün içinde genelkurul olmaz ise yapacak bişeyim kalmaz

çünkü tekrar tatile tekrar çıkacağım

Sayfa 515/975 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız