Sayfa 672/1032 İlkİlk ... 172572622662670671672673674682722772 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 5,369 - 5,376 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by illim Yazıyı Oku
    iran petrolu konusunda dolar bazli bir sonuc maziye bakinca zor gibi...muhtemelen ürün takas bazlı bir alisverişe abd ilimli bakabilir gibi gorunuyor...yani parayla petrol almaya yasak ilac/domates vesaire takas olur verilir gibi...aslinda sevdigim finansci profunda dedigi gibi bu Turkiye urün pazarlamasi icin de firsata donusturulebilir...gaz konusunda ortada boru hatti var ve alim yapilmasa bile odeme anlasmasi var o nrdenle gaz olayi zaten baki gibi...petrolude takasla cozebilirsek iran yaptirimi bizi baglamaz gibi...
    Tesekkurler dost. Yani en basa, Halkbank'in vaktinde yapmasi gerekene donduk.

Alıntı Originally Posted by MrSun Yazıyı Oku
    Dostlar genelde olumlu tarafta olduğumu bilirsiniz.
    Ama endeks ve endekste ağırlığı olan senetlerin hareketleri ne yalan söyliyim hoşuma gitmiyor sanki acele ile endeksi bir yere kadar götürmeye çalışyorlar, garan,ak,thy,krdm...
    En geç aralık ilk haftasına kadar endekste tekrar bir dip beklediğimi belirtiyim.. 2008 e benzer gidecekse eğer Halk ta da son kez bir 5 ler tekrar görülmeli...
    Biraz kötümser yazdım bu sefer, son bir düşüş daha olması gerektiğini düşünüyorum. Sağlıcakla...
    Bitti hocam bu Papazla. Revize edip yeni grafigimizi at lutfen.

Bu arada TREND de FENER aldi, bizi birakti gitti en sasali zamaninda.

Sagolasin sonraki mesajdaki aciklama icin fdogan.
    Son düzenleme : 666; 17-10-2018 saat: 18:52. Sebep: fdogana tsk

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Nasil bir sonuc bekleniyor bu konuda sn. fdogan?
    Sn 666, ABD ile ilgili ortada ki zıtlaştığımız konular papaz,iran ambargosu,suriye konusu idi. Bunlar tabiki direk halkb ile alakalı değil ama iki ülke ilişkisi belli ki hisseye yarıyor.

Bu açıklama ile 2 si çözülüyor. Suriye konusunda da yakın zaman da orta yol bulunur diye düşünüyorum. Çünkü astana sürecinde bir takım uyuşmazlıklar çıktı. Bunu gören ABD Türkiye yi yanına çekmek için atillayı da salar, ofacta da az ceza verir.

Zaten 5,5 lerden 7,5 ye, dolarda ise 6,50 den 5,50 ye ne kadar hızlı geldiğimizi gördük.

5. Piyasalarda hava çok güzel.
    Algı böyle bir şey işte iki hafta borsa yükselsin ortalık güllük gülistanlık olur.

Halkbankın yönünü kestiremiyorum, iki gün önce biraz 7.15 alıp dün 7.39 satmıştım, bana yetti, artık 7 - 7.8 aralığında işlem yapmayacağım, altına kayarsa alım yaparım, üstüne çıkarsa da gidişine göre satım amaçlı takip ederim. Aslında işlem hacmi yüksek muhtemelen yükselecek ama satıcılar da hala inatçı.

Endeks için ise buraya kadar gelmişken yüz bini aşırtırlar diye düşünüyorum. Piyasalardaki iyimserlik hükümetin çok işine geliyor, varlık fonu, katar parası vb. araçlarla aktif olarak piyasaya yön verdiklerini de tahmin ediyorum. Yüz bin psikolojik barajı aşılırsa borsa yüz bini aştı kriz bitti vb. medya gücüyle halkın psikolojisi iyice iyileştirilebilir. Yükselişte de banka hisseleri başı çeker/çekiyor.

Dolar için de ben 5.5 altını beklemiyordum, hala beklemiyorum, şaşırdım bu hızla düşüşe, ben toplamaya başladım, bir süre beklemek gerekebilir ama bence fiyat kademeli alım için iyi.

Herşeye rağmen keyfim daha iyi, hisse 5.6-5.8 falan iken çok tadım kaçmıştı, o zararları bir daha görmek istemem.

Herkese iyi kazançlar..

Aman, o 5'lerdeki karabasan neydi ya. Sevinmissindir sen de pilavli hocam. Benim de kalbim temiz, yarisini bosaltacaktim midtermlere kadar Papaz veya OFAC cozumlenmezse, veya 8'lere gelmezse.

7. venezuella hikayesi; finansal piyasa oyunu ile hayata sirayet eden ekonomik realitenin vatandasa yansimasi arasindaki farka guzel bir ornektir...

venezuella da vatandas sokaklarda fakirlikten kirilirken venezualla borsasi yabanci alimlariyla ralli yapip rekorlar kirmis idi...ulkenin katmadegerli sirketleri olumsuz panik atmosferinde dip yaptiktan sonra yabanci alimina maruz kalir iken sokaktaki vatandasin kriz ortamindan cikmasi aylar yillar alabiliyor...

bize gelecek olursak vatandasin buyuk kismini olusturan isci/memur/emeklinin maaslari TL bakimindan alim gucu olarak buyuk yara aldigi bir gercek...yaralarin sarilmasi kisa surmeyecektir...fakat bist 30/50/100 sirketleri silsileli olarak ihracat yapanlar oncelikli olmak kosuluyla TL/$ bazli develue olan para karsisinda yeniden degerlemeye muhtac oldugu zaten biliniyor idi...sanirim yabancilar yeniden degerleme surecine girdi...113bin civari TL/$ Bazli develue gazı alinmis olacaktir...
    ...Biraz zaman geçsin herşeyi unutacaksın; biraz zaman geçsin herşey seni unutacaK...(Bendememişmiydim çabası beyhude, bilmedigini bilmek bakİ)...YAZILANLAR YORUMDUR TAVSİYEM OLAMAZ...

8.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Aman, o 5'lerdeki karabasan neydi ya. Sevinmissindir sen de pilavli hocam. Benim de kalbim temiz, yarisini bosaltacaktim midtermlere kadar Papaz veya OFAC cozumlenmezse, veya 8'lere gelmezse.
    666 hocam OTC yarın 7.67 diyor bunuda tutturursam 2. olur diyem sana

Sayfa 672/1032 İlkİlk ... 172572622662670671672673674682722772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •