Sayfa 654/1002 İlkİlk ... 154554604644652653654655656664704754 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,225 - 5,232 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    konuya ne tarafından baktınız bilmiyorum.3,5 milyon a ulaşmış borsa üyesi var. ayrıca 1999 da küçük yatırımcı "GENEL" olarak soyuldu.
    borsanın kazandırdığı yıllarda özel fonlarda para kazanır. 1997 den beri özel fonların yıllık %100 kazançlı olanı çok nadir aşırı "özel" "özel" fonlarda vardı.
    bu yıl yüzde bin yapan fonlar epey var. olaya birde bu taraftan bakmanız iyi olur
    küçük yatırımcı bugünkü malum 2 hissede olduğu gibi gözü kapalı tavandan oraya buraya dalıyorsa elbette soyulur... temettü veren, temeli sağlam şirketlerde olanlar daima kazanır. ben küçük yatırımcı değilim ayrıca... bist'e güveniyorum ve hatırı sayılır bir birikimim var... türkiye'de maalesef borsanın devamlı düşeceğine inanan, yükselmesinden rahatsız olan büyük bir kesim var... ben sadece sizin 'borsa bugüne kadarki en büyük kazanımı yaptı ve bundan sonra 10 yıl bunu bir daha yapamayacak' cümlesine katılmıyorum... burada olur ve yaşarsak 2023 sonunda durumu net şekilde görürüz... kimin haklı çıktığını da...

2. sn myfinans o gerçek yabancı eninde sonunda gelecek merak etmeyin...

3.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    sn myfinans o gerçek yabancı eninde sonunda gelecek merak etmeyin...
    Umarım gelir sn istanbullu1963
    Yoksa enflasyonu yenebileceğimiz başka bir enstrüman yok şu anda.

Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    küçük yatırımcı bugünkü malum 2 hissede olduğu gibi gözü kapalı tavandan oraya buraya dalıyorsa elbette soyulur... temettü veren, temeli sağlam şirketlerde olanlar daima kazanır. ben küçük yatırımcı değilim ayrıca... bist'e güveniyorum ve hatırı sayılır bir birikimim var... türkiye'de maalesef borsanın devamlı düşeceğine inanan, yükselmesinden rahatsız olan büyük bir kesim var... ben sadece sizin 'borsa bugüne kadarki en büyük kazanımı yaptı ve bundan sonra 10 yıl bunu bir daha yapamayacak' cümlesine katılmıyorum... burada olur ve yaşarsak 2023 sonunda durumu net şekilde görürüz... kimin haklı çıktığını da...
    Seçimden sonrası için fikir yürütmüyorum.
    Sadece olasıklıkları sayıyorum.
    ekonomi ve siyaset birlikte değerledirilmeli.
    Seçimden sonra iki ihtimalimiz var.
    Bu ihtimallerimizin gerçekleşmesi sonucu.
    Hem sizin dediğiniz gibide olabilir.
    Olmayadabilir.
    Benim söylediğim sadece bu.
    İşin, Şu olacak, bu olacak tarafında olmam.

5.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    Seçimden sonrası için fikir yürütmüyorum.
    Sadece olasıklıkları sayıyorum.
    ekonomi ve siyaset birlikte değerledirilmeli.
    Seçimden sonra iki ihtimalimiz var.
    Bu ihtimallerimizin gerçekleşmesi sonucu.
    Hem sizin dediğiniz gibide olabilir.
    Olmayadabilir.
    Benim söylediğim sadece bu.
    İşin, Şu olacak, bu olacak tarafında olmam.
    şu olacak bu olacak tarafında değilim dediniz ama kesin ve iddialı bir şekilde 10 yıl bir daha bu kadar kazandırmayacağını yazdınız... dolayısıyla olumsuz tarafta idiniz... ben yanlış gördügümü sanmıyorum... benim itirazım da oydu sadece... ben de seçimden sonra yönetim değişikliği ve yabancı gelmesi kaydıyla o rakamların telaffuz edildiğini yazdım zaten... neyse bu konuyu uzatmaya gerek yok... birlikte yaşar ve görürüz... umarım iyi olur herkes için...

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Umarım gelir sn istanbullu1963
    Yoksa enflasyonu yenebileceğimiz başka bir enstrüman yok şu anda.
    gelmeyecek misafiri beklemeyin bence, onlar zaten buradalar ve hiç gitmediler.
    Siz hatırlarsanız,
    6,5 TL den GARAN alırken, beni uyarmıştınız. Almayın yabancılar gidiyor. en az 2 sene taşırsınız demiştiniz. bende size şöyle demiştim.
    Türk milleti misafir perverdir. onların işini görmek için alıyoruz. onlar batmasın biz batalım demiştim.
    4 ay sonra ne oldu, bir baktık. bize 6,5 tl ye verdikleri hisseleri 12 tl ye almaya geldiler.

Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    şu olacak bu olacak tarafında değilim dediniz ama kesin ve iddialı bir şekilde 10 yıl bir daha bu kadar kazandırmayacağını yazdınız... dolayısıyla olumsuz tarafta idiniz... ben yanlış gördügümü sanmıyorum... benim itirazım da oydu sadece... ben de seçimden sonra yönetim değişikliği ve yabancı gelmesi kaydıyla o rakamların telaffuz edildiğini yazdım zaten... neyse bu konuyu uzatmaya gerek yok... birlikte yaşar ve görürüz... umarım iyi olur herkes için...
    sizin dediğiniz ihtimal olmaz ise, evet o zaman 10 seneye bile belki toparlanma olmaz.

8.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    sizin dediğiniz ihtimal olmaz ise, evet o zaman 10 seneye bile belki toparlanma olmaz.
    benim dediğim ihtimal öyle hayali bir ihtimal değil... sadece iktidar değişikliği, bağımsız bir tcmb başkanı, yargıya güven... normal faiz politikası... bunları çok hayali hedefler görmüyorsanız sorun yok... bunlar için hayali diyorsanız o zaman borsanın bsinde bile olmasın kimse... neyse bu konuda son yorumumdu, herkese iyi hafta sonları...

Sayfa 654/1002 İlkİlk ... 154554604644652653654655656664704754 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •