Sayfa 568/783 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon
Arama sonucu : 6264 madde; 4,537 - 4,544 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1.  Alıntı Originally Posted by Baybars Yazıyı Oku
    Sn Maximetu,

Druarsın Avrupadaki gübre fabrikalarının doğalgaz sıkıntısı nedeniyle üretimi durduracakları haberi Tkfen için olumlu bir haber.

Sizi anlıyorum. Borsanın ralli yaptığı bir döneme Tkfen'de yakalanmışsınız. Zarardasınız. Geçmişi artık değiştirmek mümkün değil. İnşallah bundan sonra kazanırız.

Tkfenin bir döngüsü var. Aynı patronlar ve yönetim tarzıyla iki defa beş dolarları gördü. Yükselirken ve düşerken endeksi çok takan bir hisse değil. Düşüş trendindeyken ihale alım haberine düşüşle tepki verdiğini bilirim.

Ben 20 lira altında 1,15 dolarlar civarında girdim. Bunu da forumda yazdım. Bana göre buralar artık abartı şeklinde düşük seviyelerdi. 2018 den sonra ilk defa dönüş yaptım. Tek hissem değil. Hiç bir hisseyi full portföy almam. Yumurtları tek sepete koyma derler. Eğer buralarda oyalanırsa bu da yavaş yavaş artırma nedeni olur.
    Druarsin soylemesine gerek yok sayin Baybars bu zaten bayadir olan haber kendisine cevap da yazdim. Ihracat kisitlamasi var max yuzde 40 yapabiliyorsunuz kapasitenin Mayis - Agustos sonu arasinda . Bugun itibariyle ne olacagi belli degil . Ulke yonetiminin sacma sapan regulasyonlari olmasa gubrede bir yuzde 30 daha kar ederdik ama bundan sonra ne olur bilmek zor . Hele bir de rekabet kurulu ceza durumu var onu gecen burada bir arkadas da paylasti yaziyi . Sirket fiyati zaten abarti ucuz ancak firsat maliyetlerimiz gun gectikte artmakta, artar elbet kagit bir gun de bu yonetim milletin kanini emmeden gitmez . Siz sepet yapin kendiize saklayin tavsiyenizi ben bu sekilde all in Tek kagit yapiyorum Tek Dogru yok bu konuda . Kazanan Tek kagitta da 10-15 e katliyor, beni oyle artik bu zararda sepet mepet kurtarmaz .

Benim derdim sirketin patronlari ve hirsiz yoneticileriyle ( hakan Goral haric ) , bizleri bu surecte yalniz biraktilar kandirdilar isterse 100 lira olsun ben burada Onlarin yedi ceddini kufrederim, cunku bu insanlar nitelikli dolandirici hirsiz , benim yorumlarim hisse fiyatindan bagimsiz artik , artmis azalmis farketmez olene kadar bu insanlarin itibarini bes paralik etmekle ugrasacam ben

2.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    600 milyon dolarken de en kotuyu gorduk dedik . Sonra sirket sene sonu yine zarar (!) yazdi , gecen sene de yazilacak zararlari yazdik dediler son ceyrek 1.8 milyar beklenirken kar 800 milyon geldi . Arkadaslar tabiki bu sirket artmali en az 2 milyar Dolar olmali ancak bu yonetim ve patronla onlari baskilamazsaniz Hicbir sey degismez . Yoksa bu sirket gida fiyatlarinin zirve yaptigi su donemde tarimda bile zarar etti ( son ceyrek haric ) , Gubre fiyatlari 2 senedir Korkunc artti zaten ilk defa olmuyor ki bu artis . Sikinti sirketin yurtdisi santiyelerde calmasi yeni is alamamasi. Sirkette calisan adamlar 45-50 gun tatil yapiyor is yok diye bizzat biliyorum. Nasil kar edecek bu insaat kismi . Sizler kadar pozitif olamiyorum cunku yeni is alamiyorlar aldiklarinda da caliyorlar. Twitter da kac kere yazdim Kharampur santiye alacaklarinin nasil manipule edildigine bakin rakamlarin . Sirket durust degil ne yazik ki , siz israrla Ugur Bey gibi iyi niyetli insanlarin yazdiklarina inanmak istiyorsunuz , temel olarak yazdiklari dogru ancak patron ve yonetim hirsizlik faktorunu unutuyor herkes . Tekfen Turkiyenin en hirsiz firmasidir arkadaslar bakmayin siz onlarin yardimseverliklerine, onlar kamuflaj
    Düşüncelerim Uğur Bey'in son yazdıklarıyla ilgili değil. Cemal Bey forumu bırakmadan baya bir öncesinden beri okuyorum burayı. Twitter'da yazdıklarınızı da takip ediyorum. Kendim de kendi araştırmalarımı yapıyorum. Şüpheci olabilirim ve temkinli yaklaşıyor olabilirim ama karamsar değilim. Sadece bunu ifade etmek istedim.

3. John Templeton'ın güzel bir sözü var. Boğa piyasaları karamsarlıkta doğar, kuşkuda büyür, iyimserlikte olgunlaşır ve coşkuda ölür. Önümüzdeki yıllarda bir boğa piyasası göreceksek, karamsarlık safhasının geride kaldığını ve şu anda kuşku aşamasında olduğumuzu düşünüyorum.

4. Mola bitti
    Artık Vira bismillah

5.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Druarsin soylemesine gerek yok sayin Baybars bu zaten bayadir olan haber kendisine cevap da yazdim. Ihracat kisitlamasi var max yuzde 40 yapabiliyorsunuz kapasitenin Mayis - Agustos sonu arasinda . Bugun itibariyle ne olacagi belli degil . Ulke yonetiminin sacma sapan regulasyonlari olmasa gubrede bir yuzde 30 daha kar ederdik ama bundan sonra ne olur bilmek zor . Hele bir de rekabet kurulu ceza durumu var onu gecen burada bir arkadas da paylasti yaziyi . Sirket fiyati zaten abarti ucuz ancak firsat maliyetlerimiz gun gectikte artmakta, artar elbet kagit bir gun de bu yonetim milletin kanini emmeden gitmez . Siz sepet yapin kendiize saklayin tavsiyenizi ben bu sekilde all in Tek kagit yapiyorum Tek Dogru yok bu konuda . Kazanan Tek kagitta da 10-15 e katliyor, beni oyle artik bu zararda sepet mepet kurtarmaz .

Benim derdim sirketin patronlari ve hirsiz yoneticileriyle ( hakan Goral haric ) , bizleri bu surecte yalniz biraktilar kandirdilar isterse 100 lira olsun ben burada Onlarin yedi ceddini kufrederim, cunku bu insanlar nitelikli dolandirici hirsiz , benim yorumlarim hisse fiyatindan bagimsiz artik , artmis azalmis farketmez olene kadar bu insanlarin itibarini bes paralik etmekle ugrasacam ben
    Sn Maximetu,

İhracat kısıtlaması olsun. Üretimi azalan bir ürünün dünya piyasalarındaki fiyatı yükselir. Eski haber mi bilmiyorum. Ben yeni duydum.

Sepet yapma, bir kaç hisse taşıma konusunda size tavsiye vermedim. Kendi yaptığımı yazdım. Üstünüze alınmayın. Yakından tanımadığım kimseye tavsiye vermem. Herkesin ayrı bir yoğurt yiyişi vardır. Bu da kendisini ilgilendirir.
    Söylediklerim, yazdıklarım sadece ve sadece kişisel görüşlerimdir. Asla yatırım tavsiyesi değildir.

6. Sayin Baybars
    Size etkisi olacak bi yeri soyleyim , eger o olursa iste hayal etmeyecegimiz rakamlar goruruz . Eger avrupali bir Gubre devi gelir Tekfenin bu durumundan faydalanmak icin ortaklik kurar ve hisseleri belli yuzde de alirsa o zaman cok farkli bir hikaye olur . Analist toplantisinda ona benzer seylerden bahsetti Pandora . ancak sonrasinda bazi analistlerin raporlarinda Toros Gubre icin 800 milyon degerden bahsettiler ki bu deger olmasi gerekenin en az yarisidir. Bu patronlar ve yoneticiler oyle ahlaksiz ve hirsiz insanlar ki yuzde 50 si halka acik bir firmada her duzenbazligi yapip ucuza peskes cektirip el altindan para alabilir , Bu konuyla alakali toros Gubre ceosu hakan gorali uyardim peskes cekilmemesiyle alakali twitimi begendi o yuzde. Bu surecte toros Gubre de boyle bir surec olursa ortaya cikacak rakamlarin takibinde olun ucuza peskes cektirilmesine izin vermeyin . Size kaybettigim icin agresif oldugum izlenimi vermis olabilirim, Hayir ! Ben dolandirildigim icin kizginim agresifim, yoksa 20 senedir borsadayim her sirket kar zarar eder konjoktur onu gerektirir o normaldir Ama bu sirketteki insanlar kotu niyetlidir bu konuda sizleri tekrar uyarmak isterim . Eger 5-6 dolar olmasini istiyorsak karalama ve itibar suikastiyla baski kurulmali bunlar duzgun dilden anlamiyor cunku

7. Hadi ben 2.5 senedir canim yandi diye burada agresifim, sayin Karani benden de eski ortak 5-6 senelik . O size yapilan satin alimlarin ve satislarda donen peskesleri size soylesin. Size en yakin ornegi soyleyim sirket histill fide firmasini 4/5 ay once 30 milyon gibi bir fiyata israillilere satti Kap bile aciklamadi , biz haberi Dunya gazetesinde gorduk . 30 milyona ev satiliyor artik , o seralari yapayim diye ciksaniz su anda 100 milyon tl eder sadece . Ne yazik ki buradaki ortaklarini cogu fiyat odakli kurbanlik koyun gibi patrinlarin keyfini beklio , eger hakkinizi istiyorsaniz sirkette donen dumenleri orraya cikarn rezil edip sirket uzerinde baski kuralim !! O zaman iste 100 lu rakamlari goruruz

8. Gubre fabrikalari tavan , bagfas yuzde 7 . Biz ise yuzde 2 yi zor yaptik

Sayfa 568/783 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •