Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 612/1014 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662712 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,889 - 4,896 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yaşadığın sorunun kaynağı %30-40 Turkiye'den ama %60-70 amerikan dolarının alım gücünün zaman içinde bilinçli olarak FED tarafından ekonomik büyümeyi desteklemek için örselenmesinden kaynaklanıyor.

Türkiye gibi ülkelerde politikacılar dövizin enflasyondan fazla artmasına izin vermek istemezler, zira düşük katma değerli ve cari açık veren ülkelerde halkın gerçek veriler ile hak ettiği refah seviyesi politikacıların iktidarda kalabilmesi için yeterli olmaz. Bu nedenle politikacılar suni yöntemlerle (dış borç, dövizi baskılayıcı ama enflasyonu azdırıcı diğer para politikası aracları v.b) kalitesiz de olsa büyümeyi yüksek tutup enflasyonun yüksek seyretmesini teşvik ederler veya enflasyonu düşürmek için gerekli tedbirleri almaktan imtina ederler.

Peki aslında hangi ülkenin yaptığı doğrudur? Amerikanınki mi yoksa Türkiye'ninki mi?

Amerikanın politikası orta ve uzun vadede üretimi ve ardından da katma değerli imalatı destekler. Türkiye'nin şark kurnazı politikaları ise nesiller boyu sürecek bir sıkıntıya yol açacaktır.

O nedenle Ahmetg olarak Türkiye'ye geldiğinde doların alım gücünün kontrollü bir şekilde azalıyor olmasından Amerika için gurur Türkiye için üzüntü duyman gerekir. Zira gelişmiş bir ekonomi için kendi parasını değersiz kılabilmeyi başarabilmek ülkedeki istihdamı arttıracaktır.

Aslında her şey para dahil istihdam için değil midir?

O nedenle parayı amacı doğrultusunda kullanan ülkeler refah toplumuna, kullanamayanlar ise yüksek işsizlikle boğuşan bir yapıya bürünürler.
    Ulke bazinda anliyorumda benim sahsi cebimde bir pozitif etki olmuyor

Akrabalarda bana kiziyorlar cunku herseye pahali diyorum. Onlar saniyyorki ben dolar kazaniyorum TR de hersey bana ucuz gelecek

evet bir cok hizmet elbette ABD ye gore biraz daha ucuz ama TR nin ekonomik alim gucu insanlarin maaslarini biliyorum bir sac kesimi Izmir gibi 3. buyuk sehirde 25 TL olmamali. Bir anormallik var

Yada Urla da bir beach club a gittik ama dokuntu bir beach club bodrumdakiler gibi degil giris 20 TL bir tabak yemek 10 TL ne bilim 3 kisi girip cikiyorsun 150 TL. Masalar dokuluyor hizmet edenler Turkce konusamiyor cunku Turk degil (!) ne bilim gayet averaj dokuntu bir yer. Plaj temiz degil masalar yamuk yumuk. Kardes burasi girtlagina kadar borclu bir ulke asgari ucret 300 dolar bu fiyatlarda bir yanlislik var. Tabi oralara giden insanlara bakiyorsun hep ust kesimden ortadirek bile yok ama yinede anormal fiyatlar. Bu hesaba gore orada gordugum insanlar nufusun top 1% falan heralde?

Her TR ye gittigimde pansiyonda kaliyorum dusun otel bile degil. Bazi otellerin TL fiyati bile yok. Hep dolar.

Dunya ekonomisi hakkaten cok ilginc bir yone gidiyor. Dunyanin en zengin ulkesinden geliyorum ama 3. dunya ulkesinde hersey bana pahali geliyor. Oranin yerel halki naapiyor nasil geciniyor Allah yardimcilari olsun.

Eskiden bakan olmanın bir ağırlığı var idi. Konunun uzmanı olurlardı. Şimdiki gibi , adam önce meclis başkanı , oradan Savunma bakanı , oradan Milli eğitim bakanı yapılıyor. Adam önce Çalışma bakanı daha sonra Tarım bakanı oluyor. Alakası olmayan işler. Çoğu böyle. Bu arkadaşın uzmanlığı nedir anlayamıyoruz. Bir bakanlığa atandığında , belli bir süre o bakanlığın iştigal konularını öğrenmekle geçiyor. İşi biraz kavrayıp belki de faydalı olacak işlere imza atması beklenirken , hooopp yeri değiştiriliyor veya kabine dışında bırakılıyor.
    Aslında çok uzun bir süredir bakan olanlar , ülke sathında bölgesel dengelerin gözetilmesi ve konunun uzmanı yani liyakatin zerre öneminin olmadığı sadece partiye hizmet , yöneticinin kararlarına kayıtsız şartsız tam biat etmeyi şiar edinmişlerden oluşmakta.

Diyelim ki İngiltere başbakanı yada ne bileyim Almanyanın başkanı göz yumduğum için( çünkü bir sözüyle belediye başkanlarını yerinden edebilme gücüne sahip bir adamın buna gücü yetmemesi na mümkündür) yapılan hayasızca betonlarla Londranın, Berlinin ağzına MIÇTIK bunda benim de suçum var, KANDIRILDIM , ne olur ? Hala yerinde kalabilir mi yada ne bileyim hukuk işleyip kendini ihbar eden birine dava açıp yargılamaz mı ? Bir ülkenin insanları ancak layıkları kadar yaşar, her şeyi onaylayıp şikayet edenlere diyecek bir sözümüz var ama hisse net kuralları buna imkan vermiyor.
    Son düzenleme : umutabi; 09-11-2017 saat: 10:26.

4.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    Eskiden bakan olmanın bir ağırlığı var idi. Konunun uzmanı olurlardı. Şimdiki gibi , adam önce meclis başkanı , oradan Savunma bakanı , oradan Milli eğitim bakanı yapılıyor. Adam önce Çalışma bakanı daha sonra Tarım bakanı oluyor. Alakası olmayan işler. Çoğu böyle. Bu arkadaşın uzmanlığı nedir anlayamıyoruz. Bir bakanlığa atandığında , belli bir süre o bakanlığın iştigal konularını öğrenmekle geçiyor. İşi biraz kavrayıp belki de faydalı olacak işlere imza atması beklenirken , hooopp yeri değiştiriliyor veya kabine dışında bırakılıyor.
    Aslında çok uzun bir süredir bakan olanlar , ülke sathında bölgesel dengelerin gözetilmesi ve konunun uzmanı yani liyakatin zerre öneminin olmadığı sadece partiye hizmet , yöneticinin kararlarına kayıtsız şartsız tam biat etmeyi şiar edinmişlerden oluşmakta.

Vekillik,bakanlık,yüksek dereceli memurluk gibi görevler artık yapılan yalamaların ve sadece partinin çıkarına yapılan hizmetlerin karşılığında dağıtılan ulufe halina geldi ülkemde...

Alıntı Originally Posted by makinist Yazıyı Oku
    Vekillik,bakanlık,yüksek dereceli memurluk gibi görevler artık yapılan yalamaların ve sadece partinin çıkarına yapılan hizmetlerin karşılığında dağıtılan ulufe halina geldi ülkemde...
    ÇÖKÜŞ dönemindeki bildiğimiz OSMANLI imparatorluğu. Tarih tekerrürden ibarettir , ülkesini düşman elinden kurtarıp onlara bağımsız bir ülkede şerefli bir yaşam sağlayan atası MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`e söven sayan şeref yoksunları için layık oldukları yaşam neyse onu yaşarlar.

Ahmetg Guest
    Efendim yurtdisindan cok para gelmiyormusta yabancilar ev almiyormusta. Buyrun size biyikli yabanci

Buyrun yilda 800 milyon Euro Almanyadan gocmenler yolluyormus ee cogunlugu Turk olduguna gore

http://www.amerikaliturk.com/news/ek...o-havale-etti/

7.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Özhaseki'nin hangi tarz bir dönüşümden bahsettiğini Kayseriye bakarak anlayabilirsiniz. Askeriyeden boşalan alanlar rezerv alan olarak kullanılacak. Şehrin kuzey kesimlerindeki kamu arzileride kullandırılacak. Binaların kat yüksekliği 3 yada 4 kat artacak fakat azda olsa yeşil alan ve sosyal donatılar yaratılmış olacak.
    Özhasekinin açıklamalarını okumadım ama halkı nasıl borçlandıracak onu çok merak ettim. Eski evin 300bin idi yeni evin 500 bin aradaki farkı rica ederiz. Aradaki fark 200 bin. Eger dediği gibi yeşil alanlı, sosyal donatılı evler yapılacaksa aradaki fark 600 bine kadar çıkabilir.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ya bu adam da çok yüzsüz çıktı, Kayseri'yi getirdiği hale bak bir de utanmadan fikir beyan ediyor.

8. Daire fiyatlarının 2.5 milyon dolar bulduğu İstanbul Ataköy'deki bir lüks residencede yıkım şoku yaşanıyor. Bakırköy Belediyesi, 6-7 yıl önce oturumun başladığı lüks sitede, bahçe duvarlarının yıkımı için site yönetimine yazdı. Yönetim ise, belediyeye verdiği yanıtta alınan yıkım kararını hukuku aykırı olduğu savunuldu.

http://www.hurriyet.com.tr/luks-site...kariz-40639800

Yikarlarsa yiksinlar.

Mahkemeye gider 10 sene sonra geri yaptirirsiniz.

Sayfa 612/1014 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662712 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •