Sayfa 57/182 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon
Arama sonucu : 1453 madde; 449 - 456 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1.  Alıntı Originally Posted by Argus Yazıyı Oku
    Sn. Shorts , ben İşbankasından açtıramamıştım, siz HSBC'den hallettiğinizi belirtmişsiniz. Reşit olmayan çocuğumuz için açtırabiliyorsak çok iyi. Eğer beyan sınırını aşıyorsak, bu şekilde halledebiliriz diye anlıyorum..
    işbank ve sorduğum birçok kurum olmaz demişti. bir tek iş yatırım ve hsbc olur demişti. ancak neredeyse bir sene oldu. değişmiş mi diye sormak gerekir. kurumdan kuruma değişiyor ve çok muğlak.

Alıntı Originally Posted by Marluk Yazıyı Oku
    Yani 950 dolara 1000 nominal aldığimda vade sonu 1000 dolar mı ana para olmuş oluyor?

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk
    Vakıfbank'ın aşağıdaki linkinden önce Ürün: Eurobond ve işlem Tipi:Alış'ı seçin. Sonra gelen listeden almak istediğiniz Eurobond'u işaretleyip, alta Adet(nominal) alanına 1000 veya katlarını yazıp Hesaplayı seçin. Gelen sonuçların altında ödenecek kupon yazısını tıklarsanız alacağınız kuponlar ve toplam tutarı görebilirsiniz.

https://www.vakifbank.com.tr/tahvil-...px?pageID=2378
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir, itibar etmeyiniz.

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    işbank ve sorduğum birçok kurum olmaz demişti. bir tek iş yatırım ve hsbc olur demişti. ancak neredeyse bir sene oldu. değişmiş mi diye sormak gerekir. kurumdan kuruma değişiyor ve çok muğlak.
    Aslında bankacılık yazılımlarında mevzuata göre eksikler olabiliyor. Normalde şubenin Genel müdürlük birimine yada mevzuat bölümüne sorup ona göre işlem yapması lazım. Diğer yandan banka bu işten bir vergi sıkıntı yaşamayacağı için bankacılık uygulamasıda izin verince açmış olabilir.

Bildiğim kadarıyla 18 yaş altı çocuklar için hesap bildiriminde veli vasi bilgileride maliyeye bildiriliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by duck wing duck Yazıyı Oku
    Vakıfbank'ın aşağıdaki linkinden önce Ürün: Eurobond ve işlem Tipi:Alış'ı seçin. Sonra gelen listeden almak istediğiniz Eurobond'u işaretleyip, alta Adet(nominal) alanına 1000 veya katlarını yazıp Hesaplayı seçin. Gelen sonuçların altında ödenecek kupon yazısını tıklarsanız alacağınız kuponlar ve toplam tutarı görebilirsiniz.

https://www.vakifbank.com.tr/tahvil-...px?pageID=2378
    Burası çok işe yarıyordu fakat uzun zamandır arada bir deniyorum ben de hep hata veriyor, hesapla dedikten sonra "malesef aradığınız sayfayı bulamadık" yazıyor.

Bende çalışıyor. Farklı browser ile deneyin isterseniz.

6.  Alıntı Originally Posted by duck wing duck Yazıyı Oku
    Bende çalışıyor. Farklı browser ile deneyin isterseniz.
    Chrome ve opera ile deniyordum olmuyordu, edge yükledim o da olmadı, en son firefox ile oldu çok ilginç

7. Elimde XS1623796072 var, İşbankası usd %7 faizli 21000 nominal.. 29-12-2022 de %7 kupon ödemesi var. Bunu şimdi satmak, veya Ocak ayında satmak arasında elime geçecek toplamda ne gibi farklar olur ? Siz olsanız ne yapardınız ?

8. merhaba arkadaşlar. bu eurobond'ların da hisseler gibi grafiği var mı acaba ? yani eurobond faiz grafiği ?
    bir de her bankanın eurobond faizi aynı mı oluyor ? x bankasında faiz % 6 iken y bankasında faiz % 7 olabilir mi ?

Sayfa 57/182 İlkİlk ... 747555657585967107157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •