Sayfa 669/853 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 5,345 - 5,352 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Beklenen oldu. 100 baz puan indirdi. Sonraki toplantı için Kapıyıda açık bırakmış.

Viop hafif düştü bende az miktar long ile atladım trene.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Benim aracı kurum 1732 ve 1750 de direnç vermiş.

Çok hızlı çıkacağımızı düşünmüyorum, o sebeple 1732 ye yaklaşınca longları kapadım. Bugün böyle geçecek, endeks 1700 e yaklaşınca long alırım, 1732 ye yaklaşınca satarım. 1732 geçilirse yine alır ve satarım.

Dikkat ettiğim konu, gün içi harekette düşerken long alıyorum. Çıkarken "eyvah kaçıyor" diye long almıyorum. Kaçarsa kaçsın.

abd yükselmeye devam ediyorum derse, geceye az miktar long kontratlı girebilirim.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Ben pes ettim. Sizlere bol kazançlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    Ben pes ettim. Sizlere bol kazançlar.
    Buna üzüldüm. Aslında ralli dönemi girmiştin, rallide batmak için çok kötü klavuzlar seçmiş olmalısın.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sabah BIST için 100 baz puan inerse şu olur dediğim senaryo gerçekleşti. Bende biraz faydalandım. USD çıktı indi ve uçtu. BIST le beraber yükseldiğini unutmuşum. 30 yıldır ters bağ vardı(negatif korelasyon) son 1 aydır düz bağ var(pozitif korelasyon). Alışması zor. katarlıların işi olmalı.

Ralliden az faydalanabildim. Sebebi tamamen bluumberg denen kanalın maymun dan gelme programcıları. Yanlış anlamayın ben keçiden gelmişim kalan herkes maymundan, o sebeple soy kütüklerini söyledim, hakarete girmez. bluumbergin dümbelekleri, "maymunsunuz olm siz" dediğimde yannış anlamayın maymunlar sürüsü. Bak yannış anlıyosunuz gibi geldi. tamamen tespit. Maaşı bizden siyonist tv kanalınada giydirdikten sonra analize gelelim.
    Bu kanal aylarca korku saldı. abd ile beraber "batacaz edecez" korkuları salmalarından sonra ralli başladı ve maaaalesef bende ralliden fazla faydalanamadım. Ralli başlayınca sustular.

Ağlama faslı bitti sadede gelelim.

Bizim aracı kurumada giydirsemmi.? Onların verdiği tutmayan teknik seviyeler yüzünden bugün longdan erken çıktım. Her neyse en azından biraz kazandım.

Aslında bugün hacim epey yüksek. Mal vermiş olabilirler. Mal verdilerse teknik dirençlerin tutmaması doğal.

3 Hafadır yabancı girişi var. Son hafta 400 küsür milyon dolar, ciddi miktar girmişler. katar'lılar yabancı kontenjanında olduğuna göre ve son bir yıldır çıktıklarına göre, giren batılı yapancılar olmalı. Belki araplar hariç ortadoğululardır. İran, Irak, Afganistan filan. TR de son yıllarda yabancıya satılan evleri en çok onlar alıyorlar.

tayyip ülkeyi kendine benzetmeyi başardı. Başka şey imkansızdı zaten. Belediye başkanıyken gördüm ama körler göremediler.

Her neyse. Şu an malsızım.

abd tarafı teklemeye başladı. Hala ikili tepeyi geçemediler ama geçmeye çabalıyorlar. Söylediğim gibi geçmemeleri lazım ama abd bu belli olmuyor. Geçmemeleri gereken tüm tepeleri geçtiler. Adamların her yerinden para fışkırıyor. Bizde alabilecekleri şirket kalmadı, yüksek dövizden kaynaklanan ucuz Türk şirketi talanında hepsi kapanın elinde kaldı. Şimdi tarla bakıyorlarmış.

USD 10 TL. FED bunlara trilyonları faizsiz verdi, onlarda geldiler bedavaya ülkeyi aldılar, alıyorlar.

Du yaw, ne yazacaktım.

Ne olacak.?

Hem TR hemde abd de durum orta-uzun vade için benim görüşüme göre net değil. 2 kere daha söylediğim gibi bizde aslında net. Yukarı. Ancak bluumbergdeki maymunlar yokmu.!!! Evet abd ye şartlandırdıkları için abd düşerse diye korkudan BIST de mala yüklüce giremiyorum.

Her neyse. Benimde kafam net değil. Şimdilik aynı taktik devam.

abd de sorun yokken, bizde düştüğünde al. Ama bugün mal vermişlerse yarın nereye kadar düşer bilemem. Tabi düşerse.
    Evet kafam karışık.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Son günlerde ortalıkta 2 komik olay dönüyor.

Bir tanesi Kılıçdaroğlu'nun komedisi. Adam "bazı hatalar yaptık, helalleşelim" dedi. Siyasetçi yazısı okumadığımdan, konuşması dinlemediğimden Kılıçdaroğlu'nun ne kast ettiğini bilmiyordum. Adam gibi bişey olmadığından da emindim.

"Bazı hatalar yaptık" deyince insan cehape içindeki hırsızları kast eder. Size oy kaybettirenler ve CHP'yi cehape yapan onlar. Onları öttürmeniz lazım gelirken baş tacı ettiniz. Meğerse dinCİ leri filan kast ediyormuş.

Diğer komedi Türk Keneş'i(konseyi)nde gerçekleşen olay.

Türkçe konuşan ülkeler, her yıl toplanıp bazı kararlar alıyorlar. Bu sene toplantıda bir ülke liderine madalya vermişler. Sanırım Azeri devlet başkanına. madalyanın üzerindeki yazılar İngilizce.

Gülermisin yoksa doğalmı karşılarsın. neticede liderlere bakarsan içlerinde kaç tane Türkçe konuşan halkların iyiliğini isteyen vardır bilmem. ya abd nin yada Rusya nın başa geçirdiği adamlar.

Tüm medya düşündü taşındı madalyadaki ingilizce nin sebebini bulamadı. Türkçe konuşan ülkeler diye özel bir birlik kuruyorsunuz resmi diliniz niye ingilizce. Böyle yazınca tayyip aklıma geldi. Yol ihalesi yapıyor, ihaleyi yapan Türkiye devlet başganı tayyip, ihaleyi alan Türk şirketi, hammadde teknoloji Türkiyeden, para avro. Yetkili mahkemede İngiliz. İmdi o toplantıda tayyip de var hali ile madalyonun İngilizce olması doğal diyeceksiniz.

Ama gerçek sebep o değil.

Size tam bir kitap doldurulabilecek özet bilgi vereceğim. Yine nobel lik bir yazı.

10 kişi bir araya gellseniz ve bir lider seçecek olsanız, seçilen kişi 10 kişilik grubun en yetersiz olanıdır. Sebebi kişiseldir. grupça oy verilen durumlarda herkes grup için değil kişisel hırsları, açgözlülükleri nefretleri ile oy verir. Ahmet ona oy verdiyse ben ona oy vermeyeyim, Ayla şuna oy verecek ben diğerine vereyim. Sonuçta en güçsüz kişi lider olur. Herkes o güçsüz kişiyi etkileyip kendi yoluna çekebileceğini sanır. En güçsüz kişi en az kafası çalışan kişidir. En az kafası çalışana silahı verirsen o silahı senin bir tarafına sokar. hali ile grup boku yer. İnanmazsanız Atatürk öldükten sonraki ülkemize bakın.

Her neyse.
    Türk ülkeleri bir araya gelince, her ülkenin Türkçe kullanımı, alfabesi farklı. Hangi ülkenin dili ile yazılacak? Hangi alfabe kullanılacak.?

Hali ile grup seçimi devreye girmiş ve İngilizce seçilmiş. Sanırım Nash da buna benzer bir analizi ile nobel aldı. Belki benzemiyordur detay bilmiyorum.

Bu liderlerde grup seçimi ile o ülkelerin başına geldiler, yani en zayıflar seçildi. Hali ile bu en zayıflardan kurulmuş Keneş de zıçmış batırmış, dünyanın alay konusu olmuş.

Peki hangi dilde(lehçe mi demeliydim.?) ve alfabede madalya verecektin.?

Madalyada yazı kullanma. Ne zaman ortak dil ve alfabe ye geçtiniz, o zaman madalyayı haketmişsindir, madalyana yazıyı yazarsın.

Ne kadar kolaymış değilmi.?

Bu Türk boyları ezelden beridir birlik olamazlar. Hep birbirleri ile savaşırlar. Bazı boy'lar bin yıl öncede birlik olmayıp emevi orduları ile tek başlarına çarpıştıklarından, emevilere yenilmişler. Kılıçtan geçirilmişler, kadınları kızlarına el konulmuş.

Yani Türk Keneş'inin geleceği pek parlak görünmüyor.
    Son düzenleme : alicemal; 18-11-2021 saat: 20:20.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün gece abd vadeliler ikli tepeyi hafiften geçti. abd spot ise henüz geçmedi.
    abd 10 yıllıklar biraz düşmüş, EUR/USD biraz gerilemiş. Stres biraz inmiş.

Yıl sonu rallisine devam edeceklermiş gibi görünüyor desemde bu adamlar 1 yıldır rallide, hiç bitmedi.

Dün BIST de 1760 görülürken arada aşağı hızla indirip 1700 ün altına inmişler. Belliki manipulasyon, longcuları avlamışlar. O esnada ekran başında değildim, pozisyonumda yoktu. Haber dolayısı ilemi düştü bilmiyorum. Haber yoksa longcu avlamış, stopları patlatmışlardır.

Bugün ne olacak bilmiyorum. abd yi tahmin etmesi kolay, bizi zor.

Yükseltenler dün bayağı bir hacim yaptılar. Yüksek hacim mal yüklerken yapılır. Acaba düzeltmemi yapacaklar yoksa yıl sonu rallisini devam mı ettirecekler. BIST30 şirketlerinin özellikle bankaların hala önünde yol var.

Bugün aynı taktiğe devam. Düşünce long al, kazancı görünce kapat. Ancak bugün dahada az kontratla oynayacağım.

Bugün kendime hiç güvenmeden bir tahmin yapacak olursam. Aklımda şu var. Önce 1700 e yaklaştırırlar belki biraz daha inerler. Sonra yukarı dönerler. Veya açılışta önce hafif çıkıp sonra 1700 e inerler ve tekrar yukarı.

ONS altında short zamanı geldimi acaba.? 1860 da takıldı kaldı. FED faiz artışının 2022 içinde daha erkene alınma ihtimali var ve faiz artışı ons altını vurur. Negatif korelasyon var. Yinede emin değilim FED faiz artşına çok var. Ancak faizin artacağı kesinken kimse ons altın alırmı.? Almaması lazım ama orası amerika, hırsızların, katillerin, soy kırımcıların, soysuzların kurduğu ülke.

Uzun zamandır USD/TRL den konuşmanın anlamı kalmadığından o konuda yorum yapmıyorum. tayyibin imam kapasitesi, bankaları yenmeye yetmedi. Oda taktik değiştirip dovizi serbest bıraktı. Zaten kendini içine soktuğu kapan da başka şansıda yoktu. Hoş kapanda tayyip ve saz arkadaşları yok, halkın %60 ı var. Geri kalanlar, bu %60 dan besleniyor.

Bol şans.
    @NeAcaipDunya

fonlar ons altını bu fiyatlardan yıl sonunu kapatmak isteyebilir diye düşünüyorum

dolar long,ons şort yeni yıl hayalim vardı fakat doların fiyatı ortada

yazılarınızı çok başarılı buluyorum arada kaynamasın diye yazmıyorum

bol şans

Sayfa 669/853 İlkİlk ... 169569619659667668669670671679719769 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •