Sayfa 561/1001 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 4,481 - 4,488 arası.

Konu: Viop LIV

1.  Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    Çarşamba akşamı faizler çok yükseliyor o yüzden borsaya tehdit oluşturuyordu.
    Perşembe akşamı faiz reel getiri sunmuyor o yüzden borsa alternatifsiz, yeni ekonomi yönetimi ile yeni hikaye satın alınır oldu.
    Dün akşam yine faiz tehlikeli hocam aman ha!

Kısaca rüzgar hangi yönden eserse. Naçizane, bir stratejiniz olsun ve tecrübelerinizle onu uygulayın. Faiz kesinlikle problem, bu ppk da çok çok önemli. Ama bazı kağıtlarda ne olursa olsun çok iyi bilanço getirecek.
    En kötü Çağrı nın dediği gibi endeks düşecek ama benim kağıdım gidecek mi diyorsunuz işte orada Viop bulunmaz nimet.
    Ben kendimce 3. çeyrek bilanço stratejisi ve belirli pozisyonlara göre aldığım kağıtlarla devam ediyorum.
    Stratejiniz yoksa bence doğru yönde dahi olsak çarpılmama ihtimalimiz yok.
    İyi hafta sonları.
    %50 faizle borçlarını çevirenler ile borçsuz şirketler arasında seçim yapmak lazım. Geçmiş bilanço ve faiz ile çoğunun kârı faize gidiyor gördüm bence çoğunlukla bilançolar kötü gelir. Bundan sonra kur yükselmezse altından kalkamazlar. Bu kur ile ilgili bir karar bekliyorum

2. (Bir fikrimide belirtim..
    Dolar borsa ve faiz arasındaki bağ KOPTU arkadaşlar..
    Her tarafın kendi kuralları var..
    Bir zamanlar dolar çıkarsa borsa düşerdi..(2 senedir bu böyle işlemedi)
    Sonra faiz borsanın düşmanıdır dendi..(bu da BENCE artık işlemiyor işlemeyecek de) Çünkü borsadaki oyuncu borsayı idare ediyor..
    Borsayı satıp faize dolara şuna buna geçim derdin de değil..Ona borsa canlı kalacak cazip kalacak getiri sağlayacak denmiş..
    O da görevini icra ediyor..

Bir düzeltme bekliyor muyum evet hala bekliyorum..
    Ama normal bir düzeltme sonra yine çevirirler dümeni diye düşünüyorum..
    Memed ve gaye ikilisi zaten 2025 2026 tarihine kadar enflasyon düşmeyecek mesajını verdi..
    Oyun alanı hala açık yani.[/QUOTE]) Gundwane yazdığı. Tam alıntı olmamış.

İşte tam da burası yeni başlayan ve düşüş görmeyen borsacılar tarafından yanlış yorumlanıyor.
    Açıkçası sen tecrübelisin ve böyle düşünmem enteresan geldi.
    Belirli noktaya kadar faiz-borsa arasında bağ kopmuştu, yani 8.5-12-15-20 farketmezdi ama şimdi politika faizi 30-35 mevduatlarda 50-55 lere geldiğinde birşey olmaz ya diyenler gerçeği görürler.
    Neticede burası borsa, sadece satılmaz veya sadece alınmaz.
    Düşerken çıkacaklar , çıkarken uymayacaklar olacaktır.
    Onları belirleyip madem Viop ta yapıyoruz onu da kullanarak bazen kısa bazen orta vadeli senaryolarla devam.
    Bol şans.

3.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Sindoma..
    Memed gelip TA yoktur yazdığında neden her seferinde hafta sonu gece yarısı demeden atlayıp adam ile laf sokma hakaret yarışına giriyorsun..
    Sana ne..
    Sen TA in babası mısın.
    Buralarda bi yerde TA tezgahı açtında adam tezgahın önünü mı tıkıyor..
    Sana ne ..Ne derse desin adam..Kurallar dahilinde TA vardır yoktur ne isterse yazar adam..
    Neden bu kadar üstüne alınıyorsun ?

Haaa..
    TA vardır ama bir yere kadar..
    TA kural kitabı birinci madde..
    TA anca ve anca sayılamayacak kadar ve hiç birisinin piyasayı tek başına etkilemesi mümkün olmayan oyuncunun olduğu derinliğe sahip piyasalarda çalışır der..
    O yüzden TA vardır bir nebze de olsa ama bizim piyasada TA ne kadar çalışır zaten bunun kararını buradaki arkadaşlar versin..

Dolar bazlı bakmak özellikle son 2 senedir daha bir önem kazandı ama dolar bazlı da viop da işe yaramaz..

Dolar artacak piyasa düşecek dersin (dendi zamanında) dolar yüzde 7 borsa yüzde 5 artar..Batarsın..
    Dolar yüzde 7 artar piyasa yüzde 3 ..Dolar bazlı yüzde 4 düştü destek direnç dersin..Batarsın..
    Olmaz yani..

Hisse yatırımlarını dolar bazlı orta ve uzun vade değerlendirmek çok daha mantıklıdır..

Memed abi bırakın yazsın..

1600 borsada 1800 2000 borsada bu borsa 8000 olur diye bir TA okumadım..Böyle diyene de köyün delisi ..işte mal pazarlıyor ..Çakal çukul falan diye bakıldı..(kendimden biliyorum)

Ben geçen sene 2000 borsada 2022 içinde min hedef 3200 derken geçen seneye göre yüzde 100 bir enflasyon hedefini gözeterek MİN!! hedef bu demiştim çünkü borsadaki bütün büyük oyuncuların da hedefi buydu ..

Bu 3200 ün üzerine bir 6 aylık daha enflasyon koyup 4800 falan elde edilir ki bu da bu seneki düzeltmenin hemen hemen orta noktaları falan dı işte.

Yani yükselişler , bir düzeltmede hesaplanan enflasyonu karşılayacak bir noktada buluşabilecekleri şekilde oluyor..
    Umarım anlatabilmişimdir..

Başka bir diyişle adamın pozisyonu (Piyasa yapıcı diyelim buna) düzeltme en alt noktasında bile enflasyonu yenmiş oluyor.
    Gundiş,
    ortadan kaybolup gidip geldiğinden beri seni muhatap almamaya çalışıyorum , çünkü benim için etkisiz elemansın ben şunu dedim bunu dedim yazıp duruyorsun bu piyasada tek gerçek cebe giren çıkandır.Madem bu kadar bilgilisin her bokuda görüyorsun koy ekstreni dediler sana kaç kere burada yapabildin mi yok bu yüzden etkisiz elamansın.
    Gelelim memedin avukatlığına soyunmana tezgah işlerini sizler iyi bilirsiniz kuzu nun oradan niye kovuldun memed de senin gibi diyemi zoruna gittide savunma gereği duydun o vop yapmayın teknik analiz yok diye sabah akşam sayfaları dolduruyor , sende bu borsa düşmez diye yazdın durdun düşüncede o süre içinde ortada görünmedinŞimdi çıkmışın bize yeni hikayeler anlatıyorsun .İşine bakıcan tezgahını topla başkasının tezgahına el atma malını sat, ha gittiğin ve konuştuğun aracı kurum çalışanlarının hikayelerini analizlerini bana anlatma hadi işine bak.
    FORMASYON AVCISI -53

4.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    Köyün delisi memed içine sıçmışın yine topiğin yok teknik analiz diye birşey yok ,
    yok vob yapmayın, yok ders veriyormuş ,yok kitap yazmış,
    ulan işiniz gücünüz boş işler kafanızın basmadığı herşeyi ne kadar çok kurcalamayı seviyorsunuz , sen zamanında teknik analiz biliyorum diye 2 çizgi çekip battın diye millettemi aynısı yapması gerek
    teknik yok deyip teknikle anlatmaya çalışan başka rahatsız yoktur.
    yönetim bu zat hep deport yediği halde nasıl yine yazıyor , sayfaların içine etmekten başka bir derdi yok açın kendinize bir topik sabah akşam aynı şeyleri yazın.İnsanlar ti takip ederken tecrübe ve birikimlerden yaralanmak için giriyor , güzel yorumlamalar , teknik görüşler paylaşan güzel insanlar var bu topikte en yoğun takip edilen yerlerden , birisi gelir topiğini över diğeri gelir aynı şeyleri sabah akşam yazar yeter da buranın zenginliğini bozmayın..
    hafız hani teknik analiz bir izah et. grafik ekrana sığmıyor. bu maniplatif sığ hisse grafiği değil. sen badem diye sistemi tanıta dur grafikleri normalleştir bilinç altlarına kabul ettir..
    dayı
    teknik analiz diye birşey yoktur.

5. 50 100 yapın dayı tl yi iyice ülke yaşanmaz hale gelsin doymadı iseniz badem sisteminiz borsa grafikleriniz yetmediyse herkes borsacı olmak zorunda mı dayi. nefret ediyoruz belki istemiyoruz çökertme oynamanızı. niye mecburmuyuz ayakkabı bile alamaz hale gelindi..

hepiniz tek.

6. kredi alıp tl yi çökerterek vurgun vuruyorsunuz emme dayı yukarda Allah var. bir gün acısı çıkar dayi yiyemezsiniz..

7.  Alıntı Originally Posted by ArcModerna Yazıyı Oku
    hafız hani teknik analiz bir izah et. grafik ekrana sığmıyor. bu maniplatif sığ hisse grafiği değil. sen badem diye sistemi tanıta dur grafikleri normalleştir bilinç altlarına kabul ettir..
    dayı

teknik analiz diye birşey yoktur.

Aferin takip et beni ama eksik takip etme bak bu çizdiğin sadece senin gözünün önünde bilinç altında kalan hep aklına böyle bir dik çıkıştan sonraki yaşadıkların geliyor buda sende bu piyasada kaygı bozukluğu oluşturmuş yani psikratik bir durumun var.
    gelelim diğer konuya yazmışın ya badem sistemini tanıta dur diye , bak bu sistemi rus uçağı düştüğünden beri anlatıyorum kuzunun topiği vardı hatırlarsın çöküş bende burada sacro,murat teknik vs ile boğa iken yazar çizerdim , yani sistemin isim babasıyım o zamandan beri bizi dinleyen ve kendine sistem yaratan kişiler güzel kazandılar rahat ol.Yani daha bugun yazmıyorum badem spor diye.Kuzu ya sor bakalım anlatsın sana.
    birde bizim gözümüzden graf paylaşırız birazdan
    FORMASYON AVCISI -53

8. Erdoğan; Gerekirse AB ile yolları ayırırız.

Sayfa 561/1001 İlkİlk ... 61461511551559560561562563571611661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •