Sayfa 535/1000 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545585635 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 4,273 - 4,280 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    piyasada tl yok düşüş birazda ondan bankalar tl yi buldumu alacakalr
    95 faiz olduğuna gore buyuk sıkıntı var başkan...

seçim sonrasını düşünemıyorum..

Alıntı Originally Posted by kızılyıldız Yazıyı Oku

570 tl nakitin vardi (5.70 calistigini dusunelim) yani kabaca 100 dolar ve gecelik faize verdin, yillik yuzde 95 ,gunluk 0.25 gibi yani..
    masraf ivir zivir gecelim onlari ;
    10 gun faizde tuttuk parayi , ne getirdi 10 gunde.? onu alacagim + dolari baskilayacagim + sattigim dolari yerine koyacagim + kar edecegim..
    dolar 5.50 ye indi; 100 dolarim ne yapiyor.? 550 tl..!!
    ana param ile kac dolar daha alabiliyorum ; kar + faiz = 4 dolar..
    ne kadar param vardi: 100 dolar; 10 gun sonunda 104 dolarim oldu..yuzde 4 net kazanc..
    onun icin piyasa satiyorsa sizde satacaksiniz, ingiltere cakallarindan daha iyi biliyorum diyenler var ki burada bazen sesli guluyorum..
    neymis ne olursa olsun satmazmis, e tursusunu kur diyelim o zaman..ytd
    not: bugun bi arkadasa dedim ki , bak ben satiyorum (5.70 - 5.68) gel bi miktar sat ; 20 kurus asagidan yerine koyalim, 20 kurus icin islem yapmam dedi, ardindan bisey dedim buraya yazmayayim..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

3.  Alıntı Originally Posted by kızılyıldız Yazıyı Oku

Bu swap işini bir türlü kavrayamadım ama bu faizi veren biz değiliz TL almak isteyen veriyor. Yanılıyorsam düzeltin. Tl shortlamanın maliyeti artmış oluyor.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Bu swap işini bir türlü kavrayamadım ama bu faizi veren biz değiliz TL almak isteyen veriyor. Yanılıyorsam düzeltin. Tl shortlamanın maliyeti artmış oluyor.
    ben yukarda anlattim..

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Soyle aciklayayim

Bu doviz faizi degil, tl faizi de degil. Tl takas faizi

Mb diyor ki git nereden tl bulursan bul ama benden sana zirnik yok, cunku versem gidip dolar alacaksin

Bu durumda londra da ki yatirimci tl bulmak icin hisse senedi tahvil satmak zorunda.

Dolar yukselemiyor cunku dolar alacak tl yok piyasada.

kısaca açıklamış
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Eyvallah doğru anlamışım. Tabi birde vice versası var işin. Faiz maliyetine katlanıp yüksek meblağ kaldıraç ile doları hızlıca itekleyince birileri dolar açığı olan tl faizciler kapanmak için birbirini eziyor. Maksat doomsday de pozda olmak.

eger bu swap faizi olmasaydi gece asya piyasasi ignegi atardi ve atacagi yerde 6.25 falandi, 6.20 ustu net gibi birseydi , lakin attirmadilar..
    5.65 yazan bi arkadas falan vardi, duzeltme falan filan diyenler oldu, bdn de dedim hatta gosterge sogutuyor falan, hatta japon ev kadinlari longcu oldu diyede suphelendim, bu faiz olayindan gec haberim oldu, komple cikar yerine koyardim..viop ezdiler yine lakin bir onceki gibi olmadi (agustos 2018)
    faizci kactan yerine koymayi kafaya koyduysa oraya kadar geri cekilir, kademe kademe girilir bundan sonra; haydi iyi geceler..ytd

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    golan tepeleri israilin tarım mucizesinin kaynağıdır
    Kayak pisti bilem yapmışlar.

İyi insan olmanın da ,hoşgörünün de , sevmenin de sermayesi bedava.. Sevin lan birbirinizi !
    S.Alışık

Sayfa 535/1000 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545585635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •