Onemli Gunler Banner
Sayfa 611/1032 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 4,881 - 4,888 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Papaz'in gizli tanigi A Haber'e konusuyor:

https://twitter.com/tvahaber/status/1048659291077525507

"Yakinda deprem olacak, oldugu zaman Amerikan Konsolosluguna gel" demis (darbeden girisiminden once). Mesajlar savcilikta varmis diyor gizli tanik.

eskiden bu işleri fetö medyası yapardı.
    uydurma polis ve savcılık tutanaklarını medyadan yayınlar yapar algı oluşturup tv hakikati yaratırlardı.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Sizce KLNMA ne olur?

KLNMA'da taban taban yapıp KY'nin zarara uğrayacağını düşünüyor musunuz? Bankanın sadece % 0.92'si açık belli bir değere geldikten sonra infial halinde bir satış mı yoksa hisse değerinin belli bir noktada sabitlenmesini mi bekliyorsunuz?
    KLNMA tahtasında ya tam bir manipülasyon var, veya da alıcıların tamamen bilinçsiz bir şekilde inanılmaz kazık bir fiyattan gözleri açgözlülük ve hırs bürümüş bir halde mala atlamaları söz konusu. Aktiflerin 1.4 katından işlem gören bir banka hissesi olabilir mi yahu? HALKB hissesinin (400x1.4) : 1.25=450 tl ye çıkması ile eşdeğerdir bu, ki HALKB bırakın 450 tl yi filan 7 tl ye bile çıkamıyor. Durumun ne kadar absürt olduğunun farkındasınızdır herhalde. Eğer ilki söz konusu ise; partinin ne zaman biteceğine ekibi ile birlikte manipülatör abi karar verecek. Eğer ikincisi söz konusu ise; tahtada alım yapan "açgözlü bilinçsizler" ne zaman gerçeği fark edip kâr satışlarına başlarlarsa parti işte o zaman sona erer. KLNMA'nın bulunduğu yer tamamen gerçeklerden kopuktur. Mevcut konjonktürde bu hissenin bulunması gereken seviye 1 ila 2 tl aralığıdır, 30 tl değil. TR'nin en büyük ve de en güvenli özel bankaları defter değerinin %50'sinden işlem görüyorsa KLNMA'nın da 3 aşağı 5 yukarı buralardan işlem görmesi gerekirdi ve böyle bir durumda hisse 1.3 milyar tl (özkaynaklar) x 0.5 : 0.5 milyar lot hisse=1.3 tl olmalıydı 30 tl değil. Aradaki farka bakar mısınız? Tam tamına 23 katı.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    KLNMA tahtasında ya tam bir manipülasyon var, veya da alıcıların tamamen bilinçsiz bir şekilde inanılmaz kazık bir fiyattan gözleri açgözlülük ve hırs bürümüş bir halde mala atlamaları söz konusu. Aktiflerin 1.4 katından işlem gören bir banka hissesi olabilir mi yahu? HALKB hissesinin (400x1.4) : 1.25=450 tl ye çıkması ile eşdeğerdir bu, ki HALKB bırakın 450 tl yi filan 7 tl ye bile çıkamıyor. Durumun ne kadar absürt olduğunun farkındasınızdır herhalde. Eğer ilki söz konusu ise; partinin ne zaman biteceğine ekibi ile birlikte manipülatör abi karar verecek. Eğer ikincisi söz konusu ise; tahtada alım yapan "açgözlü bilinçsizler" ne zaman gerçeği fark edip kâr satışlarına başlarlarsa parti işte o zaman sona erer. KLNMA'nın bulunduğu yer tamamen gerçeklerden kopuktur. Mevcut konjonktürde bu hissenin bulunması gereken seviye 1 ila 2 tl aralığıdır, 30 tl değil. TR'nin en büyük ve de en güvenli özel bankaları defter değerinin %50'sinden işlem görüyorsa KLNMA'nın da 3 aşağı 5 yukarı buralardan işlem görmesi gerekirdi ve böyle bir durumda hisse 1.3 milyar tl (özkaynaklar) x 0.5 : 0.5 milyar lot hisse=1.3 tl olmalıydı 30 tl değil. Aradaki farka bakar mısınız? Tam tamına 23 katı.

Muhtemelen tamamen spekülatif bir haber ama Halkbank ve Kalkınma Bankası'nın birleşebileceği, HalkBank şube ve atm'lerinin KAlkınma bankası atm ve şubelerine dönüşeceği söyleniyor. Böyle bir senaryo -bence imkansız- ama sizce olabilir mi?

Halkbank'ı olası bir cezadan kurtarabilir mi böyle bir durum?

KLNMA'daki alım çılgınlığına benzer bir durumun önünde sonunda HALKB için de gerçekleşeceğini düşünüyorum. OFAC sonrası manik bir alım periodunun yaşanacağını öngörür müsünüz HALKB için?

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Muhtemelen tamamen spekülatif bir haber ama Halkbank ve Kalkınma Bankası'nın birleşebileceği, HalkBank şube ve atm'lerinin KAlkınma bankası atm ve şubelerine dönüşeceği söyleniyor. Böyle bir senaryo -bence imkansız- ama sizce olabilir mi?

Halkbank'ı olası bir cezadan kurtarabilir mi böyle bir durum?

KLNMA'daki alım çılgınlığına benzer bir durumun önünde sonunda HALKB için de gerçekleşeceğini düşünüyorum. OFAC sonrası manik bir alım periodunun yaşanacağını öngörür müsünüz HALKB için?
    HALKB hakkında son 1 senedir yaptığımız yorumlarımız ve beklentilerimiz maalesef çöpe gitti ve hep ters köşe olduk, durum böyle olunca yeni tahminlerde bulunmaktan çekiniyoruz doğal olarak, hisse de hala alçak irtifada sürünmeye devam ediyor. Belki bilirsiniz, alçak irtifa uçuşları çok tehlikelidir. Banka yönetimi bana göre hem yeteri kadar profesyonel değil hem de Hükümete göbekten bağlı, bu durumda da istedikleri kadar profesyonel olsunlar hiç önemi yok. Mesela Haziran ayında HALKB de dahil kamu bankaları yıllık %11.76 faiz ile maliyetinin yarısından ev kredisi verdiler ve bu kredilerden büyük zarar yazıyorlar. Aklı başında bir yönetimin yapacağı şeyler değil bunlar. Zaman zaman YK Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı olarak ben kendimi bu bankanın başında hayal edip ne yapacağımı hayal ediyorum. O kadar çok fikir geliyor ki aklıma şaşırıyorum. Aktifleri açısından 3. en büyük bankayız (GARAN ile aktiflerimiz aynidir), Ziraat İşbank Halkbank ilk 3 sırada. Halkbankın Vakıf ile veya başka bir banka ile birleştirilmesi çok olumlu olur, mesela keşke VAKBN ile birleşse. Bununla ilgili pek çok dedikodu zaten ortalıkta dolaşıp duruyor. KLNMA çok ama çok ufak bir bankadır, aktifleri 10 milyar tl nin biraz üzerindedir. Öte yandan HALKBnin yıl sonu itibariyle konsolide aktifleri 400 milyar tl olacak yani HALKB KLNMA'nın 40 katı büyüklüğünde bir devdir. Bu 2 banka ayni ligde değiller. Ama olmaz olmaz, işbaşındaki Hükümet'ten her türlü icraat beklenebilir. Halkbankın başka bir banka ile birleşmesi olası bir cezadan onu kurtarmaz. HALKB gerçekten de çok ucuz ama gördüğümüz üzere 14 aydır sürüp giden devasa bir satışa maruz kaldı ve bu süreç henüz sona ermiş değil. Bankanın yakın vade tahviline bakıyorum (Haziran 2019) ve çok güçlü bir toparlanma görüyorum, tahvilin fiyatı 2 ay önceki dolar bazlı dip seviyeden %80 gibi çıkmış durumda ve PAR'a geldi hemen hemen yani 100'e (kupon değerine). Diğer orta vadeli 3 tahvilde de (2020, 2021 Şubat, 2021 Temmuz) ciddi toparlanmalar var ancak bu toparlanmalar henüz hisse fiyatına aksetmiş değildir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    KLNMA'daki alım çılgınlığına benzer bir durumun önünde sonunda HALKB için de gerçekleşeceğini düşünüyorum.
    Bunlar 30, hatta 10 hisseleri. Boyle hareketler olamaz buralarda. Gidecegi en fazla 2 katidir kisa surede.

Ki bu hisse herkeze dagitilmis bir durumda. Yuku cok ve cok agir.

Gercekci olmayan hedeflere odaklanmayalim.

Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    eskiden bu işleri fetö medyası yapardı.
    uydurma polis ve savcılık tutanaklarını medyadan yayınlar yapar algı oluşturup tv hakikati yaratırlardı.
    Gorusun nedir bu Papaz konusunda sn. sahna?

Sayfa 611/1032 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •