Sayfa 59/359 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon
Arama sonucu : 2869 madde; 465 - 472 arası.

Konu: ATATP - ATP Ticari Bilgisayar AŞ

1. Sn.keko merak ettiğim bir husus var.Malum green x ile bir sekilde enerji sektörüne giriş yapılacak. Bundan dolayı eneji hisselerinde yaşanılacak bir hareketlilikten ilk etapda hissemizde etkilenir mi? Yoksa henüz onlarla aynı sektöre hitap edilmediginden henüz buna daha vakit varmıdır? Şimdiden teşekkürler.

2. Malumunuz buraya alfas tan geldim şükür güzel kazandırdı ve sağlam bir hisse alfas.Ama beni burada cezbeden enerji sektöründe yapacağı oluşumun ülkede bir ilk olması ve dünyaya açılma politikası.Tabiri caizse bebek hisse kıvamında oluşu.Ayrica siz green x ile beraber ozellikle çin piyasasında yer alan restoran vb.kismindada yaptıgı işleri ciddi önemsiyorsunuz anladığım kadarıyla.

3. Atatp ye bu düşüşte ortak olduk bakalım hayırlısı..
    Forumda hissenin temel durumuyla iglili çok güzel ve detaylı bilgiler verilmiş/veriliyor..

Bende şirketin greenx hikayesini,Çin de kendisine iş alanı oluşturmuş olması,ihracatçı olması,düşük sermaye ve düşük halka acikligini,patronlarının piyasada güvenilir olarak bilinmesini,borcsuz olusunu ve en önemlisi şirketin global oyuncu olma vizyonunu begenerek ortak oldum.Şirketle ilgili olumsuz bir durum göremedim.

Bundan sonra hikayeyi ve bilancolari takip edeceğiz.Gerisi nasip..

Teknik olarak da takip edeceğim güncel kanal görünümü asagidaki gibidir.

Fiyat olarak kötü senaryoda alt tarafta 31/32 desteği bulunmaktadır..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

4.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Atatp ye bu düşüşte ortak olduk bakalım hayırlısı..
    Forumda hissenin temel durumuyla iglili çok güzel ve detaylı bilgiler verilmiş/veriliyor..

Bende şirketin greenx hikayesini,Çin de kendisine iş alanı oluşturmuş olması,ihracatçı olması,düşük sermaye ve düşük halka acikligini,patronlarının piyasada güvenilir olarak bilinmesini,borcsuz olusunu ve en önemlisi şirketin global oyuncu olma vizyonunu begenerek ortak oldum.Şirketle ilgili olumsuz bir durum göremedim.

Bundan sonra hikayeyi ve bilancolari takip edeceğiz.Gerisi nasip..

Teknik olarak da takip edeceğim güncel kanal görünümü asagidaki gibidir.

Fiyat olarak kötü senaryoda alt tarafta 31/32 desteği bulunmaktadır..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..
    Hoş geldiniz, hayırlı olsun.

5.  Alıntı Originally Posted by Umk Yazıyı Oku
    Malumunuz buraya alfas tan geldim şükür güzel kazandırdı ve sağlam bir hisse alfas.Ama beni burada cezbeden enerji sektöründe yapacağı oluşumun ülkede bir ilk olması ve dünyaya açılma politikası.Tabiri caizse bebek hisse kıvamında oluşu.Ayrica siz green x ile beraber ozellikle çin piyasasında yer alan restoran vb.kismindada yaptıgı işleri ciddi önemsiyorsunuz anladığım kadarıyla.
    https://yesilhaber.net/turk-ihracatc...imde-basliyor/ dostum bu linkteki haberi çok iyi okumak lazım..1 ekim 2023 tarinde ihracatçı şirketler için karbon emisyon raporlaması yükümlülüğü geliyor..avrupa artık ithal ettiği ürünlere karbon vergisi koyacak...şartları karşılamayan şirketler ciddi vergiler vermek zorunda kalacak...bu uygulama ilk etapta çok yüksek karbon salınımı yapan gübre,gemirçelik ,çimento ve alimünyum sektörlerine uygulanacak ardından da tüm ürünlere uygulanacak..

bunun anlamı artık yenilenebilir enerji kullanmak her firmanın gündemine girecek...buda binlerce firmanın acilen yenilenebilir enerjiye yönlendirecek..

yenilenebilir enerji üreticileri ile tüketicileri alış verişlerini yapabilmeleri için gelip atatp nin platformunu kullanacak..bu platform kullanıldıkça atatp yüksek karlar elde edecek..şu anda da atatp bir çok aracı kuruma ve bankaya bist100 de işlem yapılmasını sağlayan yazılımlar satıyor..bist100 işlemlerinin önemli bir kısmı atatp nin yazılımları üzerinden yapılıyor..bu işlemler arttıkça atatp de daha çok para kazanıyor..benzer bir durum da yenilenebilir enerji platformunda olacak...yalnız bu platformun tüm gelirleri atatp nin olacak..işlemler günler geçtikçe artacaktır..çünkü henüz yenilenebilir enerji yatırımı yapmayan ama yapmak zorunda olan çok fazla şirket var...önümüzdeki yıllarda yenilenebilir enerji hayatımızın tam da orta yerinde yer alacak...evlerimiz ,arabalarımız,binalarımız ,tarlalarımız ,fabrikalarımız, resmi binalar ,avm ler ve daha sayamadığım bir çok yerin enerjisi yenilenebilir enerji ile enerjsini sağlayacak..

2030 yılına kadar karbon emisyonumuzu %50 ,2050 yılına kadar da tamamen sıfırlamamız gerekiyor...dünya son g,20 zirvesinde bu iş için 5,8 trilyon dolar yatırım yapma kararı aldı..ülkemizde de teşvikler son hızla veriliyor...

kısacası çok büyük bir sektör doğuyor..fosil yakıtların ölüm fermanı imzalandı...ülkemizde bu ticaret platformunun tek sahibi atatp olacak...atatp bu işi ayrıca çin ve daha başka 4-5 ülkede de uygulayacak...

bu işlerin hacmi çok yüksek olacak dostlar...önümüzdeki kasım ayında tanıtımı yapılacak...türkiyede çok konuşulacak ve çok talep görecek bir platform olacak...ileride bu hisseyi garip fiyatlarda görürsek şaşırmayalım..şimdiden koltuklarımıza sıkı sıkıya bağlanıp yerimizden kalkmayalım...yoksa birileri gelir sizin yerinize oturur...

ihtiyacımız olan sadece sabır ve zamandır...umk dostum gedza 1,5 yıl kalıp hiç kazanamadığımız bir hisseydi..ona bile o kadar sabır gösterdik...atatp ye her türlü sabır gösteririz...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. benim hesaplarıma göre atatp bu yıl sonunda 300 milyon kar yapabilecek...green x platformunun gelirleri ise 2024 yılına yansımaya başlayacak..atatp bu platform için 3 milyon dolar (81 milyon tl) arge harcaması yapmış...yazılım sektöründe yapılan arge harcamalarının gelir karşılığı her zaman çok çok yüksek olur...

green x platformu atatp ye önemli bir tanınırlık ve etkinlik sağlayacak...yani bir çeşit atatp vites büyütecek...ben atatp den ilginç fiyatlamalar bekliyorum...piyasanın çoğu henüz atatp yi ve kuracağı platformu bilmiyor...kasım ayı ile birlikte görsel ve yazılı basında adından çok söz ettirmesi ile birlikte alıcı iştahında büyük artışlar bekliyorum..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. Kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür abi.

Sayfa 59/359 İlkİlk ... 949575859606169109159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •