Sayfa 621/777 İlkİlk ... 121521571611619620621622623631671721 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 4,961 - 4,968 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Bu arada, borsa paniği mevsimine girdik. Spekülatörler dönüş noktalarında hatalı oluyorlar ve şu aralar, aşırı bir şekilde, borsada alıcı, bono ve altında satıcı durumdalar. Beklentim, bir borsa paniği sonrasında, altın ve bonoların müşteri bulması.

Hareketler hangi hızda ve sertlikte olabilir? Bilmek mümkün değil!

https://twitter.com/RonStoeferle/sta...85044787437568

ABD'de tarım dışı istihdam Eylül'de 134 bin arttı
    İyi ki bazen rakamlar beklenilenden düşük geliyor da seviniyorum..hernekadar epeydir tam korunma modunda olsamda korkuyorum walla..YTD

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    enki şu güçlenen doları dünya çapında bi göstersene..
    Neden se bir bize güçleniyor..
    Gund, wallahi kelimeler kıfayetsiz kalmaya başladı..

Arka sayfalarda güçlenen doları gösterdiğim bir sürü yazım-grafiğim var..ama usanmayacağım, sen söyle nereden göstereyim..

EM kurları üzerinden mi..

EM borsaları üzerinden mi..

FED'le beraber ülkelerin artan faizlerden mi..

Artan libor faizlerinden mi..

Yok yok sana peg'li Hongkonk doları üzerinden göstereyim..daha adil olsun..bizim bu sene 15 puan faiz arttırımımıza benzemesin..

Adamlar peg'i korumak için bu sene içinde kaç kez piyasalarından kendi paralarını aldılar, dolar sattılar..neden..

Al bak Hongkong MB 'sı faizleri ne olmuş..FED'le bir benzerlikleri var mı sence..

Enson FED'in arttırdığı günün ertesi onlarda 0,25 baz puan faiz arttırdı..ha arttırmak isterler mi, istemezler..çünki çok güzel bir emlak balonu var orada..

Bu sene Aralıkta Ocakta dolar kıtlığı oluşacak derken sen olmaz öyle şey demiştin..sanırım dolar kıtlığını döviz büfesine gidince dolar bulamamak olarak algıladın..

Dolar pahalılaşıyor, değeri artıyor, maliyeti artıyor Gund..

Borçları Romen leyi almadık Gund..450 milyar dolar borç yaptık..

Ve sen bir Hongkonk değilsin, en zayıf halkasın..sebep o, bu, şu farketmez..

Söyle güçlenen doları başka nereden göstereyim..
    Gund sana Hongkonk örneği vermiştim ya bak bugün Bloomberg te çıkan yazı..Heng Seng bu hafta %4 değer kaybetmiş..Ülke ABD-ÇİN ticaret anlaşamazlığı ve doların sıkılaşması yüzünden tost olmuş durumda..bak cümle aynen şöyle;

Concern that a trade war will aggravate an economic slowdown in China is weighing on the city’s stock market, while a currency peg with the U.S. means the city will be forced to follow the U.S.’s tightening path.
    Bunada inanmazsan yapcek bir şey yok artıkın..

https://www.bloomberg.com/news/artic...nvestors-brace

Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku
    Bu arada, borsa paniği mevsimine girdik. Spekülatörler dönüş noktalarında hatalı oluyorlar ve şu aralar, aşırı bir şekilde, borsada alıcı, bono ve altında satıcı durumdalar. Beklentim, bir borsa paniği sonrasında, altın ve bonoların müşteri bulması.

Hareketler hangi hızda ve sertlikte olabilir? Bilmek mümkün değil!

https://twitter.com/RonStoeferle/sta...85044787437568
    Sevgili Occ..(amma zor isim ha, o yüzden nokta koydum) bence alınan pozisyonlar doğru gibi..şimdilik, görünen anlamında söylüyorum..Şöyle açıklayayım, ABD borsalarında panik yok..özellikle ABD borsaları diyorum çünki para ABD'ye doğru yol alıyor..Powell'ın nötr faize ulaşma konusunda açıklamalarından ve iyi gelen verilerden sonra bonoda satışlar başladı ve faizler yükseldi..eh faizler yükselmeye devam edecekse ki Powell öyle söylüyor, yatırımcıların bonoda ve altında şort olmaları normal sayılır..

Diğer taraftan bizim reel kur endeksi açıklanan enflasyon rakamları yüzünden pek gerçekleri yansıtmıyor..dolayısıyla bir ciddi panik yada ciddi bir gelişmede reel kur endeksi 94'ü de görür..daha aşağısınıda test edebilir bence..tabii faizlerin durumuda önemli..sıklaşma, trend devam ediyor..izleyelim bakalım..

Şu an CME Group Aralık FED faiz arttırım olasılığı %77.3, analistler 2019 için 3 faiz arttırımı daha bekliyorlar..buda bir dahaki resesyona hazırlık için veriler elverdiği ölçüde makul..diğer taraftan FED ise taper'e ağır aksakta olsa aylık 50 rakamı ile devam ediyor(benim anladığım geçen ay normalde kesmesi gereken 50'ye varmadı)..üstüne üstlük bu ay ECB tahvil alımları aylık 15 milyar Euro'ya düşecek..geçen sene maksimumda 80 milyar Euro olarak düşünülürse 15 ciddi azalmış bir rakam olacak..bana kalırsa piyasalar yine methadon eksikliği ile yüzleşek..histeriler nöbetler kaçınılmaz duruyor..ama ne zaman?..YTD..

6.  Alıntı Originally Posted by cokısacı Yazıyı Oku
    faiz artık artmaz

hatta reis ulen başlarım şimdi artırıp artırıp duruyoruz $ düşmüyo ben demiştim size sizden bişe olamz beni dinleyin

düşürün faizleri hiç olmazsa piaysa canlanır

deme ihtimali hergeçen gün artıyor
    Dediğim oluyor

Makkinzi şutlanmış

7. Pt. Vadeli dönüşüm var fikirleriniz aydınlatır

rising borrowing costs may be starting to weigh on consumers. JPMorgan is laying off 400 people in its mortgage division because of slowing loan demand, the Wall Street Journal reported on Friday.
    ABD'de artan faizler dolayısıyla mortgage talebi azalmaya başlamış..30 yılık mortgage kredisinin faizi şu an 4,78..2013'te Bernanke QE'yi yavaş yavaş bitireceğim dediğinde mortgage faizleri hızla 4.50 yi bulmuş ve Bernanke işlemi 3 ay daha ertelemek zorunda kalmıştı...

Demem o ki ABD ninde bir noktadan sonra nefesi tükenecek ama daha zaman var..

Şu fıkra aklıma geldi nedense;

Zorlu bir kış olmuş.. Nasrettin Hoca'nın parası tükendikçe tükenmiş. Ne yapacağını şaşırmış. Sonunda çareyi masrafı kısmakta, aza katlanmakta bulmuş. Bu arada, eşeğinin yemini kıstıkça kısmış Nasrettin Hoca.Azaltmış..Azaltmış.. Her gün biraz daha azaltmış..Hayvancağız, yavaş yavaş gücünü yitirmeye başlamış. Yemini azaltmasına karşın, eşeğin yaşadığını gördükçe seviniyormuş Nasrettin Hoca. Ve günbegün, yemi azaltmayı sürdürmüş.Ama bir sabah ahıra gittiğinde ne görsün, hayvan ölmüş.Nasrettin Hoca:Ahh çekmiş derinden, tam açlığa alışırken öldü zavallıcık..

Sayfa 621/777 İlkİlk ... 121521571611619620621622623631671721 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •