Sayfa 751/996 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 6,001 - 6,008 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VI

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Maskesiz markete girmeyi yasaklıyorsun.

Markete maske temin etme zorunluluğu getirmiyorsun.

E sen de maske temin etmiyorsun.

Kimseye maske de sattırmıyorsun.

Saldım çayıra mevlam kayıra.

Öyle e devletle falan filan olacak iş değil bu . Belediye ekmek büfesi gibi maske büfeleri koyacaksın o halde.
    Parayla satılamaz ibaresiyle marketlere maske temin edeceksin , yahut temin ettireceksin.

Diğer işleri geçtim ama insanların gıdaya, temizlik ürününe ulaşımını sekteye uğratmadan düzenlemelisin.
    Sen maske gönderinceye kadar millet aç mı beklesin.

2.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Maskesiz markete girmeyi yasaklıyorsun.

Markete maske temin etme zorunluluğu getirmiyorsun.

E sen de maske temin etmiyorsun.

Kimseye maske de sattırmıyorsun.

Saldım çayıra mevlam kayıra.

Öyle e devletle falan filan olacak iş değil bu . Belediye ekmek büfesi gibi maske büfeleri koyacaksın o halde.
    Parayla satılamaz ibaresiyle marketlere maske temin edeceksin , yahut temin ettireceksin.

Diğer işleri geçtim ama insanların gıdaya, temizlik ürününe ulaşımını sekteye uğratmadan düzenlemelisin.
    Sen maske gönderinceye kadar millet aç mı beklesin.
    Bence bu iş muhtarlara bırakılmalı. En layıkıyla yapacak kesimdir. Zaten bir ise yaramıyorlar. Güzel organize olurlar.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Doğu' nun bir ilçesinde markete gideceksin, adamı içeriye almayacaklar. O marketi o adama monte ederler .

Yahut Doğu' da asgari ücretli çalışıyorsun, markete almayacağım diye hergün kavga edeceksin.

Ya pazarlar. . O adamların cebine kendi elinle maske sokarsan belki takarlar.
    Okuma yazması olmayan Türkçe'si olmayan insanlar e devlete girip maske isteyecek de , gelecek de ... teooooo.

yahu marketten çıkan birinden maskesini ödünç alsaydın.
    çıkışta geri verirdin
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

5.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    yahu marketten çıkan birinden maskesini ödünç alsaydın.
    çıkışta geri verirdin
    orkid mi bu yahu, birinin altından alıp kendi donuna monte edecen..?

6.  Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    kesinlikle haklısınız.
    ve perakendede çalışan aile dostu arkadaşlarım da var, her gün moral konuşmaları yapıyoruz.

ben bu genç arkadaşa da yüklenmek niyetinde filan değildim. kendisi biraz değişikti. "polis görse ceza keser sana" diye başladı, "tamam çağır gelsin" dedim, ben polemik olmasını istemiyordum. sanıyorum ki polis diyorlar, millet de korkup gidiyor, ben öyle anladım.
    kendisi dikildi başıma (benden de bi 15-20 cm filan uzun boyu maşallah) "bizim her ilçede 9bin şubemiz var, biz koca firmayız, şirketin emri var, kimseyi almıyoruz" diye yine kendisi söyleyince o "9 bin şube var, yani bakkal dükkanı değilsin, 9 bin şubelik kurumsal yapın nerede kaldı o zaman?" bahsi o şekilde açılmış oldu.
    kendisi bana patronu, şirketi savunacağına...
    "abla ben de biliyorum bu deli saçması bir şey, mantıksız ama bize de böyle dediler, kusura bakmayın" dese, bitmişti orada. tartışma filan olmazdı.

ekleme:
    yahut o koca 9bin şubeli şirket kapıya, bir A4 kağıda böyle böyle, alamıyoruz içeri diye bir yazı bile mi yazamamış?
    Bende onu anlamıyorum,adamın 9 bin şubesinden birinde asgari ücretli çalışansın,nasıl işledilerse,banada denk gelmişti;bizim xxx,biz şöyleyiz böyleyiz,bir gün birine dayanamadım sordum;kardeş mağazada hissen falan var mı?

7. Yahu insanlarda garipleşti,çözümsüz yasak getirene değilde onu eleştirene sarıyor
    -Alışveriş yapacağım;olmaz masken yok...
    -sen ver o zaman;olmaz bizde yok...ne yapacağım ben?
    Burada muhteşem deha devreye giriyor;başkasından yardım isteyecekmişim

İnsanlar kendi alışverişini dahi hızla yapıp kaçma derdinde birde seninle uğraşacak,yahu bunu demek bu kadar mı zor;bu yasağı koyan çözümü de bulmalıydı...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Usdtry 6.7755

Sayfa 751/996 İlkİlk ... 251651701741749750751752753761801851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri