Sayfa 725/1027 İlkİlk ... 225625675715723724725726727735775825 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 5,793 - 5,800 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Sanırım son açıklamalar biz yapacağımız yaptık bundan sonra yapacak birşey yok kısmet demek oluyor.

Bankaların ne olacağı benim için esas endişe kaynağı olmayı sürdürüyor. Korkmirem hiç bir şeyden korkmirem ama bankaların bunca olup bitene rağmen hala oha kar açıklamalarından korkirem o yüzden bankaların yanından geçemirem.

3.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bankaların ne olacağı benim için esas endişe kaynağı olmayı sürdürüyor. Korkmirem hiç bir şeyden korkmirem ama bankaların bunca olup bitene rağmen hala oha kar açıklamalarından korkirem o yüzden bankaların yanından geçemirem.
    Devlet bankalara son 9 senedir kar dağıtma izni vermiyor veya çok ciddi sınırlamalar getiriyor. (sermayenin %5'i kadar kar dağıtma izni gibi). Devlet olası bir sıkışmada bankalardan son 9 senede elde ettikleri ve dağıtılmasına izin verilmeyen sermayeye eklenmiş karlarını feda etmelerini isteyebilir. Bankaların 400 milyar TL civarında birikmiş sermayeleri var. 2.4 trilyon TL'lik kredi pazarındaki olası bir sıkışmayı bertaraf edebilecek bir kaynak bu. Bu banka sahipleri için iyi bir haber olmaz tabii ki. Banka hisselerindeki düşüşün sebebi de bence büyük oranda bu.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Devlet bankalara son 9 senedir kar dağıtma izni vermiyor veya çok ciddi sınırlamalar getiriyor. (sermayenin %5'i kadar kar dağıtma izni gibi). Devlet olası bir sıkışmada bankalardan son 9 senede elde ettikleri ve dağıtılmasına izin verilmeyen sermayeye eklenmiş karlarını feda etmelerini isteyebilir. Bankaların 400 milyar TL civarında birikmiş sermayeleri var. 2.4 trilyon TL'lik kredi pazarındaki olası bir sıkışmayı bertaraf edebilecek bir kaynak bu. Bu banka sahipleri için iyi bir haber olmaz tabii ki. Banka hisselerindeki düşüşün sebebi de bence büyük oranda bu.
    Bankaların kağıt üzerinde ki karları ile işi bir süre götürürler ama ya birileri uyanıp verin bizim Dolarları derse ne olur ? Var mı öyle bir sermaye bu isteği karşılayacak ?
    Son düzenleme : umutabi; 19-06-2018 saat: 12:52.

Eko-politikyazı yazınca arkadaşların bir kısmından çok sert tepkiler geliyor......

Geçmişi bilmeyen bu günleri yorumlayamaz........

1-Sovyetler dağılınca bizim rol de suya düşmüş yaklaşık 10 yıl batı bizimle ilgilenmemişti...O dönemde ne oldu 90-2000 arası yaşı olanlar çok iyi bilirler....
    2-Bush TR için Fransiz C.Başkanını fırçaladı mı evet , almanya yı seve seve ikna etti mi evet , pekine için TR ye yeni bir vizyon sundular , AB için enerji hub ı olacağız ve TR de artık tam üye olmasa da AB nin tüm imkanlarından faydalanması için Tam üyelik sürecine girecek , demokratikleşecek , batının orta doğuda en iyi müttefiği olacaktı.... Böyele hem batı kazanacak hemde TR kazanacaktı...Bunun sonucu 10 yıl dolar baskılandı....Suni bir refah oluştu....
    3- En son ABD ve özellikle İngiltere bize neden kızgın ....Bu adamları ne kızdırdı!!!!

Sonuç ya halk Venezuela gibi devam diyecek ve oraya evrileceğiz ya da TAMAM diyecek ve batının bize biçtiği role dönüp AB-D (UK dahil) demokratikleşme yolunda adım adım ve hızla yol alacağız bunun sonucunda da refah düzeyimiz tejkrar normalleşecek ve ekonomimiz adam gibi üretim odaklı evrilecek .............

Yakında göreceğiz

6.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bankaların kağıt üzerinde ki karları ile işi bir süre götürler ama ya birileri uyanıp verin bizim Dolarları derse ne olur ? Var mı öyle bir sermaye bu isteği karşılayacak ?
    Darbe dışarıdan gelirse hiçbir kaynak buna yetişemez. Ancak dışarıdan gelecek darbe de verilecek politik tavizler ve uluslararası yönetişim kurallarına uyum ile engellenebilir.

Ben daha çok içeriden gelecek bir kredi ve likidite krizine karşı bankaların 10 yıldır biriktirdikleri karlarının ve sermayelerinin çözüm olabilecek güçte olduğunu düşünüyorum. Bu banka sahiplerinin hoşuna gitmese de Türkiye'de banka sahibi olmanın aslında devlete ait bir varlığın işletme hakkına sahip olmak olduğunu banka sahipleri da dahil olmak üzere herkesin kabullenmesi gerekli.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Yuhhhh
    Gösterge tahvil %19,55 olmuş...
    Yuhhh ki ne yuhhhh
    Dolarcıların mutlaka ama mutlaka her gün bakması gereken göstergelerden biri...
    Yabancılar başka birşeyin kafasını yaşıyorlar....
    2.tur+meclis de millet ittifakı olabilir...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Sayfa 725/1027 İlkİlk ... 225625675715723724725726727735775825 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •