Sayfa 574/853 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624674 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 4,585 - 4,592 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Yok benim koşu alanımda mesafeler belli bi gideiş 2100 metre 5 kere gidiyorum bu sabah 06.30 da gittimyaklaşık 8 km koştum yeterli gördüm
    Bu cevabı tahmin etmiştim. 10 km de ısrar etmeliydim.

Şaka şaka, doğru söylediğinden eminim.

10 km yi bozmasaydım iyiydi. 4 çok az kaldı.

Bizim buralarda koşmaya uygun alan yok.
    Maskeyle tempolu yürüyüş, bu yaşta olacak şey değil.
    Epeydir kömürlükte duran 1998 model Air Walker'ı yeniden işletmeye açmaya karar verdim, verdim de nohut oda bakla sofa evde yer sorunu var.
    Du bakali

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    Bizim buralarda koşmaya uygun alan yok.
    Maskeyle tempolu yürüyüş, bu yaşta olacak şey değil.
    Epeydir kömürlükte duran 1998 model Air Walker'ı yeniden işletmeye açmaya karar verdim, verdim de nohut oda bakla sofa evde yer sorunu var.
    Du bakali
    Ankara'da koşmaya uygun alan olmazmı yaw. Kızılay'da Güven park yokmu.? 1995 de orada topluca koşan öğretmen grubu vardı. Arkalarından da topluca coplu koşu yapan polis grubu vardı. Koşmak istedinmi yer çok.

Şaka bir yana Ankara da yaşarken kışın kar bile yağsa çoğu pazar Keklik Pınarı Oran sitesinin orada odtü ormanı içinde göl var. O gölün çevresinde koşardık.

İstanbulda yaşarken bir dönem Belgrad ormanı göl çevresi koştuk. Koşu sonrası orada kahvaltı iyi giderdi.
    İzmirde yaşarkende Atatürk stadı atletizm pisti var orada koşardık. Koştummu 10 km. den aşağı koşmam öhhö. Hayatım koşmakla geçmiş yaw, biraz dinleneyim.

4. İnsan avcı-toplayıcı-yetiştirici. İnsan koşarak bir hayvanı yakalayıp avlayamaz. Koşarak tarla bahçe de yapamaz. Demek ki koşmak,bünyeye uygun değil. Demek ben o yüzden avlanmayı ve bahçe yapmayı seviyorum.
    Kardiyo vasküler sistemi formda tutmak lazım ama çok da upgrade etmemeli. Rahmetli ananemin 90 yaşında kalbi tansiyonu benden iyi durumdaydı, 102 yaşında vefat etti. İleri yaşlarda alzheimer olan yaşadığını farkında olmuyor veya dialize bağlı yaşayan vs. hep zahmet hep eziyet, diğer organlar bırakın beni diyor, kalp bırakmıyor.
    Bugün de muhalefetimizi yaptık çok şükür.

5. Dün akşam Süleyman Soylu,Sedat Peker için çok ağır laf kullanmış.Ben bir kaç güne barışırlar diye düşünürken, bu laf hiç olmadı.Bugün saat 7.30 da yeni bir video yayınlayacağını söyleyen Sedat Peker, bu lafa cevabını pazar günü vereceğini belirtmiş. Arkadaş ,nasıl bir dönem yaşıyoruz belli değil. Ünlü düşünürümüzün de dediği gibi, "at izi,it izine karıştı". Bazı gelişmeleri aslında hayra yormak lazım, bakalım saat 7.30 da neler öğreneceğiz......

Özgür özel mi diyordu suç işleri bakanı ile mafya dalaşı dşye
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    1450 civarında açacağa benziyoruz. Sonrasında 1450 üzerinde kalacakmıyız belli değil.

FED tutanaklarında tapering ihtimali ile ilgili hafif bir sinyal geldi. abd borsasında ilk etapta bir satış geldi ancak sinyal konusunda netlik olmadığından tekrar alış geldi. S&P nin yataya sarmasını bekliyorum, zaten enflasyon verisi ile yatayda bir kaç küçük dalga beklediğimi yazmıştım. Sonrası ise abd tarafındaki yeni sinyallere bağlı.

Bizde ilk korkudan sonra hafiften alışların geleceğini düşünüyorum çünki geçen hafta büyüklerin hafiften mallanmaya çalıştığını gördüm. Ayrıca bilançoları biliyorsunuz iyi geldi ve önümüzdeki çeyrek daha iyi gelecek.

Bugün S&P(vadeli) abd endekslerine göre hareket etme ihtimalimiz yüksek. O da sabah biraz yükseldikten sonra şu an yataya sardı. Dün akşam S&P spot yükselerek kapadı.

Kötü görüntü yok ama korku ne kadar fazla onu hesaplayamam. bakalım bugün ne olacak. Bilançolar bu kadar iyi olmasa işler kötüydü, üstelik önümüzdeki çeyrek baz etkisi artacağından dahada iyi olacak.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Akaryakıttan alınan ÖTV vergisine %50 civarı zam yapılmış.
    Akaryakıta zam yapılmış demiyorum litre başına alınan vergiye zam yapılmış. Yani yakıt fiyatları düşsede artsada bu vergi alınacak.

Daha öncede bir sürü vergiye zam yapılmış, yeni vergiler ve devlet işlemlerinde yeni ödemeler açıklanmıştı.

Kuralımız neydi.
    Üretim artmadan milyarder sayın artıyorsa ki bizde son 10 yıldır üretim düşüyor milyarder sayısı durmadan artıyor, milyarderlerin cebine giren para, mutlaka ve mutlaka diğer kalabalıkların cebinden çıkar.

Halkın %60 ına 1. el otomobil lüks haline gelmişti, pek çok kişi sıfır arabayı çalışarak değil arsa ev satarak yada uzun süreli ağır borçlanarak alabiliyordu.

Halkın %40 ına 2. el arabada lüks haline gelmişti, vergilerle, sigorta paraları ve yakıt paraları ile çok zorlanıyorlardı. Devlet o 2. el arabalarınızıda elinizden alacağım diyor. Milletin anasını çok seven mehmet cengiz gibi müteahhitlere yeni milyarlar lazım. Daha kanal yaparak beş on bin kişiyi milyoner milyarder trilyoner yapacaklar.

Üstteki %20 nin cebine giren paralar, vergilerle zamlarla hepimizin cebinden çıkacak. Örneğin hepimiz ayda 1 kilo daha az et alacağız(ayhan hariç), Alamadığımız o 1 kilo etin parası, mehmet cengiz aydın doğan gibi devletten beslenen yaşam formatlarının oğullarına yeni ferrari, yeni yat olarak yansıyacak.

Yeni zam hayırlı olsun devleti soyanlara ve aracılık edenlere. Devlet derken, üreten çalışan halkı anlayın.

Sayfa 574/853 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584624674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •