Sayfa 61/78 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon
Arama sonucu : 624 madde; 481 - 488 arası.

Konu: Dolar Sadece Dolar Değildir

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    (ABD şöyle yaptı, böyle yaptı, insanlık suçu işledi, Kızılderilileri soykırıma tabi tuttu, Irak'ta, Vietnam'da katliam yaptı, PYD'yi silahlandırdı, şimdi de Türkiye üzerine saldırı hazırlığında, biz bunların mahkemesini tanımayız) diyenlere

''devletler hukuku'' diye bir hukuk olmadığını, devletler arasında ''gücün yetiyorsa'' ilkesinin geçerli olduğunu hatırlatırım.

İşte bu yüzden ayı ile bir çuvala girmeyeceksin.

Onların yüzyıllar harcayarak geldikleri seviyeye aklını kullanarak yetişmeye çalışacaksın. Köprüyü geçtikten sonra yapılacakları daha yolun başında yapmayacaksın.
    yüzyıllar harcayarak değil
    insan harcıyarak
    kendin yazmışsın geldikleri seviyede milyonlarca
    Kızılderilinin
    zencilerin
    asyalının
    kanı ve gözyaşı var
    bu yüzden dolar sadece dolar değil diyorum
    doların emparyalist yönünün olduğunu söylüyorum

2. İşte bu yüzden ayı ile bir çuvala girmeyeceksin.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    görüyorsunuz arkadaşlar yanıt yok,şu soruya cevap bile veremiyor. sonra gelmiş burada dolar yukarı dolar aşağı anlamı olmayan yorumlar yapıyor. o yüzden bu başlığı ciddiye bile almıyorum bir dahada işim olmaz.
    çok ta tın
    saçma sapan bir 40 kat hesabı yaptın o da tutmadı
    enflasyon yada kur farkı falan hesaplamadan
    bana 40 kat çıkar bakim nasıl çıkarıyon 40 katı
    aynı hesabı euroya da diğer para cinslerine de uygula
    yada diğer gelişmekte olan ülkelerin ödediği faiz oranları ile karşılaştır
    40 kat çıkıyor mu bakim

4.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Trol, ‘sizinle aynı fikirde olmayan kişi’ değildir; fikrinizi parçalayıp dağıtmaya çalışan kişidir.

Trol sizinle fikir tartışmaz, herhangi bir düşünce veya görüş geliştirmeyle ilgilenmez. Düşüncenizi dayanaklarından kopartır. Bunun için izlediği başlıca yol laf cımbızlamaktır. Trol, sizin bir cümlenize, kelimenize, benzetmenize, mecazınıza, göndermenize, referansınıza takar. Onlardaki herhangi bir özelliği ‘kusur’ olarak öne sürer ve bunu sizin kusurunuz haline getirir.

Trol Tanıma ve Def’etme Rehberi

https://yelkovalayan.net/2015/10/12/...fetme-rehberi/
    öne alalım
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. ben doları seviyom..çünkü merkez bankamız rezerv için dolar biriktiriyor...ihaleler dolarla yapılıyor..hatta rüşvetler bile dolar olarak alınıyor..böyüklerimiz daha iyi bilir..herhalde...ama şeytandır bu dolar diyorsanız...böyüklerimiz neden dolarla iş yapıyolar...
    clandras'ı google'dan tıklayın yaşadığım yeri görün...

6.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    çok ta tın
    saçma sapan bir 40 kat hesabı yaptın o da tutmadı
    enflasyon yada kur farkı falan hesaplamadan
    bana 40 kat çıkar bakim nasıl çıkarıyon 40 katı
    aynı hesabı euroya da diğer para cinslerine de uygula
    yada diğer gelişmekte olan ülkelerin ödediği faiz oranları ile karşılaştır
    40 kat çıkıyor mu bakim
    hesap net: ABD de deposit faizi 0,1 sende %4 daha ne? 4/0,1=40 kat işte,neyi tutmuyor matematiğin mi yok? neyin kur farkı USD üzerinden hesap yapıyoruz. USD burada farklı para orada farklı paramı? bu ne biçim zırvalık. çöktün bittin sen... senin savunduğun TL ile zaten işim olmaz.

Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    hesap net: ABD de deposit faizi 0,1 sende %4 daha ne? 4/0,1=40 kat işte,neyi tutmuyor matematiğin mi yok? neyin kur farkı USD üzerinden hesap yapıyoruz. USD burada farklı para orada farklı paramı? bu ne biçim zırvalık. çöktün bittin sen... senin savunduğun TL ile zaten işim olmaz.
    güldürme beni %1 faiz oranı var abd de
    senin hesaba göre
    %40 vermemiz lazım

8.  Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    güldürme beni %1 faiz oranı var abd de
    senin hesaba göre
    %40 vermemiz lazım
    git bakalım Bank of America'ya hesap aç, 0,1 bile alamazsın normal paraya, ancak çok eski paralı bir müşteri olursan 0,1 alırsın.

https://www.bankofamerica.com/deposi...ings-accounts/

bak bunlar gold ve premier hesaplar için, normal hesap %0,03 alır.

Gold Tier APY Platinum Tier APY Platinum Honors Tier APY
    0.04% 0.05% 0.06%

haa ABD'de %1 veren özel bonolar var ama hiç bir garantisi yoktur,o yüzden mevduat sayılmazlar. benim sürekli ABD ile işlerim var oradaki oranları en iyi ben bilirim. ABD'de bankada para tutmak parayı öldürmek demektir,çünkü enflasyon %2,5. o yüzden para borsaya ve hedge fonlara,en kötü emlağa gider.

Sayfa 61/78 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •