Onemli Gunler Banner
Sayfa 72/431 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon
Arama sonucu : 3442 madde; 569 - 576 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Peki giden kiraci yerine yeni kiraci bulabiliyor mu bu ev sahipleri......

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Izmir ve Antalya da ayn i durumda
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Yaslaninca da az yemek yenir bosver yemek sepeti yada getiri,
    koy evinde yak sobani, miss gibi yada al pelet sobasi, akhisar sanayi de onu yapan firmada var biliyorsunuz...

Dogalgaz rahat ama deli pahali...
    Saygilarimla...

Alıntı Originally Posted by zeytinci Yazıyı Oku
    İmkânı olanlara köye taşınmalarını köy yaşamını tavsiye edebilirim. Yalnız şunuda belirtmek isterim ben emekli olduğumda şehire Akhisara taşınmayı düşünüyorum. Etrafımdaki eşe dosta hep şunu söylemişimdir. Şehirin 2 nimetini köy yaşamına değişmem. Birincisi doğalgaz, ikincisi gece saat 00.01 de karnın acıksa ver siparişi yemek sepetinden yarım saat içinde evinde. Geri kalan herşey köyde var zaten. Saygılar

Ellerindeki bu siyaset gucu varken onlar ugrasmaz ki katsayi ile filan...
    Kafasini kaldirana yapacaz edecez diyip oyu kapmak varken, sen olsan yapar miydin boyle bir duzenleme.......

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Asgari ücrete zam yapan ile bu zamma maruz kalan farklı kesimler olduğu için kolaylıkla bu ücrete zam yapılabilir. Kendilerine masraf yaratan EYT,3600 ya da emekli zammı gibi kesimlere ise zam yapmaktan imtina ediyorlar. Halbuki bu asgari ücretin bir katsayısı şekilde tüm ücretler belirlense hükümet bu kadar kolay bu ücrete zam yapamaz.

Unlu dusunur Aysu Kayaci akla gelir her zaman........

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    hocam bence milletvekili maaşı baz olsun tüm maaşlara, o zaman işler daha pratik olur.

5.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostum bunlar uzun yillar calismislar, emekli olmuslar, peki neden basini sokacak bir ev sahibi olamamislar, hayati cok mu sevmisler, zevke sefaya cok mu duskunlermis, yoksa avrupa ve yunan adalari turlarina mi akmislar calisma donemlerinde....

Ilk hedef bir ev sahibi olmak degil midir, eskilde bir ev bi araba diye yasamaz miydi...

Saygilarimla...
    Evleri yok demedim ki hocam var bir evleri.

Anlatmaya çalıştığım emekli maaşı ile kiraci olmanın dahi mümkün olmayacağı.

Iki mesaj var.

Emeklilik sistemine güvenme prim yatirsanda yatırmasanda aylık ev kıranı bile karşılayacak maaş alamayacaksın.

Mutlaka bir tane ucuz pahalı ev al.

Elbette eskiler de bole bi programlanmis beyin vardi, elbette emekli olurken alabildigi ikramiye ile de bu sanslari vardi, simdiler ise o evin kredisini cekebilecek bir mal varligi gosterip bisi de cekip ev kredisi ile bile ev alamazlar o yuzden de bu evim evim tarzi seyler raic te onlarin sistemi de ihale yontemi mi acaba yoksa bin liraya televizyon almada ev al diye enteresan reklam yapilmasi insani kuskuya dusuruyor...

ayrica asagidaki yaziya atfen kiraci olmak degil karni doyurmak bile mumkun degil, eskisi gibi koy den yag pekmek bulgur bazlama da gelmiyo, koylu de uretip bisi yollamaz cunku koylu de marketten urun aliyolar...

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Evleri yok demedim ki hocam var bir evleri.

Anlatmaya çalıştığım emekli maaşı ile kiraci olmanın dahi mümkün olmayacağı.

Iki mesaj var.

Emeklilik sistemine güvenme prim yatirsanda yatırmasanda aylık ev kıranı bile karşılayacak maaş alamayacaksın.

Mutlaka bir tane ucuz pahalı ev al.
    Son düzenleme : servetbey; 26-03-2022 saat: 00:09.

7.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Yaslaninca da az yemek yenir bosver yemek sepeti yada getiri,
    koy evinde yak sobani, miss gibi yada al pelet sobasi, akhisar sanayi de onu yapan firmada var biliyorsunuz...

Dogalgaz rahat ama deli pahali...
    Saygilarimla...
    Yok Servetbey hocam sağol ben yinede ihtiyarlıkta şehiri tercih ederim abi. Köyde soba olsada gecenin 3 'ünde sönüyor. Tuvalet banyo desen avluda 20 metre ötede. Kış günü duş alasım bile gelmiyor valla. Yağmurda her taraf çamur. Düşsen bi tarafını kırcan. Velhasıl bırak emekliliği beklemeyi. Çocukları eversem barkarsam sat tarlaları ver elini Akhisar. Saygılar

8. Anadoluda kasaba tarzında doğalgazı olan küçük ilçeler var. Kendi güzel hastahaneleri var.
     Alıntı Originally Posted by zeytinci Yazıyı Oku
    Yok Servetbey hocam sağol ben yinede ihtiyarlıkta şehiri tercih ederim abi. Köyde soba olsada gecenin 3 'ünde sönüyor. Tuvalet banyo desen avluda 20 metre ötede. Kış günü duş alasım bile gelmiyor valla. Yağmurda her taraf çamur. Düşsen bi tarafını kırcan. Velhasıl bırak emekliliği beklemeyi. Çocukları eversem barkarsam sat tarlaları ver elini Akhisar. Saygılar

Sayfa 72/431 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •