Sayfa 761/1004 İlkİlk ... 261661711751759760761762763771811861 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 6,081 - 6,088 arası.

Konu: Viop - XXX

Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    Bu forumda açığa satışa ilk karşı çıkanlardan biri kimdi?
    kimdi sercan diye bi küfürbaz vardı o muydu
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    sorun şu ki biz fon değiliz...dolasıyı ile pay vadelideki herhangi bir hisseyi yukarı sürme gücümüz veya düşürme gücümüz yok...devasa fonlar girer hisseyi sürer zaten az çok kafasında bir hedefi vardır oraya giderken pay vadelisinden de parayı götürür olabilir...ama ky bunu yapamaz...kıyısından köşesinden tırtıklar işi bilen ama benim dediğim farklı...gece olumlu/olumsuz bir olay olur spot hisse tavan/taban çekerse peş peşe pay vadelide terste kalanın canı çıkar...

endeks vadeli bence çok daha güvenli bu anlamda...
    Siz zaten böyle bi oluşuma katılamazsınız.. 9 liradan aldığınız hisse 3 günde 10 olsa satarsınız..

yakında bu gümüş muhabbeti ve gamestop olayı unutulur.. özellikle gümüş 50 ye 100 'e katlamasını bekleyenlerin filan olması realitelerden uzaklığı gösteriyor.. geçen yaz bir sürü küçük yatırımcı kredi furyasında para çekip gümüş almıştı mesela.. ama hayal kırıklığına uğradılar.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    yakında bu gümüş muhabbeti ve gamestop olayı unutulur.. özellikle gümüş 50 ye 100 'e katlamasını bekleyenlerin filan olması realitelerden uzaklığı gösteriyor.. geçen yaz bir sürü küçük yatırımcı kredi furyasında para çekip gümüş almıştı mesela.. ama hayal kırıklığına uğradılar.
    Hayal kırıklığına kim uğradı bilmiyorum ama 23 TL maliyetli gmstr fonlarını 61 ortalama ile vermek güzeldi.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu işlerin temeli hep hisse senetleri.. hayatın içinde olan bir sürü şirket var, her türlü spekülasyona açık.. barajlarda su seviyesi düştü diye haber duyarsın pınar su hisseleri artar, ingiltere ticaret anlaşması denir bir bakarsın froto tavan yapar, aktif rasyosu muhabetti gündeme gelir bankalar coşar.. her tür var.. heyecan var.. öngörü var.. pozisyonlanma var.. bilanço okuma var..temel ürün olan hisselerden türetilmiş vadeli kontratlar var.. opsiyonlar var.. hedge de var yani isteyene..

ama gümüş ?? altın ?? nedir muhabbet ? çok para basıldı mutlaka altın coşacak.. ?? bu kadar.. yani spekülasyon fırsatları çok tekdüze. ve neticede coşmuyor.. neden ?? . demek ki öyle olmuyor bu işler..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Hayal kırıklığına kim uğradı bilmiyorum ama 23 TL maliyetli gmstr fonlarını 61 ortalama ile vermek güzeldi.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    50'ye 100' e katlamasını bekleyenler var . sen kar etmişşsin, güzel..ben genel histeriden bahsediyorum altın ve gümüşe yönelik..

üzerinde bu kadar muhabbeti yapılan gümüş 6 aydır yerinde saymış resmen.. ben çevremde çok denk geldim kredi ile almışlar gümüş artacak diye işte yaz aylarında 5-6 ay önce.. ama hayal kırıklığına uğradılar sonra konuştuğumuzda anlatıyorlar..

8. Viop - XXX

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    50'ye 100' e katlamasını bekleyenler var . sen kar etmişşsin, güzel..ben genel histeriden bahsediyorum altın ve gümüşe yönelik..
    Altın ve gümüş için bu kadar para basılan bir ortamda geldikleri fiyatlar bence son demleri diye düşünüyorum. Gümüş içinde altın içinde katastrofik rakamlar telafuz ediliyor ama öyle fiyatlar şuan cost effective olmayan maden sahalarının kullanımını arttıracaktır.

Redditçiler ile İlgili 5-6 makale okudum gruplarını da şöyle bir inceledim. Fikrimi beyan edecek olursam:

1) Forbes haberine göre BİG SHORT fonu olan SCİON fonu 2-4 dolar arası bu GME (Gamestop böyle kısaltayım) hisselerinden 15M USD lik almış. Söylenen göre bu hareketin hemen öncesi satmış ve fiyatların saçma bir yere gittiğini vb söylüyor ama hareketin başlaması tamamen Reddit ile ilgili değil.

2)Ardından birçok Trader da fiyatın bu trendini kullanıp giriş çıkış yapmış senede e haliyle alıcısı milyonlarca hiç traderlik geçmişi olmayan öğrenci vb olunca alıcı tarafta saçma sapan fiyatlara opsiyonlar ile alıcı bulmuş hisse.

3) Reddit de
    https://www.reddit.com/r/wallstreetbets/
    Şeklinde forumlarını görebilirsiniz. Sabah baktığımda 6.128.000 gibi bir takipçisi varken şuan itibariyle 6.870.000 olmuşlar yani delilik giderek büyüyor.

4) Sayfanın moderatörlerine baktım 5yıl öncesinden beri paylaşım yapıyorlar ve tamamen profesyonel Trader olmuşlar genel paylaşımları SUİTS olarak ifade edilen kurumsal paraya tuzak kurmak daha önce çeşitli senetlerdeki başarıları ile ilgili paylaşımları da mevcut.

5) Hükümete yakın SEC bu hareketliliğin tamamen karşısında bireysel iflasın kurumsal iflastan daha zararsız olduğunu düşünüyorlar. Bazı önlemler alınacak denilmiş. Finansal İngilizcem yeterli olmadığı için yanlış bilgi vermek istemem ama hükümet SUİTSlerin yanında.

6)Olayın GME ile sınırlı olmadığı ortada 17 kat gitmiş hisse ama dünyada birçok enstrüman bu civarda değerlendi ucunun Fonlara dokunduğunda önlem alınması piyasanın KY lerin kazanmasına tamamen kapalı olduğu.

7) Şu batan Fonun yöneticisi Mark Cuban isimli adam klasik jöleli purolu Wall Street profili birsürü şey yazmış bu redditçiler ile ilgili Twitter hesabından inceleyebilir isteyen.
    https://twitter.com/mcuban?s=21

8)Elizabet Warren gibi demokrat senatörler de onun yanında ve SEC’e mektup yazarak duruma el atılmasını istemişler. Argüman olarakta bu fiyatların Gamestop çalışanlarına faydası yok vb gibi duygu sömürüsü yapmış.
    https://twitter.com/senwarren/status...514250754?s=21

9) Benim şahsi düşüncem bu olayın bir mal kitleme operasyonuna dönmesi ve sonra hissenin çakılması şeklinde biteceği yönünde. Sonuçta hissede bir Saadet zinciri oluştu ve son alan redditçilere patlayacak. GME nin Şuanki piyasa değerinin 22B USD olduğunu düşünürsek ve Blackberry AMD vb. Gibi 6-7 hissede daha benzer hareket ettiklerini düşünürsek paraları orada kitlenecektir ve gümüşe el atacak bir kapital çıkışını sağlayamayacaklardır. Ama bu olay BİST deki Pegasusdaki seans geri alımı gibi Kurumsal paranın kaybetmemesi için gerekeni yapıldığı bireysel iflasların ise KY nin stop olmayı becerememesi, trade disiplini olmaması, bilanço okumaması gibi suni şeylere bağlanması.

P.S: telefondan yazdığım için düzenleme şansı bulamadım akıcı bir gidişat olmadı kusura bakmayın.

Eğer ihtiyacınız olmayan şeyler satın alırsanız, çok geçmeden ihtiyacınız olan şeyleri satmak zorunda kalırsınız.

Sayfa 761/1004 İlkİlk ... 261661711751759760761762763771811861 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •