Sayfa 79/139 İlkİlk ... 2969777879808189129 ... SonSon
Arama sonucu : 1107 madde; 625 - 632 arası.

Konu: KMPUR - Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1. BU fabrika yöneticileri primleri hisse senedi ile olarak aldığını duymuştum.
    Bu yüzden yöneticilerin hissenin fiyatının yukarı çıkmasında doğrudan çıkarı var.
    O yüzden şirketin medyada görünür olmasına daha gayret gösteriyor gibiler
    Şirketin olduğundan iyi gösterme gayreti pazarlama çalışması seziyorum.
    bende olsam üretimi artırmak gibi zor bir şey için çalışacağıma daha kolay olan hisse fiyatını artırmaya çalışırdım.

2.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    BU fabrika yöneticileri primleri hisse senedi ile olarak aldığını duymuştum.
    Bu yüzden yöneticilerin hissenin fiyatının yukarı çıkmasında doğrudan çıkarı var.
    O yüzden şirketin medyada görünür olmasına daha gayret gösteriyor gibiler
    Şirketin olduğundan iyi gösterme gayreti pazarlama çalışması seziyorum.
    bende olsam üretimi artırmak gibi zor bir şey için çalışacağıma daha kolay olan hisse fiyatını artırmaya çalışırdım.
    Pirim karlılık arttıkça verilir. Havadan pirim olmaz. Bu olay ABD'de şirket karlılıklarını arttırmak için kullanılır. Adı da real option'dur. Hisse fiyatı arttıkça daha fazla pirim vermezler. Esas olan karlılıktır.

3. R.jpg

Bu elem verici resmi, yaşı benimkine yakın olanlar veya dünya genel kültürüne biraz hakim olanlar hatırlayacaktır değerli arkadaşlar. Pulitzer ödüllü Kevin Carter'in çektiği resimde, açlıktan ölmek üzere olan afrikalı çocuğun son nefesini bekleyen akbaba görülüyor. Elbette, ne için beklediği belli.
    Hakikat şekil değiştiriyor ama nefsî arzular insan bedeninde de vücûd bulabiliyor.. Carter'ın resmettiği yukarıdaki gibi, bizim gördüğümüz de bazılarının yazılarına dökülmüş hali..
    Birileri istiyor ki, elinde hissesi olanları korksun, yılsın, satsın; satsın ki düşsün, düşsün ki, en uygun yerden o da alsın..
    İşte bunlar leş yiyen akbabaların, insan haline bürünmüş hali..
    Gördüğüm kadarıyla, bunların sayısı artmış, eleman avanelerini de getirmeye başlamış..
    Bu demek ki ve şükür ki doğru yerdeyiz..

4. Eleman Karel'de kötü gelen bilançoya şiirle tevil getirirken, aslında hakikatin öyle olamadığına dair binbir izahat getirirken, burada kâra "kalitesiz" demiş..
    Düşükten aldığı hisseleri üstten satınca, düşen hisse fiyatını görüp, sattığı kadarını hemen yerine koyup, ettiği kârı, "ahanda şirket hesabına aktarıyor ve şu adla muhasebeleştiriyorum" diyecek 5 tane patron bulamazsın.. Evet, 5 tane..
    Siz, Temel gibi, ağaçlara bakarken ormanın güzelliğini kaçırıyorsunuz dostum.
    Bilançoya o yorumu yaparken, aynaya mı bakıyordunuz acaba..

Okuyan arkadaşların affına sığınarak, şunu da hatırlatmak isterim:
    Alex Ferguson ve bir başka teknik direktöre atfedilen bir söz var: "İstatistikler bikini gibidir; çok şey gösterir ama asıl görmeniz gerekeni göstermezler." şeklinde..
    Tekrar özür diliyorum arkadaşlar, kusura bakmayınız.

Siz, hakikati eğip-büken arkadaşım: İstatistiklerde boğulmayınız.. Büyük resmi görünüz artık..

Daha önce yazan mutlaka olmuştur; Cavidan Hanım, "Düzce yatırımı bittikten sonra, câri açığa 200 milyon dolarlık olumlu katkılarının olacağını" söylemişti..
    Ben, en azından, bir sene kadar daha burada olduğumu, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtir, tüm paydaşlara saygılarımı sunarım.
    Son düzenleme : Avare; 04-12-2022 saat: 22:57.

Banvit A.Ş. 2014 yılı ikinci çeyreğinde net satışlarını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artırarak 962 milyon TL'ye ulaştırdı. Banvit'in net dönem kârı 25 milyon TL, ihracatı ise 44 milyon dolar olarak gerçekleşti.Verilen bilgiye göre bu dönemde Banvit'in yaptığı yatırımların tutarı da 24 milyon TL oldu.Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener yaptığı açıklamada, 2014 yıl sonunda Banvit'in konsolide net cirosunu 2 milyar TL'ye, vergi öncesi kârını ise 60 milyon TL'ye ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

18.08.2014

https://www.sondakika.com/haber/habe...t-kar-6391009/

--4 aylık bir süreçte, TÜİK verilerine göre hasılat ve satışların maliyeti enflasyon ile paralel olmasına rağmen yaklaşık 35.83 milyon dolarlık yanılma (?!), bugünkü para ile yaklaşık 669 milyon TL

--Bu gözler neler gördü...
    Son düzenleme : ft-2; 05-12-2022 saat: 00:08.

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    Banvit A.Ş. 2014 yılı ikinci çeyreğinde net satışlarını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artırarak 962 milyon TL'ye ulaştırdı. Banvit'in net dönem kârı 25 milyon TL, ihracatı ise 44 milyon dolar olarak gerçekleşti.Verilen bilgiye göre bu dönemde Banvit'in yaptığı yatırımların tutarı da 24 milyon TL oldu.Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener yaptığı açıklamada, 2014 yıl sonunda Banvit'in konsolide net cirosunu 2 milyar TL'ye, vergi öncesi kârını ise 60 milyon TL'ye ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

18.08.2014

https://www.sondakika.com/haber/habe...t-kar-6391009/
    Banvit ne alaka iyice şaşırdın sen...Tahtaya konsantre ol tahtaya. Bro komik oluyorsun artık.

8. Peki inatla niye burda yazıyorsun bro? Çok boş vaktin mi var yoksa ürküttüğüm kar mı diyorsun?

Sayfa 79/139 İlkİlk ... 2969777879808189129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •