Sayfa 707/809 İlkİlk ... 207607657697705706707708709717757807 ... SonSon
Arama sonucu : 6468 madde; 5,649 - 5,656 arası.

Konu: BNTAS - Bantaş Bandırma Ambalaj

1. Kardeşim lamisi cimisi yook
    Birilerinin adamı olmayın milletin aklıyla da oynamayın
    Hiç bir şey bilmiyorsanız borsada ki diğer ambalaj şirketlerinin PD/DD SİNİ İNCELEYİN
    BANTAŞ EN AZ KAÇ OLMALIDIR BİR GÖRÜN
    ARTIK SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ
    Yıllık bu hızla sermayesi kadar açıklayabilir
    BU DA BU ŞİRKETİ MİNİMUM 20-30 ARALIĞINA TAŞIR AGA
    BU MIZRAK BU ÇUVALA SIĞMAZ
    SAĞLICAKLA KALIN
    yatırım tavsiyesi değildir

2. Ben biraz daha farkli düşünüyorum. Uretim azalmış stok artmis evet ama satışlar ilk çeyreğe benzer seviyelerde. Gecen donem bende satislar düşmüş olarak yorumlamistim ama hata yapmışım. Bu ceyrek bolgelere yapilan satış miktarlari yok dip notlarda o olsaydi biraz daha net gorurduk neden paylasilmadi bilmiyorum. Velhasil hasat donemi basladi bntas icin siparisleri gonderme vakti geldi hammadde fiyatlari dususte. 3. donem 45-50 ml kar gelirse şaşırmamak gerekir. Beklemeye devam...
     Alıntı Originally Posted by memo Yazıyı Oku
    Uretim azalmasi Stok artmasi
    Kesin OLUMSUZ.
    AkSini soyleyen art niyetlidir.
    Karli sirket mi? Ewet karli sirket..
    Bu bilancoyla bu hisse satilir mi?
    Nolursa olsun 'Bence' Satilmaz
    Ytd.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. 20-30 lira biraz fazla sanki Sermayesi kadar kar edecek tamam ama 20-30 fk ile şu donemde nasil fiyatlansin O fiyati patronun istemesi veya yatirimlar harici guzel bir hikaye ya da 2-3 sene sure lazim hangisi once olursa artik bahtimiza.
     Alıntı Originally Posted by güven06 Yazıyı Oku
    Kardeşim lamisi cimisi yook
    Birilerinin adamı olmayın milletin aklıyla da oynamayın
    Hiç bir şey bilmiyorsanız borsada ki diğer ambalaj şirketlerinin PD/DD SİNİ İNCELEYİN
    BANTAŞ EN AZ KAÇ OLMALIDIR BİR GÖRÜN
    ARTIK SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ
    Yıllık bu hızla sermayesi kadar açıklayabilir
    BU DA BU ŞİRKETİ MİNİMUM 20-30 ARALIĞINA TAŞIR AGA
    BU MIZRAK BU ÇUVALA SIĞMAZ
    SAĞLICAKLA KALIN
    yatırım tavsiyesi değildir

4.  Alıntı Originally Posted by bidbas Yazıyı Oku
    Ben biraz daha farkli düşünüyorum. Uretim azalmış stok artmis evet ama satışlar ilk çeyreğe benzer seviyelerde. Gecen donem bende satislar düşmüş olarak yorumlamistim ama hata yapmışım. Bu ceyrek bolgelere yapilan satış miktarlari yok dip notlarda o olsaydi biraz daha net gorurduk neden paylasilmadi bilmiyorum. Velhasil hasat donemi basladi bntas icin siparisleri gonderme vakti geldi hammadde fiyatlari dususte. 3. donem 45-50 ml kar gelirse şaşırmamak gerekir. Beklemeye devam...
    Yazmayım dedim sen yazmışsın ortak. Patron tilki tilki. Ucuzken stoğu yaptı, fiyatların uçtuğu 2. çeyreği stokla geçirdi, şimdi satşların artacağı çeyreklerde hammadde fiyatları geri çekiliyor... Uçak pistin başında özetle 1 sene içinde yeni değerine oturacaktır diye inanıyorum. Bu değer nedir, buna bilanço bilanço beraber bakalım ama şu an bana 15 tl verseler elimdeki malı vermem ona eminim, 20 verse düşünürüm şu an için. Her bilanço değerleme değişir.

5.  Alıntı Originally Posted by bidbas Yazıyı Oku
    20-30 lira biraz fazla sanki Sermayesi kadar kar edecek tamam ama 20-30 fk ile şu donemde nasil fiyatlansin O fiyati patronun istemesi veya yatirimlar harici guzel bir hikaye ya da 2-3 sene sure lazim hangisi once olursa artik bahtimiza.
    Senelik karı hisse başı 2 - 2.5 tl arasında gerçekleşirse şaşırmam önümüzdeki 4 çeyrek toplamı için.

Enflasyonu unutmayalım, yatıırmları unutmayalım, daha fazla da olabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Yazmayım dedim sen yazmışsın ortak. Patron tilki tilki. Ucuzken stoğu yaptı, fiyatların uçtuğu 2. çeyreği stokla geçirdi, şimdi satşların artacağı çeyreklerde hammadde fiyatları geri çekiliyor... Uçak pistin başında özetle 1 sene içinde yeni değerine oturacaktır diye inanıyorum. Bu değer nedir, buna bilanço bilanço beraber bakalım ama şu an bana 15 tl verseler elimdeki malı vermem ona eminim, 20 verse düşünürüm şu an için. Her bilanço değerleme değişir.
    değerleme ile ilgili bana ucuz pahalı yapacak arkadaşları geçmiş yazılarımı okumaya davet ediyorum bir çırpıda 5 6 10 a katlayan kaç tane hissemi sayarım, madem o kadar iyi neden bu kadar ucuz diyene de fiyatta anomali olmasa biz nasıl para kazanacağız diyorum herkese selamlar.

Beğenmeyen gitsin hektaş alsın :D

Neyse çok konuştum kusura bakmayın hakkınızı helal edin benim yazdığım şey kendi pozisyonum ile uygundur ama her zaman objektifim ben buna inanıyorum.

Mesela tukas düzeltmeye girmeden başlığına yazdım iyi olmadı yataya sarar diye harbi sardı.

Gıda sektöründe ( ve yancilari ambalaj diyelim ) tukas, Ülker ve bntas ile yaklaşık %33 portföyünü koydum. Üçüne de çok çok inanıyorum her şeyden bağımsız. Hayırlısı olsun Allah utandırmasın diyelim.

7. Çok teknik çalışıyor

Geçen yıl maalesef obo yu göremedim ve çalışmış

Bakalım tobo çalışacak mı
    Bu kadar çizgiyi sırf tuzak olsun diye çizmemiştir herhalde

Bana göre de bilanço güzel ama sayın bidbas gibi ben de 3ncü çeyrek çok daha iyi bir kar bekliyorum
    Tekniği de ona göre çizerler

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

8. 22 yıllık tecrübeyle şunu söyleyebilirim
    Yarın bu iyi ve güçlü bilançoya rağmen beklentilerin aksine şok satış, lot transferleri, kademe vs vs ayaklarıyla
    KERİZ SİLKELEME HAREKETİ YAPABİLİRLER
    keriz olmayan çorbayı içer aga

Sayfa 707/809 İlkİlk ... 207607657697705706707708709717757807 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •