Sayfa 57/1030 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 449 - 456 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Peki mesela MB 300 arttirdi diyelim.
    Su an 23 olan oranlar otomatik 26 mi olur ? Kac artisa gore yansir bu

Arttirmaz seceneginde insanlar TL de kalsin diye hala ayni oranlar da mi tutarlar oranlari acaba yoksa yine biraz da olsa artar mi

2. MB faiz artirmak zorunda zaten en az 250 baz satın alındı ...250 baz yaparsa dolar TL dakikalık düşer anında çıkar geri...500_600 yapmalı enflasyon ortalama piyasa faizini yakalamak için..yani anca açığı kapatır gibi..önden yüklemeli olması için 800-1000 baz artırım yapması lazım.....ama hiç yapmazsa kalan rezervi 2 ay da eritirler ...katar tüm rezervini vermeyegine gore.. mecburlar yapmaya yoksa ithalatçı dolar bulamaz artık beton ağaç kemiririz...

3. Hiç yapmazsa maksimum 2 hafta sonra ara toplanti 1000 baz artırım....MB faiz artirimi mevduatlara 10 gün içinde yansır ama her bankaya değil bazı bankalarda yansıtıldı zaten geride kalanlar yansıtır

4.  Alıntı Originally Posted by mavsaro Yazıyı Oku
    aktifin risk priminide dikkate alarak günlüğü 24-25 aralığına getirmesi gerekiyordu, madem bizi saf yerine koyuyor bizde en kısa zamanda paraları çeker mötünün üzerine oturturuz aktifi
    Aktif giden tl ciler yerine gelen dövizcilere kancayı taktı. Demek ki gidenden çok gelen var. Yoksa çoktan günlük oranını arttırırdı. Mb den sonra bir şey beklemeyin bence. Çekin paranızı cezalandırın. Unutmayın paranızı tuttuğunuz her gün onların üstüne yatması demek. Vakıf bile 26 lara gelmişken döviz faizini arttırıp tl de geri düşmek ve sabit bırakmanın açıklaması bu olmalı.

Yazılarım tavsiye niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

5.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    Bugün Vakıfbank'ta vade dönüşüm. Özel Bankacılık 1M civarı %26 aylık bağlamayı teklif etti. 350-500 baz puan artış bekliyorlarmış. Ancak oranları zaten çok artırdık, faiz artışı olsa bile hemen yansımaz dediler. Ben şimdilik %21.5 ile 3 günlük bağladım. Toplantıdan sonra Cuma tekrar görüşeceğim.
    Sn GE90

3 günlük bağlama nasıl oluyor? Bana gecelik repo 19% önerdiler.

Saygılar,

6.  Alıntı Originally Posted by GE90 Yazıyı Oku
    Bugün Vakıfbank'ta vade dönüşüm. Özel Bankacılık 1M civarı %26 aylık bağlamayı teklif etti. 350-500 baz puan artış bekliyorlarmış. Ancak oranları zaten çok artırdık, faiz artışı olsa bile hemen yansımaz dediler. Ben şimdilik %21.5 ile 3 günlük bağladım. Toplantıdan sonra Cuma tekrar görüşeceğim.
    Sn GE90
    3 günlük bağlama nasıl oluyor? Bana O/N %19 verdiler

Saygılar

7.  Alıntı Originally Posted by streneee Yazıyı Oku
    Halkbank aradı biraz önce %26 TEKLİF etti. merkez sonrası görüşelim dedim
    bu arada gecelik 21.50 veriyor.
    Merhaba 26 halkbank Yeni para mı temdit mi acaba

8.  Alıntı Originally Posted by Stajyer Yazıyı Oku
    İcbc önden giderdi biraz onlarda gerise kaldı
    Ppk bekliyor tüm bankalar

Sayfa 57/1030 İlkİlk ... 747555657585967107157557 ... SonSon

Yer İmleri