Sayfa 539/992 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549589639 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 4,305 - 4,312 arası.

Konu: Viop - XVIII

1.  Alıntı Originally Posted by Semabora Yazıyı Oku
    Bu sabaha 400 kontrat krdmd short,20 kontrat kozal short,280 kontrat dohol short,60 kontrat da Ülker short başlamıştım,hepsi rekor düşüşler yaptı,ama ben bugün ona buna takılıp zarar ettim,geceye de krdmd long,garanti long,dohol long,Arçelik long kaldım ,şuan Dow a dua ediyorum düşmesin diye , kafam eksik basıyor bazen kendimi dövmek istiyorum .
    Aynı pozisyondayız, ülker hariç. Krdmd endişelendiriyor.

Alıntı Originally Posted by bb79 Yazıyı Oku
    Ne yapmışsınız öyle büyük ikramiye piyango bileti almışsınız ikramiye yi çekmeye gittiğinizde bu bilet benim değil hatta parasınıda ben buldum onuda geri vereyim demişsiniz gibi bir şey olmuş

Dediğiniz hisseler ve kontrat sayıları bugün en az 50 bin bırakırdı tahminimce
    Sende ne yaptin ya. O kadar kar yapmaz.

10 bilemedin 15 bin TL

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Aha ayni ben. Ya ben bugun halkb long pozlardan zarar ettim inanabiliyor musun.
    Seninki zaten efsane

Sana 500 TL veriyorum 2 dakika tut hemen gelicem diyorum 2 dakika sonra geldiğimde senden 600 tl alıyorum 😁

Alıntı Originally Posted by Cadovano Yazıyı Oku
    Aynı pozisyondayız, ülker hariç. Krdmd endişelendiriyor.
    Krdmd de her yukselis satis firsatidir. Bugun yedire yedire verdiler mali.

5. Aralık kontratı uzun vade olduğu için alım satım farkı fazla oluyor. Orada düşük komisyon ile az adet ile al-sat yapıp az bir şey kazanmak mümkün bunu denemek için bir miktar işlem yaptım sonra forumda yazdığımda birisi abi ben orada işlem yapıyorum deyince bıraktım. Çok bir heyecanı olmayan sıkıcı bir iş.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Altina bulasmayin. Ben hicbir enstrumanda bu kadar zorlanmadim. Yeniden kitap yazdirir adama. Tam gider diyorsun dusuyor tam duser diyorsun yukseliyor. Bugunku zararim bu pijin yuzune oldu.

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Sende ne yaptin ya. O kadar kar yapmaz.

10 bilemedin 15 bin TL
    Acaba? Olabilir fazla söylemiş olabilirim

Krd: 25*400 =10 bin
    Dohol: 280*10 = 2.800
    Yalnızca bu ikisi 15 bin e yakın
    Kozaal ve ülkeri bilmiyorum değerlerini kazançlarını

8. Fiziki uzalasma 30 Haziranda senetin kapanış değeri mı yoksa baska bir hesaplama yöntemi mı. Örneğin ben spotta hissedeyim,Haziran vadelisi ile arasında 20 kurus vardı. Ben vadelide de almaya başlayınca makası 8/10 kurusa düşürdü.Bunun gibi vade sonunda kadar - + makas sorunu yaşarmıyiz?
     Alıntı Originally Posted by goksen Yazıyı Oku
    hisse vadeli kontratlarda fiziki uzlaşma var. Eğer vadeli'de kısa poz açarsanız ve vade sonunda poz kapatmayıp uzlaşmaya giderseniz her bir kontrat için 100 lot hissenin hesabınızda bulunması gerekecek. sizin hesapta 100 kontrat açığa satınca 100x100x(poz açtığınız fiyat-vade sonu fiyatı)=7000 TL kar yazması için siz kontrat açtığınızda 7,02 fiyattan açmalısınız ki vade sonunda 6,95'e düşerse lot başı 0,7 TL kazanın. Uzun sözün kısası hem spot hem de vadelide aldığınız pozisyonların zamanlaması ve fiyatları çok önemli. Ek olarak 100 kontrat için de yeteri kadar teminatın viop hesabında da bulunması gerekiyor.

Sayfa 539/992 İlkİlk ... 39439489529537538539540541549589639 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •