Sayfa 62/987 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 489 - 496 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1. 400K bağladık bakalım dövize endeksli mevduattan

İnanılmaz bir talep var

KUR KORULAMALI VADELİ diye geçiyor VakıfBank

%14 oran 92 gün vade

2. rakam sorup durmayın gözüme bakın bende rakam söyleyecek göz var mı bakın bakın iyi bakın belki anlarsınız hem rakam verince reis kızıyo ne dedi ne dedi diye soruyo
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

3. Piyasada normal mevduatlar 18 iken millet 14 den baglamak icin mi siradaymis zaten 4 puan ekside basliyosun e be mal bu millet tam keriz ne guzel. Gerci bu kerizler olmasa biz nasil parayi bulcaz

SM-M215F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    O zaten hep öyleydi, attım buraya TÜFE bazında USDTRY grafiğini 80 lerden bu yana...dolar değerini hiç bir zaman koruyamamış ki paranın...zaten dünyada dolara yatırım diye bir şey yok ki...sadece bu sene ABD enflasyonu %5-7...

Benim derdim, ya altına ya borsaya ya reel faize komple parayı gömüp, fişi çekmek....takibi bırakmak...

Yok arkadaş...durduğun an kayıptasın...sürekli dinamik bir şeyler kovalamanız lazım...kazanmak için değil ha, kaybetmemek için...

Ama çekecem o fişi...bi şekilde çekecem...
    Bu sene özelinde düşüncem şu ; dolarda %20 falan yapan karda… Onun dışında hepimiz zarar veya kafa kafaya… Biraz ons/ gümüş kovalayacağım… Bakalım belki gizli el , yol verir

5.  Alıntı Originally Posted by DJKARIZMA06 Yazıyı Oku
    Piyasada normal mevduatlar 18 iken millet 14 den baglamak icin mi siradaymis zaten 4 puan ekside basliyosun e be mal bu millet tam keriz ne guzel. Gerci bu kerizler olmasa biz nasil parayi bulcaz

SM-M215F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    %14 ile %18 arasında 3 ayda ne fark var bir hesaplayın bakalım 0.3 puan aylıkta x 3 desen 0.9 puan yani %1 bile değil...

Diğer yandan benim gibi tüm parasını dövize bağlamaktan korkan kişiler için 3 ay sonra dövize bağlı muhtemel gelir de cabası..

Insanlara MAL demeden önce kendinizi sorgulayın

6. gene vade farklarının amkmuşlar..
    helal olsun

7. hayırlı olsun.

8.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    O zaten hep öyleydi, attım buraya TÜFE bazında USDTRY grafiğini 80 lerden bu yana...dolar değerini hiç bir zaman koruyamamış ki paranın...zaten dünyada dolara yatırım diye bir şey yok ki...sadece bu sene ABD enflasyonu %5-7...

Benim derdim, ya altına ya borsaya ya reel faize komple parayı gömüp, fişi çekmek....takibi bırakmak...

Yok arkadaş...durduğun an kayıptasın...sürekli dinamik bir şeyler kovalamanız lazım...kazanmak için değil ha, kaybetmemek için...

Ama çekecem o fişi...bi şekilde çekecem...
    zamaninda benzer duygular icinde olan biri olarak, kendimce buldugum kacis yolunu yazacagim

uzun suredir forumda yazmiyordum ama ulkede finansal piyasalar calkantili olunca fikir alisveri olsun diye yine yaziyorum son durumda

yatirim yaparken tek bir dogru yok, bu isin matematigi de yok.... en iyi yatirim araci kisinin karakterine gore degisir; ve borsa, konut, coin vb.

ben sahsen viop, coin, borsa, dolar cok aldim sattim, cok para kazadim cok da kaybettim, toplamda iyi de kazandim ama ruhum cekildi

sonra anladimki bu piyasalar beni yoruyor, depresif asosyal oluyorum, bazen agresif falan filan.... anlik karar vermek, hizli karar ve hizli poz degistirdigim yatirim araclari benim hayat kalitemi dusuruyor, kazanirken bile ruhum cekiliyordu

sonra param biriktikce ev almaya basladim, mantikli oranda kredi cekerek tabiki. tl borclanma iyidir. kotu diyemeyecegim de bir getirisi var. Turkiye' de yurtdisina gore konut gercekten ucuz (cok spesifik bolgeler haric).

cok ciddiyim huzuru buldum, anladim ki cok likit olmadigi icin konut piyasasi anlik karar verip alip satamamak ya da bir haber nedeniyle pozunu reverse yapamamak bana iyi geliyor. gece coin, dow ya da haber takip etmiyorsunuz

simdi konut yatirim aracidir degildir diyip lutfen tartisma acmasin kimse, herkesin karakterine gore degisir neyin yatirim araci olup olmadigi, bu isin matematigi yok.

bu da boyle bir animdi iste

not: citirlik arada hala takiliyorum ama aksiyon olan donemlerde volatiliteden faydalanma adina ya da uzun vadeli usd/tl grafigine gore

Sayfa 62/987 İlkİlk ... 1252606162636472112162562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •