Sayfa 585/1019 İlkİlk ... 85485535575583584585586587595635685 ... SonSon
Arama sonucu : 8151 madde; 4,673 - 4,680 arası.

Konu: Viop XLV

1. 75 üstü kişilerin ortalama %10'u her sene vefat ediyordur. Kullanılmayan rüçhan haklarını da düşünürsek buradaki hisselerden mirasçıların haberi var mıdır bilemiyorum.

Detaylı inceleme yapılsa MKK kayıtlarında çok sayıda ölü kişi vardır.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Demek ki Warren buffet gibi yememiş içmemiş eline geçen parayı hisseye yatırmış, o da damlaya damlaya göl olmuş
    40 yıllık borsacıysa 40 yıldır biriktirmiş olmalı
    Bu 75 yaş üstü Ölürse ve mirascısıda olmazsa hisselerin akibeti noluyor, hazineye mi kalıyor

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

3. Yabancı tüzel yatırımcı sayısı ve toplam portföyü, en son 1090 kurum, düşüş durmuş olabilir. Tüzel Kişi başına ortalama portföy 290 milyon TL.

4. Teknoloji hisselerinin ciroları ortalamanın çok altında kalmış.

5. Kar endeksinde de Teknoloji hisseleri geride kalmış.

6.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Demek ki Warren buffet gibi yememiş içmemiş eline geçen parayı hisseye yatırmış, o da damlaya damlaya göl olmuş
    40 yıllık borsacıysa 40 yıldır biriktirmiş olmalı
    Bu 75 yaş üstü Ölürse ve mirascısıda olmazsa hisselerin akibeti noluyor, hazineye mi kalıyor
    Allah gecinden versin ölüm her yaşta gelebilir. Öte yandan bankalar ve MKK yılda bir tüm yerli kişileri Nüfus İdaresinden sorgulamalı ve ölenleri TMSF'ye bildirmeli. E-Devletten miras var mı diye sorgulanabilmeli.

Bankalar hareketsiz hesapları bildiriyor, ölen kişiyi de 10 yıl sonra bildiriyordur.

7.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    noterli vasiyet yoksa, devlet yasal mirasçı sıfatı ile hak kazanır...
    Memento mori

8. Foruma girmeyeli aylar yillar oldu..

Twitter son dönem cöplüge döndü..forumda hala eski üstadlarin analizlerini görmek sevindirici...

Mobil olarak forum kullanimi var mi ?

Playstore da app bulamadim..

Sayfa 585/1019 İlkİlk ... 85485535575583584585586587595635685 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •