Sayfa 729/853 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739779829 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 5,825 - 5,832 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Ali Cemal , Soner Yalçın Ermeni ve hıristiyan mi oğlunun adi bi acayip gelmişti , Arel mi neydi ?

Ancak kitaplarını hep okudum yalniz ilginç , beyaz Türkleri anlattığı kitabi doğan yayınlarından çıktı .

Daha ilginç olanı ise odatv yazarı Sami Rafael , kendisi İsraile göç etmiş sağlam ir siyonisttir kendi tanımıdır .Soner Yalçın in Sami Rafael öncesinde bir benzer yazarı daha vardı.Sami Rafael bodoslama siyonizm yapar başka hic bir yerde bu şansı da bulamazdı.Yayın açısından .

Sen bi araştırıp anlarsan bana da anlat zira ben hic bir şey anlamadım , bay pipo dahil hemen bütün kitaplarını da okudum.

İşkenceye karşı olmak adına ayni yerde duruyoruz ama Soner Y. cidden kra karıştırıcı benim acimdan.

2. Yazarın adini karıştırmışım Rafael Sadi olacak sanırım .

3. Ayrıca Rafael Sadi , sayın Cumhurbaşkanı nin sınıf arkadaşı olduğunu aksaraydaki
    İktisadi ticari ilimler okulunda okuduğunu ,kendisini hep okulda gördüğünü , söyleyen tek kişi veya birkaç kişiden biri .Bu şekilde sayın Cumhurbaşkanı na yöneltilen ithamlara cevap vermiş oldu .

Rafael Sadi ayni zamanda mavi marmara gemisinde filistine yardim götürenlerin hepsinin terörist olduğunu ve israil in uluslararsı sulardaki müdahalesini de hakli ve gerekli bulan bir yazardır .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Ali Cemal , Soner Yalçın Ermeni ve hıristiyan mi oğlunun adi bi acayip gelmişti , Arel mi neydi ?

Ancak kitaplarını hep okudum yalniz ilginç , beyaz Türkleri anlattığı kitabi doğan yayınlarından çıktı .

Daha ilginç olanı ise odatv yazarı Sami Rafael , kendisi İsraile göç etmiş sağlam ir siyonisttir kendi tanımıdır .Soner Yalçın in Sami Rafael öncesinde bir benzer yazarı daha vardı.Sami Rafael bodoslama siyonizm yapar başka hic bir yerde bu şansı da bulamazdı.Yayın açısından .

Sen bi araştırıp anlarsan bana da anlat zira ben hic bir şey anlamadım , bay pipo dahil hemen bütün kitaplarını da okudum.

İşkenceye karşı olmak adına ayni yerde duruyoruz ama Soner Y. cidden kra karıştırıcı benim acimdan.
    Desidero bir sayfa önceki #5818 nolu yazıda Soner Yalçın hakkında bildiğim şeyleri yazmıştım. Az buçuk da tahlil yapmıştım. Çok fazla bilgi veren bir kişi o açıdan benim için değerli. Ancak zamanı geldiğinde Ermeni ve Türk arasında seçim yapması gerekirse Ermeni yi seçeceğini de farkında olmadan belli ediyor. Bunu niye yazıyorum, adamın bilgisini al ama çocuğunu emanet etme.

Siyasi yönlendirmesine kulak asma çünki siyasetçiler içindeki gizli ermeni, yahudi yada rum'u destekliyordur. Ben bu gözle bakıyorum.

Tabi adamın ermeni olması önemli değil çünki kendisine Türküm deyipte ülkeyi amerikaya siyoniste satan yüzbinlerce siyasetçi ve iş adamı var. O açıdan hangi soydan geldiğine değilde ülkeye katkısına bakmak gerekiyor. benim düşüncem böyle.

odaTV yazarlarıda azınlıklardan. Nereden biliyorum.? Tiplerine bakınca ermeni yada ibrani görüyorum. Tamamen tipleri ve bulundukları yere bakarak sonuç çıkarıyorum. Rafael Sadi ise ismi ve tipi ibrani'yim diyor. Aslında arap tipi de var, melez olmalı. Zaten ismi ve yaşadığı yer ben ibrani'yim diyor. Hali ile yahudidir. Zaten kendiside açıklamış. Açıklamasa da benim gibilere yutturamazlar.

akp dahil tüm siyasi partiler yahudi-siyonist-ibrani lerle iç içe olduklarından birbirlerini görmeleri, tanımaları normal. Siyasi parti liderleri ilerlemek istiyorlarsa sık sık gidip siyonist yahudi lobileri ve liderleri ile gizli gizli görüşürler. Onlardan onay alır öyle devam ederler. Bunları meslek olarak siyaseti seçmiş olan kişiler ve benim gibi çok okuyan meraklı kişiler bilirler. Tabi sosyal medyada yazabildiklerimiz var, yazamadıklarımız var.

Atatürk öldüğünden beridir bu böyle. Liderler içinde siyoniste tam biat edenler var, siyonistin her dediğini yaparlar. Bunlar ülkeyi hızla batıranlar, geri götürenler.

Birde siyonistin her dediğini yapmayan liderler var. Hani kiralık katil tutarsın herkesi öldürtürsün ama çocuk öldür dediğinde öldürmez. Onun gibi. Tam biat etmeyen liderlerimiz bu türden.

Tam biat edenlerse kadın çocuk herkesi öldüren kiralık katillerden. Mesela yaşamayan parti liderlerinden isim yazabilirim. adnan menderes, özal, tam biat edenlerden.

yarım biat edenlerse demirel, erbakan. Bunlar kadın ve çocuk öldürmediler bildiim kadarı ile.

Ecevit ise hiç biat etmedi diye biliyorum. abd ambargolarına rağmen Kıbrıs a çıktı, abd örgütü pkk yı koruyan Suriyeye savaş ilan etti filan. Zaten batı ülkeleri ecevite hiç nefes aldırmadılar, başına sürekli çorap ördüler. Rakiplerini ise sürekli desteklediler. O sebeple sol diye bişey kalmadı bu ülkede. Eğer gizli bazı emirleri yaptı ise ben bilmiyorum. yapmışda olabilir çünki ecevitin eşi ibrani ve ecevit misyoner okulu robert kolej mezunu. Böyle birde çelişki var. Belki siyasete atılınca hidayete ermiştir "abd emirlerini uygulamayacağım" demiştir..

Du yaw, soru neydiki.? mahkemelik olacak bişey de yazmamışımdır umarım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Desidero bir sayfa önceki #5818 nolu yazıda Soner Yalçın hakkında bildiğim şeyleri yazmıştım. Az buçuk da tahlil yapmıştım. Çok fazla bilgi veren bir kişi o açıdan benim için değerli. Ancak zamanı geldiğinde Ermeni ve Türk arasında seçim yapması gerekirse Ermeni yi seçeceğini de farkında olmadan belli ediyor. Bunu niye yazıyorum, adamın bilgisini al ama çocuğunu emanet etme.

Siyasi yönlendirmesine kulak asma çünki siyasetçiler içindeki gizli ermeni, yahudi yada rum'u destekliyordur. Ben bu gözle bakıyorum.

Tabi adamın ermeni olması önemli değil çünki kendisine Türküm deyipte ülkeyi amerikaya siyoniste satan yüzbinlerce siyasetçi ve iş adamı var. O açıdan hangi soydan geldiğine değilde ülkeye katkısına bakmak gerekiyor. benim düşüncem böyle.

odaTV yazarlarıda azınlıklardan. Nereden biliyorum.? Tiplerine bakınca ermeni yada ibrani görüyorum. Tamamen tipleri ve bulundukları yere bakarak sonuç çıkarıyorum. Rafael Sadi ise ismi ve tipi ibrani'yim diyor. Aslında arap tipi de var, melez olmalı. Zaten ismi ve yaşadığı yer ben ibrani'yim diyor. Hali ile yahudidir. Zaten kendiside açıklamış. Açıklamasa da benim gibilere yutturamazlar.

akp dahil tüm siyasi partiler yahudi-siyonist-ibrani lerle iç içe olduklarından birbirlerini görmeleri, tanımaları normal. Siyasi parti liderleri ilerlemek istiyorlarsa sık sık gidip siyonist yahudi lobileri ve liderleri ile gizli gizli görüşürler. Onlardan onay alır öyle devam ederler. Bunları meslek olarak siyaseti seçmiş olan kişiler ve benim gibi çok okuyan meraklı kişiler bilirler. Tabi sosyal medyada yazabildiklerimiz var, yazamadıklarımız var.

Atatürk öldüğünden beridir bu böyle. Liderler içinde siyoniste tam biat edenler var, siyonistin her dediğini yaparlar. Bunlar ülkeyi hızla batıranlar, geri götürenler.

Birde siyonistin her dediğini yapmayan liderler var. Hani kiralık katil tutarsın herkesi öldürtürsün ama çocuk öldür dediğinde öldürmez. Onun gibi. Tam biat etmeyen liderlerimiz bu türden.

Tam biat edenlerse kadın çocuk herkesi öldüren kiralık katillerden. Mesela yaşamayan parti liderlerinden isim yazabilirim. adnan menderes, özal, tam biat edenlerden.

yarım biat edenlerse demirel, erbakan. Bunlar kadın ve çocuk öldürmediler bildiim kadarı ile.

Ecevit ise hiç biat etmedi diye biliyorum. abd ambargolarına rağmen Kıbrıs a çıktı, abd örgütü pkk yı koruyan Suriyeye savaş ilan etti filan. Zaten batı ülkeleri ecevite hiç nefes aldırmadılar, başına sürekli çorap ördüler. Rakiplerini ise sürekli desteklediler. O sebeple sol diye bişey kalmadı bu ülkede. Eğer gizli bazı emirleri yaptı ise ben bilmiyorum. yapmışda olabilir çünki ecevitin eşi ibrani ve ecevit misyoner okulu robert kolej mezunu. Böyle birde çelişki var. Belki siyasete atılınca hidayete ermiştir "abd emirlerini uygulamayacağım" demiştir..

Du yaw, soru neydiki.? mahkemelik olacak bişey de yazmamışımdır umarım.
    Umarım mahkemelik olmazsin /olmayız , Ecevit in sağ kolu , Hüsamettin Özkan 30 yaşındaki kızını kendi yaşındaki Turgay Ciner le everdi , Ciner karısından boşanıp bu hatunu aldı , daha önce konuşmuştuk , bir laf vardır generalin karisi generalin generalidir.Ecevitin karisi bu acıdan maalesef sıkıntılı , ancak , Ecevit bu kadına siir yazmış aşık olmuş . Ama Ecevit bati için hep sorun oldu hep takoz koydu , şayanı takdir e layıktır.

Demirel incirligi kapattı , adamlar bu fakir ülkenin kit imkanlarına rağmen ellerinden geleni yapmaya çalıştılar , Fuat Doğu nun tarihi lafı önemlidir .

Rafael Sadi gibi birine Telaviv den yazarlık yaptırmakta nedir kardeşim , Sami Kohen buradan yazardı , Soli Özel de buradan yazıyor adamlar en azından burada ikamet ediyor bu adamı arayıp bulmak is vermek te bir ayrı yetenek , ben çok az da olsa paralel düşündüğümüz solcu ibraniler olacağını /olduğunu düşünüyorum . Shitisel diye bir dizi izledik Netflixde ortodoks Yahudilerin geleneklerini öğrendik bu sayede .

Arapların bir bölumu ile ibranilerin ortadoğu kökenli olanları çok birbirlerine benziyor.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    damat bayraktar'ın firması baykar'ın ürettiği SİHA ları epey konu etmiştim.

Ukrayna savaşı ile daha çok şey öğrendim. TB2 lerin ANKA lara göre çok daha fazla parçası ithal. Neredeyse montaj yapıyorlar gibi bir şey. Türkiyede devlet firmaları aynı kalitede parça üretsede, damat parçaları ithal etmeyi tercih ediyor. Bazı kanat parçaları bile ithalmiş.

Asıl öğrendiğim şeyse, SİHA'lar, eğer elektronik harp sistemleri ile desteklenmezse patır patır düşürülüyorlar. Ukraynada ördek avlar gibi TB2 düşürmelerinin sebebi bu. Azerbaycan, Suriye ve Irak da bizim SİHA ları düşürememelerinin sebebi, Aselsan, Roketsan ve Tübitak-Sage'nin yerde konuşlu elektronik harp destek sistemleri sayesindeymiş. Bu destek sistemleri olmayınca SİHA lar kolay av haline geliyorlar. Yavaşlar ve TB2 ler alçaktan uçuyorlar.

Ukrayna bunu dert etmiyor çünki TB2 ler alternatiflerine göre çok ucuz, vurulanın yerine yenisini koyuyorlar. Yenisini koyarkende Ukrayna halkının parasının bir kısmını güzelce indiragandi ediyorlardır. Rusya ve Ukrayna hükümetlerinin dünyaca bilinen becerileri arasında bu da var. Rüşvetsiz iş yapmazlar, karanlık işleri boldur.

Devlet firması TUSAŞın ürettiği ANKA larda ise bu elektronik harp sistemleri gömülmüş olarak var. Bu sebeple hacimsel açıdan daha büyük ve fiyat açısından çok daha pahalı. TUSAŞın ürettiği ANKA-I ise dünyada sadece 2 ülkede var. Türkiye ve abd. Aslında abd de olan israil dede var demektir, belki ingiltereyide dahil etmeli.

ANKA lar çok daha fazla yerli. bayraktar İHA ları ise fiat egea gibi olsa gerek. Egea'ya yerli deniyor ama %70 i ithal ve ithal edilen parçalar ileri teknoloji parçalar. Asıl parayı onlar tutuyor.

Bu yazıda bayraktar'ların baykar firması olmasaydı keşke demiyorum. Rakip olması firmaları hızlı geliştirir. baykar firmasının olması çok iyi. Ayrıca Türkiyede üretilen mühimmatları kullandıklarından bolca füze ihraç ediyoruz. Az da olsa baykar firmasından Devlet de kazanıyor. Kızdığım konu bayraktar'ın İHA fabrikası kurma şekli ve yerli üretime ağırlık vermemesi, teknolojiyi yarın düşmanımız olacak ülkelerle paylaşması. Ülke odaklı değil para odaklı çalışması. Aslında özel sektörün para odaklı çalışması son derece doğal, buna kızamam. Bu tür firmaları engellemesi gereken kurum devlet kurumları. İleri teknolojimiz ihraç edilirken veya satılırken, devletin çok sıkı şekilde denetlemesi ve bu ülkenin çıkarlarını koruması gerekir. O işi yapması gereken devlet kurumlarıda zaten bayraktar ailesinin emrinde(Aileden kastım bayraktarın kayın pederi Sayın Cumhurbaşkanımız), hali ile yunanistana bile satarlar.

TB2 ye monte edilen hedef bulma ve işaretleme cihazı, Kanada dan ithal ediliyordu. abd baskısı ile Kanada ambargo koyunca bizim Aselsan fiması CATS geliştirmeye hız verdi ve en son geliştirdiği Aselflir600 ile batılı rakipleri seviyesine geldi. Hatta bazı konularda geçti bile deniyor. 20 km irtifadan hedef bulma ve işaretleme yapabiliyor. Stabil çalışmama sorununu ise halletmiş diyorlar.
    @NeAcaipDunya

7. Ali Cemal , bizim bu yerli milli abiler her bi şeyi yapıyorlar da bi motor şeedemiyolla,

Tank yapacüz dediler motorunu yapamadılar , Avusturya vermeyince proce yattı .

Heligopter yaptık hatta Pakistan aldı da ama motoru amerigo vespucci vermeyince Pakistan anlaşmayı iptal edip başka yerden aldı deye biliyorum ,

Bu motor isi çözüldü mu , I -rahmatlı Erbakan hayatta olaydı tulumu giyer motoru bi güzel yapardı , itü odtü muendisler odası şu ,bu, o kimse yokmu bu ülkede motor yapacak , bu konuda gelişme var mi ?

Uçak yapacak idik txf miydi neydi motoru yok herhal , motorsuz uçağı bende evde kağıttan yapıyorum .

Umarım tizzz zemanda yapılır .Yoksam tas devrindeki gibi alttan ayaklarla iteriz .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Desidero, motor var hemde her türlüsü.
    Devlet kurumu TUSAŞ üretiyor.
    Dünya seviyesinde benzinli ve dizel motor üretiyor, jet motorları da hazır olmak üzere.2 yıl içinde çok güçlü jet motorları hazır olacak. 1 tane küçük jet motoru hazır, küçük füzelerde kullanılıyor, diğerleri şu an test aşamasındalar.

baykar firması TUSAŞ motorlarını az kullandı. Çoğunu bizi ilkel düşmanlar olarak gören Avusturya'dan ithal ediyor. Jet motoru ihtiyacınıda hırsız abd uşaklarının yönettiği Ukrayna dan almaya başladı. 2 yıl beklese TUSAŞ ınkiler hazır. Beklememeside normal, ona kızamam. Özel sektör para gördümü saldırır. Jet motorlu iha ları satmaya başladılar, 2 sene beklememelerini doğal karşılıyorum. Ama TUSAŞ jet motoru ürettiğinde de almayacaklardı çünki Ukrayna ile fazla sarmaş dolaş oldular.

Tusaş dışında kale grup da jet motoru üretimine başladı. kale grubu rolls royce motor parçalarını üretiyordu, bilgi birikimleri vardı. Jet motoru ihtiyaç olunca geliştirmeye geçtiler.

kale grup ve TUSAŞ, jet uçağı ve helikopter motorları geliştirmeyede çok önce başlamışlardı. Test aşamasındalar. 2 yıl içinde onlarda hazır. akp çomak sokmasa çoktan hazır olacaktı ama işler biraz yavaş ilerledi. akp, hem bmc firması gibi yapamayacak insanlara motor ihalesi verdiler hemde savunma sanayi sektöründen binlerce tecrübeli mühendisin ülkeden kaçmasına sebep oldular. Dünya ülkeleri onları kapıştılar.

Tabi millet bunun tam tersini biliyor, akp sayesinde herşey oluyor sanıyorlar, oda ayrı mesele.

Ha birde kale grubunda problem var. Bu grubun sahibi ibrani kökenli yahudi. Onların ürettiği motorlara savaş anında güvenemeyiz. israilin savaşmamızı istemediği bir ülke ile savaşa girersek, kale grubu üretimi bir bahane ile durdurabilir veya motorları savaş anında havada arıza yapabilir. yani bilerek arızalı motor üretip verebilirler, bahane üretmek kolay.

tusaşdan ve devlet savunma sanayii kuruluşlarından tarikatları temizlemek gerekir.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 729/853 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739779829 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •