Sayfa 69/1122 İlkİlk ... 19596768697071791191695691069 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 545 - 552 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

1.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Bir arkadasim var diyor ki kkm de paran eriyecek ..onunda parası dolarda .çözemedim.ne demek istediğini.
    naçizane olarak
    arkadaşın özetle demek istemiş ki ; ya arsa ya borsa .
    kur şokları hariç doviz getiri sağlamıyor ,eğer kur şoklarında dövizden tl ye geçip döviz düşünce tekrar dolara geçip döviz miktarını arttırabiliyorsan eyvallah , yok sürekli dolarda isen enflasyon kadar paranın değerini korumuş olduk geçen yıllarda
    gelişmekte olan ülkeler arasında en kötü çok çok kötü performansa sahip para maalesef TL
    ama dudu gibi uzun vadeciler doğru hissede paranın şeyine koydular
    geçen iki yılda araba ve konut + borsa ( endeks 30 ) kazandırdı gibi duruyor
    hoş bu ülkede enflasyon ve dolar oranında parasının değerini koruyanı tebrik ederim
    YTD

2. bu arada iki hafta önce Akçay da room 23 otel restoranında bir ahtapot yedim sormayın
    dudunun kulakları çınlamıştır

fotolar mevcut ama buraya atmak eziyetli olur şimdi

3. Hiç kimseyi hedef almadan önemli bir görgü kuralını ve Türk geleneğini yazmak isterim.

Televizyonlarda gün boyu gerçek sorunlar konuşulmadığı hatta konuşturulmadığı halde inatla dalga geçer gibi insanlara yemek programları seyrettiriliyor. Kendini dindar olarak görenler tarafından böyle hoyratça insanların yoksulluğuyla dalga geçenler aslında dinden imandan soğutuyorlar.

Bu kapsamda olgun, bilinçli ve iyi insanlar yediğiyle, gezdiğiyle, giydiğiyle övünmezler. En azından çevresi zaten biliyordur nasıl yaşadığını, bir de ulu orta konuşmak nedir ? Eskiden pahalı- nadir yemekler pişirildiğinde kokusu komşuya gider diye özen gösterilirdi. Şimdi sosyal medya da yerken, dolaşırken, mağazada alışverişte resimler paylaşmak moda oldu. Toplum yozlaştı.

4. Bir kez gelinen dünyada böyle saçma kaygı ve duyarlara yer olmadığını düşünüyorum. Eskide yaşamak istiyorsanız koparın bağlantınızı internet ile oturun evinizde eskisi gibi.

5.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Bir arkadasim var diyor ki kkm de paran eriyecek ..onunda parası dolarda .çözemedim.ne demek istediğini.
    Şunu demek istiyor olabilir.
    Kendi paranızla doları baskılıyorsunuz, enflasyon altı kur artışında paranız erimiş olacak.
    Yani kendi paranızla kendinizi vuruyorsunuz.

Demek istediği belki de budur.

Kendisi de dolarda olduğu için buna takılmıştır, ucu ona da dokunuyor çümkü.

6.  Alıntı Originally Posted by umtt Yazıyı Oku
    Bir kez gelinen dünyada böyle saçma kaygı ve duyarlara yer olmadığını düşünüyorum. Eskide yaşamak istiyorsanız koparın bağlantınızı internet ile oturun evinizde eskisi gibi.
    Söylenecek çok fazla sözüm var ama , değmeyeceğini bildiğim için bu uslupla uzatmak istemediğim için susma hakkımı kullanıyorum. Umarım bir gün açlıkla terbiye nasıl olunacağını yaşamak zorunda kalmazsınız.

Eger nominal deger alti satin alim yapildi ise onun itfa daki degeri arasini SAK diye gelir vergisini veriyoruz...

60usd a aldigimiz bir eurobond itfa da 100 usd olunca aradaki 40usd ve kagit adeti ile de MB doviz alis kuru carpiyoruz..

40 x 100 (mb kur) x 100 (kagit adeti) diyelim 400.000TL gelir vergi beyan ediliyor.
    Burada muafiyet filan yok
    Catir catir gelir vergisi var...
    (o zaman 400bin artik hangi dilimde ise oderiz 15 mi 20 mi 27 mi 35 mi 40 mi)

iki taksit onu da banka kredi karti ile her birini dorde boler oderiz guzelce...

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Eurobondu vade sonuna kadar elde tuttuğun zaman gelir vergisi muafiyet sınırı 2021 yılı için ne kadar servet.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Dicle elektrik, bunlari bile bile aldi oradaki ihaleyi, tedbirlerini de almalari gerekir..
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde kaçak kullanımın neden olduğu aşırı yüklenme nedeniyle yanan trafo sayısı bir ayda 3'e çıktı. Trafoya her defasında dışarıdan usulsüz müdahale edildiğini bildiren Dicle Elektrik, bölgede bulunan 85 meskenin sadece 55'inin kayıtlı olduğunu, kayıtlı 55 meskenden de 43'ünün borcunu ödemediğini duyurdu.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 69/1122 İlkİlk ... 19596768697071791191695691069 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •