Sayfa 577/853 İlkİlk ... 77477527567575576577578579587627677 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 4,609 - 4,616 arası.

Konu: Bana kalırsa.

İptal için aradım aradaki farkı hesabıma yatırmayı teklif Ettiler anlaştık. Sıkıntım o değil takip etmesem ve sonradan öğrensem çok moralim bozulacaktı. Bu işlerin farklı bir yolu olamaz mı diye düşünüyorum. Böyle durumda direk müşterisinin yanında olup durumdan haberdar etseler. Bu oteli aynı zaman dilimi için alıp Takip edememiş insan benden fazla ücret ödemiş olacak. Yazıl değil mi? Bu durumlara sinir oluyorum maalesef elimde değil. Bir sistem kurulsa ve insanlar böyle şeyleri düşünerek yorulmasa. Zaten çok fazlaca şeyleri düşünmek zorundayız.bari böyle konularda biraz rahat olabilsek.

Bilgilendirmeler için teşekkür ederim.

Saygılar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    İptal için aradım aradaki farkı hesabıma yatırmayı teklif Ettiler anlaştık. Sıkıntım o değil takip etmesem ve sonradan öğrensem çok moralim bozulacaktı. Bu işlerin farklı bir yolu olamaz mı diye düşünüyorum. Böyle durumda direk müşterisinin yanında olup durumdan haberdar etseler. Bu oteli aynı zaman dilimi için alıp Takip edememiş insan benden fazla ücret ödemiş olacak. Yazıl değil mi? Bu durumlara sinir oluyorum maalesef elimde değil. Bir sistem kurulsa ve insanlar böyle şeyleri düşünerek yorulmasa. Zaten çok fazlaca şeyleri düşünmek zorundayız.bari böyle konularda biraz rahat olabilsek.

Bilgilendirmeler için teşekkür ederim.

Saygılar.
    Bu konuda bende aynı kafadayım.
    Benim işyerim olsa, fiyatı aşağı düşürdüğümde, yüksekten almış olanların hepsine hemen farkı yatırırım. hatta "yaw ben öküzüm, milleti soyarak kolay kazanıyorum, kolay harcıyorum, iade istemem" diyenede zorla iade eder, almazsa "dilenciye paramı veriyon lang" der çot diye kafasını kırarım.

Ama maalesef canlıların olduğu her yerde adalet denen kavram, o canlıların ortalama kalitesine göre şekilleniyor. Bazıları düşen fiyattan kaynaklanan kazancı cebe indirip bunuda marifet sayıyor, bazılarının iade etmek aklına gelmiyor, işleyişi doğal sayıyor, çok azınlıksa iade etmenin DOĞRU olacağını düşünüyor.

İnsan grupları arasındaki bu görüş ve davranış farklılıklarının kaynağının evrildiğimiz maymunlar olduğunu düşünüyorum. hatta eminim ve delillerim epey birikti.

İlkel maymundan evrildi isen, beleş paraları hak, ganimet zannediyorsun(bazı siyasiler aklıma geldi.). Çocukluk ve gençlikte eğitilsen, hak olmadığı öğretilse, eğer ilkel maymun grubundan gelmişsen sadece ezberlemiş oluyorsun. Ezberinin aynısı çıkarsa parayı iade edip doğru davranış sergiliyorsun. Ezberinin aynısı çıkmazsa parayı iade etmek aklına gelmiyor, parayı doğal hak olarak görüyorsun.

Örneğin, otel fiyatı düşünce pahalıdan alanlara parayı iade ediyorsun ama aynı parselde ikiz ev boyayacaksın. Evler sana aynı işgücü ve para maliyetli. Evin birine pazarlıklı fiyatını söylüyorsun 5 bin diyorsun, ev sahibi pazarlık yapmıyor tamam diyor. Diğer ev sahibi pazarlık yapıyor 4 bine anlaşıyor. 5 bine anlaştığına bin TL yi iade etmiyorsun sana doğal geliyor.

Neden.?

Otel işletirken iade etmeyi sana geçmişte eğitim alırken ezberletmişler, ev boyası yaparken ki durumu ezberletmemişler. İkisininde aynı olduğunu çözemiyorsun. Kötü niyetinden değil, kapasiten o kadar, evrilmemişsin, bağ kuramıyorsun.

Diğer maymundan evrilmiş olsan bağ kuracaksın ve boya dan aldığın fazla parayı iade edeceksin. Daha doğrusu pazarlıksız fiyatını söyleyip hiç inmeyeceksin ve işinide çok iyi yapacaksın. Böylece pazarlık yapmayanlara kazık atmamış olacaksın.

tamamen maymunlarla alakalı, bizim suçumuz yok.

Nereden girdik nerelere geldik.

3. Maymunların böyle adiliklerle uğraştığını sanmıyorum. Hayvansever olarak hayvanların sonuna kadar arkasındayım. Ayrıca herkes aynı evrim sürecinde değil.

https://www.youtube.com/watch?v=GXSFx_XtXLU

Mesela bizde depremde 50 bin,salgında 50 bin gidiyor. Eğitim şöyle birşey olsa sonuç bu mu olur?

https://www.youtube.com/watch?v=3qF4MZniyO0
    Son düzenleme : cumartesi71; 23-05-2021 saat: 16:40.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Maymunların böyle adiliklerle uğraştığını sanmıyorum. Hayvansever olarak hayvanların sonuna kadar arkasındayım. Ayrıca herkes aynı evrim sürecinde değil.

https://www.youtube.com/watch?v=GXSFx_XtXLU

Mesela bizde depremde 50 bin,salgında 50 bin gidiyor. Eğitim şöyle birşey olsa sonuç bu mu olur?

https://www.youtube.com/watch?v=3qF4MZniyO0
    Anlatıldığına göre köy enstitüleride ikinci videodaki Japon okulu gibiymiş. abd nin yetiştirdiği celal bayar, abd parası ile DP yi kurup adnan menderese köy enstitülerini kapattırıyor. Günümüze kadarda imam hatipler bolca açılıyor ve sayısı her geçen yıl artıyor. Ülkemizin teknoloji den bilimsel çalışmalardan uzaklaşması sağlanıyor. Ortalık din eğitimi almış, kendi camisine gitmeyen, kendi imamının çevresinde toplanmayan diğer insanlardan nefret eden kalabalıklarla doldu.

Haftaya bu güzel cümlelerle başladık.

abd parasından gelecek belalar haricinde görünürde önemli bir problem yok. Ha birde tayyip var yaw. tayyip ne zaman aklıma gelse, omuzlarım çöküyor, enerjim çekiliyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Nisan ayı otomotiv sanayi istetistiğine baktım.

Motorlu araç ihracatı 10.600 adet.
    Motorlu araç İTHALATI 18.600 adet.

akp öncesi motorlu araç ithalat ve ihracatı üç aşağı beş yukarı birbirine denkti. Buda çok kötü ama sonrası dönem iyice tüy dikti.

Peki akp döneminde ne oldu.? Motorlu araç ihracatını PATLATMASI gereken bir gelişme oldu. Doviz /TL seviyesi 3-4 kat arttı.

USD 2-3 TL lerden 8 TL ye gelmişse, ithalatın çakılmalıydı, ihracatın patlamalıydı. Ama TERSİNE süreç işlemiş.

Geçen yılmıydı daha önceki yılmıydı doviz yükselirken "ihracata yarıyacak" diyen TV maymunları için ne yazmıştım. USD 6 TL civarına tırmanıyordu.

Demiştimki "USD 6 TL değil 20 TL olsa fark etmez. Bu ülke insanları ihracattan çok ithalat yapar."

Bu gelişme, sömürge ülke olduğumuzun açık göstergesi. EUR/USD paritesi %10 oynasa, abd veya Almanya yönetimleri hemen toplanıp, ithalatımız patlayacak, ihracat yapamayacağız paniği ile önlemler düşünmeye başlıyorlar.

Bizde doviz 4 kat artmış ama ithalatımız artmış.

Bunun sebebi, TR de yaşayan ibrani-yahudiler tarafından şartlandırılmış insanlarımız. Bunlar abd parası ile güçlendiler ve dış destekle TR de köşebaşlarını kaptılar. Medyayı, devleti ele geçirdiler. Bu sayede finans ı ele geçirdiler, akabinde her şey ellerine geçti.

TV maymunları bunları görüp akıllanıyormu.? HAYIR. Çünki o çıkanlar sömürgecilere hizmet edenler. Ülkeye hizmet etseler TV lere gazetelere çıkamazlar.

TV de gördükleriniz bizim dostumuz değiller. Sömürgecilere hizmet eden ve bu işten pay alan, çocuklarınızın torunlarınızın geleceğini çalan maymunlar.

Bakın burdada maymunlar baş rolde. cumartesi abimiz olayın maymunlarla alakası yok diyordu ama bilim ispatladı. Bilime karşı gelmeyin.

Bu arada ibrani soyuna ve yahudilere sesleniyorum, "artık bende soğanın cücüğünü yemek istiyorum, yeni uşak lazımsa ben hazırım abicim. 200 milyon USD ye transfer olurum"

Bu adilerden kurtulma şansımız sıfır çünki oylarım 10 da çakıldı kaldı, o sebeple taraf değiştirme taraftarıyım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST yeşil açtı. Asıl yön 11:30 civarı belli olur.

Yukarıdada yazdığım gibi bu hafta için abdliler tarafından gelecek belalar haricinde görünürde önemli bir problem yok.

Yeni hafta güzel geçsin, tayyip bu hafta sorun çıkarmasın, biden bize kaş çatmasın, hükümetten kimse başka ülkelere sallamasın, bol şans diliyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Saat 11:30 u geçti ama yön net belli olmadı. Yeşilden kırmızıya geçti ama satış derin değil. 1450 civarı dolanıyor.

Cuma satan xbank endeksi bugünde ekside. xbank'a cuma günü uymayan diğer endeksler bu kez uydular.

garanda yabancı payı son 2 ayda %10 artmış. Hatta kırmızı geçen cuma günü bile artmış. Yabancılar, bankaları 2 aydır hafif hafif alıyorsa, satan kim.? ben satmıyorum.?

Her neyse yaw, orada bir sonuca ulaşamam.

Yön belli olmadı, para piyasalarını kapayıp işlerime bakayım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün de xbankı sattılar. yanlız Cuma ve Bugün, garan tahtasını biraz izledim. Mal toplamaya çalışıyorlar izlenimi edindim.

TCMB verilerine bakarsak Son 3 haftadır yabancılar satmıyorlar. Burada bir çelişki var. Cuma günü xbank satıldı, yanlış hatırlamıyorsam garan da düştü ama cuma günki garan yabancı payına bakıyorum artmış.

Şimdi yabancı satmıyor ama xbank düşüyor, düşerken yabancı payı azda olsa artıyor. Basit sonuç, yerli satıyor yabancı alıyor. Genel görünüm ve tahtaya bakarsanda mal toplanıyor. Genel görünümden kastım: TR ve dünya makro ekonomik verileri çok iyi, bir tek tapering korkusu var. 3 haftadır yabancılar satmıyor, azda olsa hisse ve tahvil alıyor. Bizde bilançolar iyi geldi biraz daha iyileşecek, vaka sayıları hızla azalmaya devam ediyor ve xbank daki büyük bankalar devlet bankaları hariç çok ucuz.

Bu mal toplanma hikayesini, long pozisyonumdan dolayı benim beyin zorlama olarak yaratmış olabilir. Fazla kaale almamak gerekir.

Neticede bugün yön konusunda renk vermediler. Yarını bilemiyorum.

Son durum.
    Bir miktar hisse long.

Sayfa 577/853 İlkİlk ... 77477527567575576577578579587627677 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •