Sayfa 62/430 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon
Arama sonucu : 3438 madde; 489 - 496 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

sgk batacak diyenler önce olayın bence sağlık tarafına baksınlar. Hastaneler tıklım tıklım dolu. ipini koparan uzman doktora gidip sınırsız test, mr, tomografi vs çektirebiliyor. adam asgari ücretten sigortalı 3-5 çocuk üzerine anne babası sigortasızsa onları da üzerine alıyor. Bu devlet maaştan önce bu kadar sağlık harcaması ve ilaç harcamasını karşılayamaz.
    Bir taraftan emekli maaşını düşürerek ve yaşı yükselterek tasarruf peşindeyken öte taraftan sağlık da müthiş bir kontrolsüz harcama var. Ve büyük çoğunlukla yapılanlar da israf.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. SGK Emeklilik İşlemleri

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    sgk batacak diyenler önce olayın bence sağlık tarafına baksınlar. Hastaneler tıklım tıklım dolu. ipini koparan uzman doktora gidip sınırsız test, mr, tomografi vs çektirebiliyor. adam asgari ücretten sigortalı 3-5 çocuk üzerine anne babası sigortasızsa onları da üzerine alıyor. Bu devlet maaştan önce bu kadar sağlık harcaması ve ilaç harcamasını karşılayamaz.
    Bir taraftan emekli maaşını düşürerek ve yaşı yükselterek tasarruf peşindeyken öte taraftan sağlık da müthiş bir kontrolsüz harcama var. Ve büyük çoğunlukla yapılanlar da israf.
    Öncelikle zaten sağlıkla emekliliğin bir birinden ayrılması gerekiyor. Sağlık hizmeti herkes için ücretsiz olmalı. Ve ödediğimiz vergilerden karşılanmalıdır.

Devamında bahsettiğiniz konularda çalışma yapılması gerekiyor. Ben özellikle ilaç israfına çözüm bulunması gerektiğini düşünüyorum. Diğer yandan biz bireysel olarak ödeme yaptığımızda dikkatli olmakla beraber ortak havuzdan yapılan ödemelerde oldukça rahatız.

Sağlıksız bir ortamda yaşadığı veya çalıştığı için ortaya çıkan sağlık faturası belki o bireyin kattığı katma değeri ortadan kaldırıyor. Yani yine kar patronun sorumluluk ise toplumun oluyor. Sıkı denetim, sağlıklı yaşam programları ve bunların finansmanı için abur cubur vs ürünlerden ekstra vergi alınması gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Aynen

Yasam suresi turkiye dahil butun dunyada artarken emeklilik yasi birtek Turkiyede artmiyor

20 sene calisip 40 sene emeklilik nedir Allahaskina? Bunun ustune birde eyt lilerin bastirmasi.

SGK teknik olarak gelecegi cokmus bir kurum.

Ama ben size ne olacagini soyleyim.

EYT yasasi cikacak. Biz nasil 38 yasinda emekli olanlarin maasini ustlendiysek.bizim cocuklarimizda eyt lilerin parasini odeyecek.

Insanlarin uzerindeki kambur bir turlu gitmiyor. 38 yas emeklileri simdi cennette yasiyorlar sonra eyt liler gelecek onlarda bir balayi

Sonra bnh gelecek sonra khg gelecek. Hep kambur hep kambur

Yazik bu genclere. O yuzden herkesin akli fikri yurtdisina kacmakta. Biz ne kadar yazsak bos. Bende secimlere girecek olsam eyt lilere istediklerini verir oylari cebime atarim

Koylulere sifir faizli kredi ver oylari topla bilmemnereye yol avm ac oylari topla. Sacma dapan bir demokrasi

Kimsede demiyorki devlet bogazina kadar borcluyken bu kadar parayi nereden buluyor.

Kendimizi kandiriyoruz.
    Kardeş,

Ben çalışmaya başladığımda bana 25 yıl çalış , 5.750 prim ödeme gününü doldur emeklisin dediler...

1. Çalışmaya devam ederken şartları değiştirip geriye doğru işlettiler . Kanun koyucu aleyhte bir yasayı geriye doğru işletemez , evrensel hukuk kurallarına aykırıdır.

2. Benim prim ödeme günüm 10 bine dayandı , neredeyse 2 katı devlete prim ödemişim... Ödediğim primlerle alacağım maaş arasında uçurum var , neyseki beyaz yakalı olarak kurumsal yerde çalışmamın bana sağladığı fayda ile primlerim yüksek yattı. Yoksa asgari ücretden yatacak eyt linin geçinme şansı yok. Adam yıllarca çalışsın , sonra üç kuruş emekli maaşı için birde sizin gibi veletleri ağzında sakız olsun. Balayı imiş

4.  Alıntı Originally Posted by value investor Yazıyı Oku
    Kardeş,

Ben çalışmaya başladığımda bana 25 yıl çalış , 5.750 prim ödeme gününü doldur emeklisin dediler...

1. Çalışmaya devam ederken şartları değiştirip geriye doğru işlettiler . Kanun koyucu aleyhte bir yasayı geriye doğru işletemez , evrensel hukuk kurallarına aykırıdır.

2. Benim prim ödeme günüm 10 bine dayandı , neredeyse 2 katı devlete prim ödemişim... Ödediğim primlerle alacağım maaş arasında uçurum var , neyseki beyaz yakalı olarak kurumsal yerde çalışmamın bana sağladığı fayda ile primlerim yüksek yattı. Yoksa asgari ücretden yatacak eyt linin geçinme şansı yok. Adam yıllarca çalışsın , sonra üç kuruş emekli maaşı için birde sizin gibi veletleri ağzında sakız olsun. Balayı imiş
    Emeklilik sisteminde kanunlarin birden degismesi hata bunu kabul ediyorum

40-50 sene once SGK nin basinda yada ulkenin basinda kim varsa bazi yanlis kararlar almislar sizlere gereksiz yere olaganustu haklar tanimislar. Aradan 50 sene gecmis kanunda degisiklikler tabiki yapilacak ama cok gec yaptilar ve ileriye donuk degil o anda prim yatiranlarinda haklarini gasp ettiler.

Butun bunlar 65 yasindan once emeklilerin maas almamasi gerekliligini degistirmiyor. Ayni olay 38 yasinda emekli olup yani 20 sene calisip 40 belki 50 sene emekli maasi alan sulukler asalaklar sacmaliginida degistirmiyor.

Delinin teki kuyuya tas atmis 100 akilli cikaramiyor. Ne kadar yazsam bos.

Emeklilik sisteminde kanunlarin birden degismesi hata bunu kabul ediyorum

40-50 sene once SGK nin basinda yada ulkenin basinda kim varsa bazi yanlis kararlar almislar sizlere gereksiz yere olaganustu haklar tanimislar. Aradan 50 sene gecmis kanunda degisiklikler tabiki yapilacak ama cok gec yaptilar ve ileriye donuk degil o anda prim yatiranlarinda haklarini gasp ettiler.

Butun bunlar 65 yasindan once emeklilerin maas almamasi gerekliligini degistirmiyor. Ayni olay 38 yasinda emekli olup yani 20 sene calisip 40 belki 50 sene emekli maasi alan sulukler asalaklar sacmaliginida degistirmiyor.

Delinin teki kuyuya tas atmis 100 akilli cikaramiyor. Ne kadar yazsam bos.
    Kendini de bu kefeye koyarsan samimiyetine inanırım. Sende bir sülüksün ve asalaksın 38 değil kırk küsürde emekli maaşı almaya başlamış olsan bile. Bunu senin tanımından söylüyorum.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Kendini de bu kefeye koyarsan samimiyetine inanırım. Sende bir sülüksün ve asalaksın 38 değil kırk küsürde emekli maaşı almaya başlamış olsan bile. Bunu senin tanımından söylüyorum.
    Her emekli maasi alan asalak olmuyor

Ama 20 sene calisip 40 sene emekli maasi almak?

Okudugunu anlamadan cev

Sn. Pit pisikletciylen muhattap olmayın , alıntılamayın kendine müslüman biri değmez.

SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Sizin ödediğiniz prim gün sayısı neydi ?
    Her emekli maasi alan asalak olmuyor

Ama 20 sene calisip 40 sene emekli maasi almak?

Okudugunu anlamadan cev

Sayfa 62/430 İlkİlk ... 1252606162636472112162 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •