Sayfa 543/651 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon
Arama sonucu : 5203 madde; 4,337 - 4,344 arası.

Konu: BMEKS - Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret

1. Malesef ne mala nede davara faydası yok

2.  Alıntı Originally Posted by Başlangıç1 Yazıyı Oku
    Malesef ne mala nede davara faydası yok
    O zaman "ağa bizimle eğleniy"...

3.  Alıntı Originally Posted by odasdemir2017 Yazıyı Oku
    KAP'a ödenmedi diye düşen tahvil ödemesi aşağıdaki bildirime istinaden 27.07.2018 tarihine ertelenmiş zaten. Neden hala ödenmedi diye yazı yayınlıyorlar anlamıyorum?... YTD.

Takasbank'ın 27.07.207 tarihli yazısına göre, yapılandırma protokolüne imza koyan nitelikli yatırımcıların ellerinde bulunan mevcut borçlan araçlarının yerine aşağıda yer alan yeni ISIN kodları tesis edilmiştir.

TRSBMKS12230 (eski ISIN TRSBMKS91713)
    TRSBMKS12222 (eski ISIN TRSBMKS11810)
    TRSBMKS12214 (eski ISIN TRSBMKS71814 )
    Peki niye düzeltme gondermiyor sirket .Veya bilgilerini güncellemiyor düzeltmiyor bu suç oluşturmuyor mu.Manipilasyon yapılmış olamaz mı?KAP ın bunda sorumluluğu yok mu?

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. yok öyle birşey agalar. yapılandırma protokolüne imza atmayan tahvil sahiplerinin elindeki tahvillerin ISIN kodları değişmedi. 30.10.2017 de yapılan özel durum açıklamasına göre hala 4.5 milyonluk yapılandırılmamış tahvil vardı. temerrüte düşen hala yapılandırılamayan tahviller. dikkat ederseniz eski ISIN kodu yazar son kap haberinde de. ayrıca 27.07.2017 tarihli kap haberinde protokole imza atmayan tahvil sahiplerinin bakiyelerinin mevcut ISIN kodlarıyla takip edileceği yazar. her üç habere de iyice bir bakın derim. iyi pazarlar.

5.  Alıntı Originally Posted by murat ertiş Yazıyı Oku
    yok öyle birşey agalar. yapılandırma protokolüne imza atmayan tahvil sahiplerinin elindeki tahvillerin ISIN kodları değişmedi. 30.10.2017 de yapılan özel durum açıklamasına göre hala 4.5 milyonluk yapılandırılmamış tahvil vardı. temerrüte düşen hala yapılandırılamayan tahviller. dikkat ederseniz eski ISIN kodu yazar son kap haberinde de. ayrıca 27.07.2017 tarihli kap haberinde protokole imza atmayan tahvil sahiplerinin bakiyelerinin mevcut ISIN kodlarıyla takip edileceği yazar. her üç habere de iyice bir bakın derim. iyi pazarlar.
    Bimeks Temmuz 2017 yılına kadar kupon ödemelerini bir gün dahi geciktirmeden ödedi. O tarihten sonra Bankalarla olan borcunu 1 yılı ödemesiz, 6 yıla yayarak anlaşma sağladı. 105 milyon TL. civarında olan tahvil borcunun 90 milyon liralık kısmını da 1 yılı geri ödemesiz, 6 yıla yayarak yapılandırdı. Bunların hepsi KAP'a da bildirilmiştir. Yapılandırılamayan 10-15 milyon aralığındaki tahvil borcu ile ilgili daha KAP'a herhangi bir bilgi düşmedi. Bu alacaklılar ile kendi aralarında anlaşmış olabilirler veya ödeme günleri henüz gelmemiş olabilir.

Kısacası bu şirket, başına sorun oluşturabilecek borçların büyük çoğunluğunu yasal süreç içerisinde ve yasalara uygun bir şekilde sonuca bağlayıp yapılandırmıştır. KAP'a son düşen tahvil borcu da (30 milyon TL.) Temmuz 2017 tarihinde ödenmesi gereken borç olup, ilk Vadesi Temmuz 2018'den başlamak üzere yapılandırılmış ve Bist'e iletilmiştir. Bunların dışında, Çalışanlarla olan meseleler, dava sürecinde olduğundan ve bu tür davalar 2-3 yıl devam edebildiğinden, bir şey konuşmak yanlış olur. Diğer kira, vergi vs. borçların ne boyutta olduğunu bilemiyorum fakat, oralarda büyük sorunlar olsaydı, şimdiye kadar duyardık.

Bu bilgileri daha önceki bir çok yorumumda yazmıştım. Merak edenler geçmiş yazılara bakabilirler. YTD.

6. https://www.log.com.tr/amazonun-turk...-ortaya-cikti/

Makaleyi dikkatlice okuduğunuzda, aslında ser verip sır verilmemiş bir durum çıkıyor ortaya. Sanki açıklamaları net yapsalar birileri manipülasyon yapacak ya da, rakip çıkacak. bu gizliliğin sebebini ben bir türlü çözemedim doğrusu?? Birde yazının ortasında bir yerde şirketin test satışları yapacağı yazıyor. Bir dümenler dönüyor ama, çıkar yakında kokusu.. YTD.

7.  Alıntı Originally Posted by odasdemir2017 Yazıyı Oku
    Bimeks Temmuz 2017 yılına kadar kupon ödemelerini bir gün dahi geciktirmeden ödedi. O tarihten sonra Bankalarla olan borcunu 1 yılı ödemesiz, 6 yıla yayarak anlaşma sağladı. 105 milyon TL. civarında olan tahvil borcunun 90 milyon liralık kısmını da 1 yılı geri ödemesiz, 6 yıla yayarak yapılandırdı. Bunların hepsi KAP'a da bildirilmiştir. Yapılandırılamayan 10-15 milyon aralığındaki tahvil borcu ile ilgili daha KAP'a herhangi bir bilgi düşmedi. Bu alacaklılar ile kendi aralarında anlaşmış olabilirler veya ödeme günleri henüz gelmemiş olabilir.

Kısacası bu şirket, başına sorun oluşturabilecek borçların büyük çoğunluğunu yasal süreç içerisinde ve yasalara uygun bir şekilde sonuca bağlayıp yapılandırmıştır. KAP'a son düşen tahvil borcu da (30 milyon TL.) Temmuz 2017 tarihinde ödenmesi gereken borç olup, ilk Vadesi Temmuz 2018'den başlamak üzere yapılandırılmış ve Bist'e iletilmiştir. Bunların dışında, Çalışanlarla olan meseleler, dava sürecinde olduğundan ve bu tür davalar 2-3 yıl devam edebildiğinden, bir şey konuşmak yanlış olur. Diğer kira, vergi vs. borçların ne boyutta olduğunu bilemiyorum fakat, oralarda büyük sorunlar olsaydı, şimdiye kadar duyardık.

Bu bilgileri daha önceki bir çok yorumumda yazmıştım. Merak edenler geçmiş yazılara bakabilirler. YTD.
    Yapılanmaları inceledim.4milyon yapılandirilmayan tahvil kalmıs ondan haber düşmüş olabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by odasdemir2017 Yazıyı Oku
    https://www.log.com.tr/amazonun-turk...-ortaya-cikti/

Makaleyi dikkatlice okuduğunuzda, aslında ser verip sır verilmemiş bir durum çıkıyor ortaya. Sanki açıklamaları net yapsalar birileri manipülasyon yapacak ya da, rakip çıkacak. bu gizliliğin sebebini ben bir türlü çözemedim doğrusu?? Birde yazının ortasında bir yerde şirketin test satışları yapacağı yazıyor. Bir dümenler dönüyor ama, çıkar yakında kokusu.. YTD.
    Yine mi Amazon muhabbeti Hani onlar Turkiyede şirket kurmustu.Tic sicil gazetesinde yayınlanmıştı.Bimeks i niye alsınlar.

Sayfa 543/651 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •