Sayfa 516/607 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566 ... SonSon
Arama sonucu : 4852 madde; 4,121 - 4,128 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Esas Faaliyet Karı Büyüme (%)

PETUN 38.40 (2020)

PETUN 33.83 (2019)

PETUN -16.64 (2018)

PETUN -6.43 (2017)

PETUN 9.44 (2016)

PETUN 31.45 (2015)

PETUN -4.42 (2014)

PETUN 15.18 (2013)

PETUN 36.64 (2012)

Yıl sonu bazında incelemek daha mantıklı sanırım.

Hocam yıllık bakmak daha mantıklı çünkü 3'er aylık dönemlerde sapmalar daha fazla olabiliyor ama yıllıkta yoluna giriyor herşey.

Gerçi yıllıklarda da aralarda düşmeler veya az artmalar olmuş ama genelde ortalama %20-25 civarı EFK artışı var her sene. Çok değil ama net kar daha güzel artıyor çünkü iştiraklerden güzel karlar gelmeye başladı son 2 senedir.

2021 ilk 3 ayda zarar geldi iştiraklerden ama yıllık bazda yine pozitif olacaktır inşaallah.

2.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Sn acemi borsacı 19,84 ve 18,63 de günlük kapanışlarda fibo kanal desteği var.. Hisse fiyat karekteri olarak aşağı iğne bar atmadan dönmüyor.. Ekran başında olmama ihtimaline karşı buralarda pasif alış emirlerim var..
    11 Mayıs 2021

Tebrikler.

3.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    11 Mayıs 2021

Tebrikler.
    Tebrikler bugün 18.64 ' e değdi emir verdim ama almadı zaten o arada devre kesti .Biraz yukarıdan mühimmat ekledik bakalım inşallah döner buradan artık.

4.  Alıntı Originally Posted by ACEMİ BORSACI Yazıyı Oku
    Tebrikler bugün 18.64 ' e değdi emir verdim ama almadı zaten o arada devre kesti .Biraz yukarıdan mühimmat ekledik bakalım inşallah döner buradan artık.
    Pardon yanlış bilgi olmasın 18.84'e değmiş.

5.  Alıntı Originally Posted by ACEMİ BORSACI Yazıyı Oku
    Pardon yanlış bilgi olmasın 18.84'e değmiş.
    Sn acemi borsacı önemli değil.. Maalesef piyasa genelinde ayı piyasasında olduğumuzu düşünüyorum.. Bu tür süreçler 8-13 ayı bulabilen oldukça yıpratıcı sabır isteyen bi süreç.. Ve bana göre piyasaya giren her yeni oyuncu bu deneyimi yaşamalı... Düşüş trendinde kazanacağınız irade ve sabır ;gelecek için elde edeceğiniz en büyük kazanım olacaktır.. Petun özelinde artık haftalık kapanışları takip ediyorum.. İlk etapta 19.08 üstü kapanışlar oldukça önemli... 19.08 in aşağı kalıcı olarak geçilmesi durumunda orta vadeli takip edeceğim seviye 15,60 olacak... 1 sene 1,5 sene zararda bekleme ihtimali moralinizi bozmasın.. Güçlü bir boğa piyasası ile başlayan yatırımcıların bu özgüvenle ileride çok yanlış kararlar verdiğini en sonunda al satçılığa döndüğünü çok kez gördüm.. Piyasada en önemli 3 olgunun portföy çeşitliliği, kademeli yaklaşım ve her daim piyasanın tersi
    bakış açısı(şu an güzel günleri düşünmenin zamanı) olduğunu düşünüyorum..
    OMAHALI

6. Ayı piyasalarında hissede olmak çoğu zaman bunu ilk defa yaşayanlar için kahredeci bi durumdur.. Çevresinde ve sosyal medyada hisse senedi yatırımı olduğunu bilenler çoğu zaman sizinle dalga geçen, sizi kumarbaz gören, borsacın güvenilmez ve uzun vadeli yatırım yapılmaz bi yer olduğunu söyleyen tiplerle doludur.. İnsan doğası gereği bu süreçte daha öfkeli, daha morali bozuk olabilir.. Süreç uzayıp kayıplar büyüdükçe sinirleriniz daha da yıpranacaktır.. Çevrenizde elinizdeki hissenin bir daha eski maliyetine gelmeyeceği, altın yada döviz alsaydın şu kardaydın gibi nasihat verenler çok olacaktır.. İşte siz bu süreçte bütün bunları görmezden gelip ;yatırımlarınıza koyacağınız her tuğla ile gelecekte kendi yatırım kale duvarlarınızı örersiniz.. Dünkü düşüşte 50 bin civarı portföy düşüşünde hayıflandığım tek şey pasifte bekleyen teknik olarak alım seviyelerime yaklaşan hisse alışlarımım gelmemesi oldu.. Geçen sene marttan ocağa portföyüm 2,5 kat artarken hiç bir abartılı coşku, özgüven yaşamadım...yeter ki bi değer üreten şirketlerde olalım.. Piyasa bazı zaman diliminde olumlu olacak bazı zaman dilimlerinde olumsuz olacaktır.. Kazanan uzun vadede her zaman inananlar, sabredenler, herkes korkakken cesur ;herkes coşkuluyken temkinli olanlar olacaktor..
    OMAHALI

7.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Sn acemi borsacı önemli değil.. Maalesef piyasa genelinde ayı piyasasında olduğumuzu düşünüyorum.. Bu tür süreçler 8-13 ayı bulabilen oldukça yıpratıcı sabır isteyen bi süreç.. Ve bana göre piyasaya giren her yeni oyuncu bu deneyimi yaşamalı... Düşüş trendinde kazanacağınız irade ve sabır ;gelecek için elde edeceğiniz en büyük kazanım olacaktır.. Petun özelinde artık haftalık kapanışları takip ediyorum.. İlk etapta 19.08 üstü kapanışlar oldukça önemli... 19.08 in aşağı kalıcı olarak geçilmesi durumunda orta vadeli takip edeceğim seviye 15,60 olacak... 1 sene 1,5 sene zararda bekleme ihtimali moralinizi bozmasın.. Güçlü bir boğa piyasası ile başlayan yatırımcıların bu özgüvenle ileride çok yanlış kararlar verdiğini en sonunda al satçılığa döndüğünü çok kez gördüm.. Piyasada en önemli 3 olgunun portföy çeşitliliği, kademeli yaklaşım ve her daim piyasanın tersi
    bakış açısı(şu an güzel günleri düşünmenin zamanı) olduğunu düşünüyorum..
    Abi verdiğin bilgiler için Allah razı olsun ,abi diyorum rahatsız olmuyorsunuzdur inşallah çünkü hem benden tecrübeli hem de büyüksünüz sanırım.Ben kısa vade al sat pek beceremem Petun'a yatırımcı olarak girdik inşallah hep beraber kazançlı çıkarız . Düştükçe de karınca kararınca alır maliyet düşürürüm.

8.  Alıntı Originally Posted by Mykskstar Yazıyı Oku
    Ayı piyasalarında hissede olmak çoğu zaman bunu ilk defa yaşayanlar için kahredeci bi durumdur.. Çevresinde ve sosyal medyada hisse senedi yatırımı olduğunu bilenler çoğu zaman sizinle dalga geçen, sizi kumarbaz gören, borsacın güvenilmez ve uzun vadeli yatırım yapılmaz bi yer olduğunu söyleyen tiplerle doludur.. İnsan doğası gereği bu süreçte daha öfkeli, daha morali bozuk olabilir.. Süreç uzayıp kayıplar büyüdükçe sinirleriniz daha da yıpranacaktır.. Çevrenizde elinizdeki hissenin bir daha eski maliyetine gelmeyeceği, altın yada döviz alsaydın şu kardaydın gibi nasihat verenler çok olacaktır.. İşte siz bu süreçte bütün bunları görmezden gelip ;yatırımlarınıza koyacağınız her tuğla ile gelecekte kendi yatırım kale duvarlarınızı örersiniz.. Dünkü düşüşte 50 bin civarı portföy düşüşünde hayıflandığım tek şey pasifte bekleyen teknik olarak alım seviyelerime yaklaşan hisse alışlarımım gelmemesi oldu.. Geçen sene marttan ocağa portföyüm 2,5 kat artarken hiç bir abartılı coşku, özgüven yaşamadım...yeter ki bi değer üreten şirketlerde olalım.. Piyasa bazı zaman diliminde olumlu olacak bazı zaman dilimlerinde olumsuz olacaktır.. Kazanan uzun vadede her zaman inananlar, sabredenler, herkes korkakken cesur ;herkes coşkuluyken temkinli olanlar olacaktor..
    Abi sağ olasın çok güzel bilgiler aktarıyorsun yazdığın bilgiler çok değerli ve doğru, maalesef borsayı kumar gibi gören yatırımcı sayısı çok arttı her daim teknik, temel bilgilerinizi paylaşın ,tecrübeleriniz aktarın faydalanalim inşallah .

Sayfa 516/607 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •