Sayfa 553/891 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon
Arama sonucu : 7123 madde; 4,417 - 4,424 arası.

Konu: IHLAS - İhlas Holding

1. Muazzam linkler ve yeterince açıklayıcı. Ancak 12 yıl önce gelişen durum ile şimdiki sanırım aynı olmamalı. Yani mudilerin davalarının son durumu ve zaman aşımı nasıl etkiler bu konuda bir netlik yok doğal olarak. Teşekkürler dostum..CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by isseymiyake Yazıyı Oku
    E dediler zaten. Davanın Zaman asimina uğramasını istemek size borcum kalmamıştır anlamı taşımaz mi?

Bu arada faaliyet raporunda ödenecek borçlar kısmı çok cüzi ve sembolik bir rakam ki sanırım büyük cogunlugunu da bu borclarin odemisler.

CLT-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Daha geçen armutlu da karşılaştım birileri ile adamların dolar olarak alacakları olduğunu belirtiyorlar dı.yenilir yutulur rakam değil.

Ama görevli çalışanlar müthiş eğitim almış ardı.muhatap olmamak için başlarını eğip çalışmaya gayret ediyorlardı .

O günleri biliyorum sadece 2 veya 3 puan için ihlas finansa gidiyorlardı.

Onlarda parayı kanal yerinden arsa almışlar biliyorum.

Ama kirize yakalanınca zengin oldular fakir ettiler.

3 krş lük armutluyu 5 e 7 ye sattılar almasa zaten para yok alsa beter

Şimdi bu paralar .....

Rabbim imtihanımızı kolay etsin.

Hus sende ihlas finans zede misin yoksa..

3. Teşekkürler yorumunuz için. Bende aynı düşünüyorum sizinle ve tekrar gündeme getirebilecekleri kanısındayım. Umarım yanilmam ve ky nin yüzü güler..
     Alıntı Originally Posted by Mercury.59 Yazıyı Oku
    Şöyle.Ihlas finans hukuken batmiş değildi. Hem alacakları var, hem de borçları vardı. Bildiğim kadarıyla artıda olan bir şirketti....

Bunun artık bitmesi gerekir.(Tasfiyenin)

4. Sn Cevahir

Arsa yatırımları olduğunu bende duymuştum ancak mali raporlarında duran varlıklarının açılımı yok. Yani holding statüsünde oldukları için her yıl degerlemeye konu edilmeyebilir GYO sirketleri gibi. Ancak bir yatırımci olarak bu detayı merak eden kişi ne yapmalıdır? Sonuçta halka arz şirketler bunlar.
     Alıntı Originally Posted by cevahirr Yazıyı Oku
    Daha geçen armutlu da karşılaştım birileri ile adamların dolar olarak alacakları olduğunu belirtiyorlar dı.yenilir yutulur rakam değil.

Ama görevli çalışanlar müthiş eğitim almış ardı.muhatap olmamak için başlarını eğip çalışmaya gayret ediyorlardı .

O günleri biliyorum sadece 2 veya 3 puan için ihlas finansa gidiyorlardı.

Onlarda parayı kanal yerinden arsa almışlar biliyorum.

Ama kirize yakalanınca zengin oldular fakir ettiler.

3 krş lük armutluyu 5 e 7 ye sattılar almasa zaten para yok alsa beter

Şimdi bu paralar .....

Rabbim imtihanımızı kolay etsin.

Hus sende ihlas finans zede misin yoksa..

5.  Alıntı Originally Posted by isseymiyake Yazıyı Oku
    Muazzam linkler ve yeterince açıklayıcı. Ancak 12 yıl önce gelişen durum ile şimdiki sanırım aynı olmamalı. Yani mudilerin davalarının son durumu ve zaman aşımı nasıl etkiler bu konuda bir netlik yok doğal olarak. Teşekkürler dostum..

Zamanaşımı konusunda İFK nın sitesinde şöyle bir ibare mevcut

5. İhlas Finans’tan olan alacağımız zamanaşımına uğrar mı?

Kurumumuzda hesabı bulunan katılım hesabı sahipleri açısından herhangi bir zamanaşımı süresi söz konusu değildir. Kurumumuzun tasfiyeye girmesi ile katılım hesabı sahipleri açısından tüm zamanaşımı süreleri durmuştur. Katılım hesap sahipleri açısından zamanaşımı başlangıç süresi Kurumun tasfiyesinin tamamlanmasından sonra söz konusu olabilecektir.

http://www.ifk.com.tr/detay.asp?ContentID=704

ödemelerle ile bilgilerde mevcut

6. Anılan
    şirketin kanunen tasfiyeye girdiği tarih itibarıyla şirketin tabi olduğu hukuk tamamen değişerek şirket
    bir finans kurumu olmaktan çıkmış, Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde bir anonim şirketin
    tabi olduğu tasfiye hükümlerine göre tasfiye sürecine girmiş olduğu için TMSF'ye devredilmemiştir.

finans işi bitmiş
    tamamını okumak önemli araştırmak önemli ben yazınca inanmıyorlar teşekkür ederim mbeyaz

7. mücahit dünyadaki bütün orosbular bir araya gelse formulünü bulup senin gibi bir cocuk doguramazlar

8. İhlas Holding A.Ş.
    31 Aralık 2020 Tarihi İtibarıyla Konsolide Finansal Tablolara Ait Açıklayıcı Notlar sayfa 36

Konsolidasyona dahil edilmeyen ve ana ortaklık ve bağlı ortaklıklar ile sermaye, yönetim ve denetim bakımından ilişkili bulunan yukarıdaki bağlı ortaklıkların ve iştirakin dahil edilmeme nedenleri:
    • Tasfiye Halinde İhlas Finans Kurumu A.Ş.’nin tasfiye halinde olmasından dolayı Grup, sermaye payının tamamına karşılık ayırdığından, bir başka ifadeyle söz konusu bağlı ortaklığın finansal tabloları artık konsolide finansal tablolara göre parasal önemlilik arz etmediğinden ve önemli düzeyde nakit akışı sağlamadığından konsolidasyon kapsamı dışında bırakılmıştır. Grup’un söz konusu bağlı ortaklığında koyduğu sermaye dışında herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Zira, Türk Ticaret Kanunu’nun 480. maddesine göre, Anonim Şirketlerde ortağın sadece sermaye koyma borcu olup, üstlenilen sermaye payının ortaklığa ödenmesi veya konulması ile ortağın sorumluluğu sona ermektedir.

Sayfa 553/891 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •