Sayfa 58/1015 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon
Arama sonucu : 8116 madde; 457 - 464 arası.

Konu: Viop LIX

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Çünkü dünden elinde kalan menkulü % 1 karla sattın o menkul gitti tavan oldu ; eğer o attığın ekranda o menkulün günlük neti sıfır değilse aslında elinde bin lotun var ama gün içi o işlemi açık yapmışsın gibi hesaplayıp % 9 zarar yazıyor. Sebebi bu.

Gün içi neti sıfır olan menkulünde kar/zarar a ödediğin komisyon dahil değil.
    hocam bir saattir bende bunu diyorum ya size )

bana gün içindeki lazım. dünden kalan veya gün başı maliyetli olanı değil

bunu ayıklamam lazım ki. sistemle uyumunu sistemle birebir karını ölçümlemek için.

* gün içindekini ama.

illa neti sıfır olmayabilir. manuel kapatırım .. kalan varsa gün sonu. veya 10 gün sonra vs

neyse anlaşmış olduk

elimde varmış gibi gösteren malı neden hesap ettireyim. yok ki zarar edeyim.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    ağam nasıl ediyon da 10-15 en fazla 30 puan (tamamını kar kabul ediyorum, zarar yok, komisyon da sıfır) kazanıp bu hayatı yaşıyon?
    cuma günü yazmıştım... 17.01 den bu yana nette 50.000 pivan almışız diye

916942 maliyet+200 pivan komisyon = 917142
    917791-917142 =650 pivan net kar açıklamışız
    15 günlük bilanço döneminde
    ben içmeyimde kim içsin

3.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    hocam bir saattir bende bunu diyorum ya size )

bana gün içindeki lazım. dünden kalan veya gün başı maliyetli olanı değil

bunu ayıklamam lazım ki. sistemle uyumunu sistemle birebir karını ölçümlemek için.

* gün içindekini ama.

illa neti sıfır olmayabilir. manuel kapatırım vs. gün sonu.

neyse anlaşmış olduk
    Tamam ama ben sana en başından bu yana exelde tablo tutmadan bunun başka yolu yok yazdım zaten.

Exelde otomatik bir sayfa formül olacak o hesaplamalara komisyonu da dahil edeceksin. Neti sıfır olan için

Neti eksi yani elinde dünden olup satttığın mal içinde ayrı bir exel satırında formül yazacaksın.

Yani neti sıfır olan için ayrı neti eksi olan için bir satır exelde formüller değişik satır yazacaksın. Değerleri manuel girip hesaplayacaksın başka yolu yok.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4.  Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    cuma günü yazmıştım... 17.01 den bu yana nette 50.000 pivan almışız diye

916942 maliyet+200 pivan komisyon = 917142
    917791-917142 =650 pivan net kar açıklamışız
    15 günlük bilanço döneminde
    ben içmeyimde kim içsin
    Bana 4 ocaktan bu yana bilançon lazım eğer.2500 pivan + yazamadınsa hiç koyma buraya....2500 görmezsem halka arz başvurun spk da takılır....

Madem 3 günde hesap çarpılıyorsun 1200 pivan + da bir 2500 pivan kazanmış olman lazım haliyle.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5. Üst akıl iktidarı destekliyor diyorum.

Normalde lira sadece günlük işlerde maaş ve fatura ödemelerinde kullanılıyor, karşılığı da zayıf. Öte yandan dolar tüm dünyada geçiyor burada dolar geçmez denilen yer yoktur.

Öte yandan benim duvar farklı düşünüyor.

İnsan olarak ne görüyorsak ona göre düşünüyoruz arka planda bilmediğimiz şeyler olabilir.

Bu ABD doları sakat olabilir, altın daha güvenli olabilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Tamam ama ben sana en başından bu yana exelde tablo tutmadan bunun başka yolu yok yazdım zaten.

Exelde otomatik bir sayfa formül olacak o hesaplamalara komisyonu da dahil edeceksin. Neti sıfır olan için

Neti eksi yani elinde dünden olup satttığın mal içinde ayrı bir exel satırında formül yazacaksın.

Yani neti sıfır olan için ayrı neti eksi olan için bir satır exelde formüller değişik satır yazacaksın. Değerleri manuel girip hesaplayacaksın başka yolu yok.
    hahoooo

işin basitini bulalım diye geldik sözde

bakalım bear üstad excell atmıştı
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

7.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    hahoooo

işin basitini bulalım diye geldik sözde

bakalım bear üstad excell atmıştı
    Sayın Emlak olsa dükkan senin. Aslında çaresi var pist 100 500 USd olana kadar yalnız Buy tuşu açık.Orada elini öpene sell tuşuna basıp malı satıyoruz sen sağ ben selamet.

Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    asıl o zaman longları davul zurnayla ilan ederdin gibime geliyor ama neyse. öyle diyorsan öyledir.
    benim ilan etme gibi bir derdim yok... paramı alıyorum zaten
    arkadaşlara bir faydam olurmu diye yazıyorum
    şort olanları 855500 den, 862000'den... 881100 den longa döndürmek için ne kadar çaba gösterdiğimi

kendileri yazsın

Sayfa 58/1015 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •