Onemli Gunler Banner
Sayfa 67/1002 İlkİlk ... 1757656667686977117167567 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 529 - 536 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Risk seviyesi 3 olanlar bile yüzde 11,12 zararda böyle rezalet olmaz

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    nereye kadar düşecek üstad? yani doların çıkmasını normalde istemeyiz tabi bizim ki paranın dolar karşısında değerini korumaktı, bir de sonradan alıp bu kadar zarar etmeseydik iyiydi, ama en çok da sen yazdığın zaman hisse ve döviz fonlarını satmadığıma üzülüyorum, elim gitti sonra çoğunu iptal ettim. peki bundan sonra yabancı fonlara devam edip düşüşlerde alım yapmalı mı sence?
    Ustadim dolardan vurabilecekleri en fazla yuzde 20 daha kaldi
    O surede yabanci emtialar yuzde 20 yururse 1 aya ettigimiz zarar da cikar diye dusunuyorum
    Dun de belirttim ben ful girdim
    Dustukce alacak nakitim kalmadi
    Ekrani kapattim
    Dussun bakalim
    Ytd

3. Zpg kiytirik kira fonu -2542 getirdiyse
    Digerlerine bisey diyemiyorum
    Hele eıc tam batik -3539
    Opb de birazdaha kossa yabancilara yetisecekmis
    Defansif diye aliyorsun ofansif gibi dusuyor.
     Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    TJI, yabancı fonların yükseldiği sırada diğer fon sepetlerine göre çok hızlı yükselmişti (bir tek Mükafatın gerisinde kalmıştı). Anlaşılan içinde yüklüce yabancı bir şeyler varmış,. tüm aldığını geri vermiş.

AED dün %1 getirmişti. Yani düşüş aslında %5 gibi.

IPB de bizim gibi iş bankası fonlarına yatırmış parayı galiba. Aynı onlar kadar çıktı onlar kadar düştü Bu durumda bizler de fon yöneticisi olabiliriz iş bu kadar basitse.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Valla kime sorduysam herkes zararda ana paradan bile gitmiş viop,döviz,borsa işlemleri yapan zararda ayrıca mevduat yapan enflasyondan zarar da ne olacak bu işin sonu. Dükkanı kapatıp tatile çıkmak lazım bir süre
    Yukarıda bir beyin söylediği gibi zamanında satmasını bilenler karda Düşünsenize 18 liradan sattınız ve 11 liradan dolar/ bu seviyelerden fon altın aldınız. Ama bu kadar öngörülü bir ky var mıdır onu bilemem.

5.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Merak etme bu gece +2+3 cepte usd dusmesin diye dua et
    Servet kur bugün büyük ihtimal eksi olacak.

6.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Elimdeki değişken ve döviz içerikli fonlara şöyle bir bakayım hangileri sağlam durmuş dedim ama neredeyse hepsi rezalet, az riskli olan bir iki tanesi hariç, bir günde kârdan zarar 120 bin, ana paradan 20 bin. yaklaşık 2 aydır taşıma maliyeti de cabası. Ne anladım ben bu işten, tabi burada suç biraz da bende sürekli çıkışa aldanıp hiç kâr satışı yapmadım, hatta çıkarken ek alım yaptım.
    Bundan sonra ne yapmak gerekiyor, döviz ve borsa fonlarından alıma devam mı etmeli yoksa satıp bir daha bulaşmamalı mı? Gerçi satsak ne olacak diğer türlü de parayı enflasyona eriteceğiz, kararsız kaldım iyice.
    Bir risk aldık ve tutmadı. Ben totalde anaparamdan yemedim ama hatalı yatırım yaptığım için OPB ve OPL değişkenler hariç sattım, zararım size göre çok fazla ama karda marjım kalmadı, maaşlı çalışan olarak fazlası beni zorlar.
    Yanlış kurgulamışım, bu süreçte kafamı toplayıp nasıl ilerleyeceğime bakacağım.
    HYSFleri tercih sebebim hedge yapmalarıydı, toplantıdayken bile hisse takip ediyordum. Kendi hisselerimi almaya geri döneceğim gibi, bizde bu şansla bir de yabancı borsalar üzerimizden geçerler.

7.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Uzun zamandır yazmadım ama yazayım ki halinize şükredin
    330 K zararım var yaklaşık 250 k sı IPB den. Önemli Bir kısmı da rpd den. En kısa zamanda düzeltirler inşallah. Güya değişken diye aldık değiştiriyorlardır umarım artık

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Aslında zararınız yüzdesel olarak bir çok arkadaşdan da düşük olabilir. Ama portföy büyük olunca tabi zarar da büyük oluyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ustadim dolardan vurabilecekleri en fazla yuzde 20 daha kaldi
    O surede yabanci emtialar yuzde 20 yururse 1 aya ettigimiz zarar da cikar diye dusunuyorum
    Dun de belirttim ben ful girdim
    Dustukce alacak nakitim kalmadi
    Ekrani kapattim
    Dussun bakalim
    Ytd
    Valla ben de dün biraz yüklendim bugün de biraz bir şeyler katayım çeşitlendireyim dedim. Nasıl olsa acı eşiğini geçtim artık.

Sayfa 67/1002 İlkİlk ... 1757656667686977117167567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •