Onemli Gunler Banner
Sayfa 632/899 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,049 - 5,056 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Gecmise saplanip kalmak uzulmekten baska ise yaramaz. Ama su birlesme hikayesinde bile yatirimcilarini alcakca magdur ettiler bu gercek. Ne vardi 10 lara yukseltip hisseleri oralarda oyalansalardi. Zaten yuzde 70 i ellerindeydi hisselerin. Neden ucuz tutarlarda surunduruyorlar anlamiyorum. Baskilayan da fiyatlari is yatirimin bizzat kendisi. Sirket performanslari ne kadar iyiyse yatirimciya bakis acilari ve yaptiklari bir okadar kotu ve adice. Basta hukumete kiziyordum ama simdi kinli oldugum icin bende destekliyorum. Ins alir ellerinden hisseleri.
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Ya dostum işte isteyen istediğini alıyor şuan. Birisi trakya' ya ortak olmak istemez diğeri Anacam 'a . Karlı veya değil ben soda'yı mantıklı bulup onu alıyorum.
    Birleşmeye olumlu bakan kişiler de aynı birleşik gibi her birinden alıp sepet yapardı. Yapan arkadaşlar da var .

Değerleri de karlı ama bilmem kaç tane hissenin için her karlı şirketi almıyoruz ki . Herkesin kendine göre bir bakış açısı var .

Bize 6 ay önce yatırım yapıyoruz dediler , yabancılar hissenin nefesini kesti 6 ay sonra da hisseye yok dediler. Ben kendimi kandırılmış olarak hissediyorum. İş bankası ağzıyla kuş tutsa , şeffaf kurumsal olduğuna Atatürk 'ün izinde gittiğine ikna edemez artık.

Bir gün bu ülkeye başkan olursam da Atatürk hisselerini ben alacağım ellerinden.

Hisseleri de 50 liraya çıkartırım sıkmayın canınızı.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Texasradikal Yazıyı Oku
    Bu dedikleriniz birleşen şirketlerin işlem hacmi büyüklüğü yatırım kapasitesi sodadan daha iyi değil heralde o yüzden söyleniyor olmasın...önemli olan birleşme fiyatının değeri nasıl olacak ?? ve kesin olacakmı ?? olmuyacaksa etkisi ne olur ?? Bu tür konuları tartışmak gerekir....😉
    bu iş cocuk oyuncağı değil en sonunda bakınca her şirket kendi olması gereken fiyattan payını alacaktır bence. sodaya haksızlık yapılmış bi durum yok şuan. sodaya 1 hisseye belki 1.5 sise verilirken anacam veya denizli ye daha az sise verilir. bence en sonunda bi denge kurulacak.ytd
    Tekkeyi Bekleyen Çorbayı İçer

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Birleşmenin vazgeçerlerse sövmem Yine söverim ama çok sürmez.

Geçen sene karın yüzde 50 'sini vermediler.

Sonra yatırım yapacağız deyip yabancı yatırımcıyı ürküttüler. Biz de maden hayaline dalıp düşse de satmadık hissemizi, diğer hisseler fezaya çıktı fırsat maliyetimiz 20 liraları buldu .

Utanmadan 6 ay sonra da soda diye bir hisse yok kaldırıyoruz dediler.

Borsa çökünce fırsat maliyeti bayağı bir azaldı haliyle ama yine de zarardayız.

Evet sövmek çare değil ama damlaya damlaya göl olur . Bunlar böyle pislik oldukça uzun vadede itibar diye bir şey kalmaz .
    Umarım kötü senaryo olmaz sonucta yatırım yapıyoruz geleceğimiz için 🙏🙏🙏
    yaklaşık 3 aydır burdayım ortalama düşürdüm fakat dediğiniz gibi maliyete bakarsak döviz ve diğer hisselerin gidişini düşünürsek maliyet herkesin yüksek...bütün hisselerde dümen çok kye genelde herzaman kaybediyor...umarım herkesin adına hayırlı olur ve sende küfür etmezsin gidiş hat küfür etmeden durmuyacak gibi fakat umutsuz yaşanmaz Namık Kemal’in dediği gibi hayalle yaşayanında yaşamayınında demiş...😉😀

Bilgilenmek adına yorum fikir tahmin yapan arkadaşlarada teşekkürler ederim...saygılar..,

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Dostlar, bu adamlar iyi niyetli olsaydı önce birleşmeyi açıklar sonra maden işini açıklardı. İki kararın arasında 6 ay var ya . İhsan amcanın bakkalı mı bu 6 ay içinde böylesine büyük iki karar alıyorsun.
    Bir kararı alırken öteki de belli olmaması mantıksız.

Ama ağlamanın faydası yok. Ancak benim gözümde iş bankasının, üçüncü sınıf spek şirketlerinden bir farkı da yok.

5.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Dostlar, bu adamlar iyi niyetli olsaydı önce birleşmeyi açıklar sonra maden işini açıklardı. İki kararın arasında 6 ay var ya . İhsan amcanın bakkalı mı bu 6 ay içinde böylesine büyük iki karar alıyorsun.
    Bir kararı alırken öteki de belli olmaması mantıksız.

Ama ağlamanın faydası yok. Ancak benim gözümde iş bankasının, üçüncü sınıf spek şirketlerinden bir farkı da yok.
    Usta bu birleşme 2 sene evvel düşünüldü bence. Soda son 2 senedir yüzde 22 den fazla karını dagıtmıyor. Bu tesadüf mü ? Bence değil. Yabancı son 1 yılda sahip olduğunun yarısını da satmış. Yabancı bizimle haberleri kaptan ögrenmiyor ya. En son ky duyar. Ama iş grubu şeffaflığını yitirmiştir gözümde.

Ekim 2018 haberine bakalım /

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP'nin İş Bankası’ndaki hisseleri ile ilgili yaptığı açıklamasında “Atatürk milletimizin ortak değeri olduğuna göre, Atatürk'ün mirası Türk milleti adına değerlendirilmelidir. O Türk milletinin temsilcisi de Türkiye Cumhuriyeti'nin kurumlarıdır, Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Dolayısıyla Atatürk'ü buradaki hisselerinin, Türkiye Cumhuriyeti tarafından temsili doğrudur" ifadelerini kullandı.

O zaman temeli atıldı bu birleşme işinin. Ancak ortam müsait değildi beklediler. 2019 sonuna doğru baktılar iş ciddiye biniyor karşı hamle birleşme olacagı için açıklamalar başladı.

Bunların tesadüf olduğu bana inandırıcı gelmiyor.

Fiyatı baskıla. Ortaklığını artır. Biz de saf gibi nasıl 6.28 cepte diye bekleyelim. Yazıklar olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by ÇORBACI Yazıyı Oku
    bu iş cocuk oyuncağı değil en sonunda bakınca her şirket kendi olması gereken fiyattan payını alacaktır bence. sodaya haksızlık yapılmış bi durum yok şuan. sodaya 1 hisseye belki 1.5 sise verilirken anacam veya denizli ye daha az sise verilir. bence en sonunda bi denge kurulacak.ytd
    Arkadaşım yorumunuza saygı duyuyorum...
    Belkide sadece siz böyle düşünüyor olabilirsiniz...
    ve herhangi bir açıklama varmıki 1 sodaya 1.5 şişe olacak dediniz tamam belki diyorsunuz fakat zaten burada sizin dediğiniz Gibi öbür şirketlerdede böyle değerlendirme olsa veyahut kesin olsa neden çoğunluk birleşmese daha iyi olur desin..???

7. Endekste şu ortamda en az kayıp gösteren büyük şirketlerden ve hala herkes mızmız. Değişik tipler. Gidin kchol falan alın beğenmiyorsaniz.

8. Bizim maliyet 6.37 kim bilebilirdi aldığımız hafta birleşme haberi gelecek üstüne corona salgını tüm dünyayı saracak....Ne yapalım mecbur bekleyeceğiz.Bu kâğıtta olmasaydık belki başka bir kâğıtta olacaktık....Gıda şirketleri ve bir kaç ilaç şirketi dışında hemen hemen tüm kağıtlar az çok zararda.Ama bu kâğıtta bir umut bir beklenti var.Belki bu hafta bir kötü durum olmazsa bilanço da açıklanırsa aldığımız fiyata gelir.Borsada fırsatlarda hayallerde bitmez.Yeterki açığa alma kredili işlem yapma.Rabbim tüm insanlığa yardım etsin.Rabbim sağlığınıza ve huzurunuza zeval vermesin.Gerisi oyun ve oyalanma......

Sayfa 632/899 İlkİlk ... 132532582622630631632633634642682732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •