Sayfa 630/1002 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680730 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,033 - 5,040 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    tabiki. şeffaflık prensibimiz: ) son haliyle bist fonlarım: tau, oph, dhj, goh, idh, zjl. yabancı fonlarım: aft, afs, afv, aoy, ipj, gbg.

açıkçası 5 yıllık tecrübem sonunda borsa dışında fon taşımayı düşünmüyorum artık o defter kapandı benim için. vakit kaybından başka birşey değil. hatta aslında yatırım değil. yatırım dediğin üretim yapan şirketlere yapılır. şirketler kar etmek için vardır mecbur yönü yukarıdır. emtiada öyle bir kaide yok. bu benim görüşüm.
    Teşekkürler, bol kazançlar

2. yabancı hisse olan fonların akşam 18 i baz aldıkları lafı doğru değilmiş , öğrenmiş olduk

Doğru olsaydı AES bu gün en az eksi 2.30 civarı yazması gerekirken - 0.49 fiyatlamış

3.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    tabiki. şeffaflık prensibimiz: ) son haliyle bist fonlarım: tau, oph, dhj, goh, idh, zjl. yabancı fonlarım: aft, afs, afv, aoy, ipj, gbg.

açıkçası 5 yıllık tecrübem sonunda borsa dışında fon taşımayı düşünmüyorum artık o defter kapandı benim için. vakit kaybından başka birşey değil. hatta aslında yatırım değil. yatırım dediğin üretim yapan şirketlere yapılır. şirketler kar etmek için vardır mecbur yönü yukarıdır. emtiada öyle bir kaide yok. bu benim görüşüm.
    güzel bir portföy dağılımı olmuş, tabi bunların maliyetleri nerelerden oldu o da önemli, şu anda yabancı fonlar için uygun yerler sanırım ama bist fonlarını yeni almak veya ekleme yapmak için uygun mu karar veremedim.
    ben de yarısını bist ve yabancı fonlar, yarısını eurobond yapmak niyetindeyim, değişken, karma, kira, altın gibi bir sürü yere böldüm ama aynen katılıyorum aylardır sadece vakit kaybı oldular.

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    güzel bir portföy dağılımı olmuş, tabi bunların maliyetleri nerelerden oldu o da önemli, şu anda yabancı fonlar için uygun yerler sanırım ama bist fonlarını yeni almak veya ekleme yapmak için uygun mu karar veremedim.
    ben de yarısını bist ve yabancı fonlar, yarısını eurobond yapmak niyetindeyim, değişken, karma, kira, altın gibi bir sürü yere böldüm ama aynen katılıyorum aylardır sadece vakit kaybı oldular.
    Her ne kadar farklı zaman ve konjonktürde olsa da,
    son 2-3 yıl içersinde bütün değişken, karma, kira, altın, döviz, yabancı fonlarda günlük net kar üzerinden kayıt tuttum.
    Bütün fonlar 3 sene önce ne ise şimdi de aynı.
    Başka bir deyişle,
    borsa yönü neyse,
    bilaistisna bütün fonlarda o yönde gidiyorlar.
    Yine, EIB, EIC, RPD de aynı aslında.
    Fakat defansif ve ofansif farklılıkları 2 tık iyi. O kadar.
    Benim fonlar konusundaki kanaatim ise şöyle,
    borsa çıkarken
    İçinde hisse olan fonlar.
    İçersinde az hisse olan fonlardan,
    Seçeceğimiz hisse senetlerinin teknik analiz ile hisse alımı.
    Teknik analize bakıyorum ve temel analize vakit kaybetmiyorum.
    Sağolsunlar fon yöneticilerinden.
    Temel analizi onlar yapıyor

5.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    hocam biliyorum çok agresif tarafa geçmiş olduk dün ama ne yapabilirim? öyle bir hükümet ki vatandaşına faiz haram o yüzden 7 risk seviyesinde yatırım yapmak zorundasın aksi halde paranı yokederim diyor. bir de bugüne kadarki hiçbir tahmininde yanılmayan abdurrahman yıldırım geçen hafta bloomda bistte 5 cent seviyesini bekliyorum dedi, yıllardır takip ederim bu adamın o kadar boğa konuştuğunu ilk kez gördüm. bu işte yanılmaz denen herkes yanılır doğru, ama paranın %50'si bistte sonuçta, ful riske sokmadık. o %50'yi de mütevazi fonlarda süründürmeye niyetim yok doğrusu: )
    Son düzenleme : friendly_1980; 29-11-2022 saat: 21:25.

Yarin ki alimlarim.......

ST1 STRATEJİ PORTFÖY BİRİNCİ HİSSE SENEDİ FONU(HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
    OPI OSMANLI PORTFÖY İKİNCİ HİSSE SENEDİ FONU(HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
    IDH İŞ PORTFÖY BIST 100 DIŞI ŞİRKETLER HİSSE SENEDİ (TL) FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
    AHI ATLAS PORTFÖY BİRİNCİ HİSSE SENEDİ FONU(HİSSE SENEDİ YOĞUN)
    GOH GARANTİ PORTFÖY BIST 100 DIŞI ŞİRKETLER HİSSE SENEDİ (TL) FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
    MAD MEKSA PORTFÖY BİRİNCİ DEĞİŞKEN FON
    ZDZ ZİRAAT PORTFÖY AGRESİF DEĞİŞKEN FON
    ZLH ZİRAAT PORTFÖY BIST 100-30 ŞİRKETLERİ HİSSE SENEDİ FONU ( HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
    ZJV ZİRAAT PORTFÖY BIST 30 DIŞI YILDIZ PAZAR ŞİRKETLERİ HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
    ZJL ZİRAAT PORTFÖY BIST 100 DIŞI ŞİRKETLER HİSSE SENEDİ FONU (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

7. 1 haftadır takip ediyorum AHI fonu bist100 dışı fonlarla tamamen aynı hareket ediyor, adı bist100 dışı olmasa da bu fon o tarafta pozsiyon almış belliki.

Başka fonlardanmi çıkıp bunları alacaksiniz?

Sayfa 630/1002 İlkİlk ... 130530580620628629630631632640680730 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •