Sayfa 790/1001 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 6,313 - 6,320 arası.

Konu: Yatırım Fonlarına, Borsa Endekslerine ve Hisselere W Bakışı-2

Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Yaş 40. Ara ara benimde için kipirdaniyor, sonra otur oturduğun yerde yeaaa diyorum
    Ustadim sizi uzecem ama o icinizdeki konusana sus dedikce sesi artiyor ilerleyen yaslarda 😄

Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Yok bemce para mutluluktur. Ben kilibikligina laf attim
    Ben kilibik degilim ustadim
    Adil bir insanim sadece
    Cok seviliyorum ve karsiligini vermeye cabaliyorum
    Kendi yerde yatar beni yatirmaz
    Hepsi latife benimkilerin
    Ama o seytanlar varya seytanlar
    Hani ozellikle evli erkeklere yuruyen seytanlar
    Hani gobegi acik giymis olur
    Hani bu havada sort giyip altina ince sorap giyen seytanlar
    Aha onlar benimde icimde konusuyor ara sira
    Uniden arkadasim mesaj atmis
    Kolombiyadan
    Resimleri gorunce kapat lan diyorum 😄😄😄

Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ben kilibik degilim ustadim
    Adil bir insanim sadece
    Cok seviliyorum ve karsiligini vermeye cabaliyorum
    Kendi yerde yatar beni yatirmaz
    Hepsi latife benimkilerin
    Ama o seytanlar varya seytanlar
    Hani ozellikle evli erkeklere yuruyen seytanlar
    Hani gobegi acik giymis olur
    Hani bu havada sort giyip altina ince sorap giyen seytanlar
    Aha onlar benimde icimde konusuyor ara sira
    Uniden arkadasim mesaj atmis
    Kolombiyadan
    Resimleri gorunce kapat lan diyorum 😄😄😄
    Üstadım bu mesajını okurken su içiyordum.
    su genzime gitti,
    Allah iyiliğinı versin emi.
    DAA bu yazdıklarının üstüne bişeycik demecem.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Sızma zeytinyağına %33 zam yapmışlar.
    Canımı sıktılar.
    şeyhim bu sene zeytinyağının litrsini 28 TL den aldım. webster üstadımın yazın belekte kaldığı otelin tam karşısında GEBİZ diye bir yer var eski iptidai şekilde yağ sıkan bir atelya sanırım 1.5 asit falan yağ boğazı yakıyor. zeytin yağı bu. 0,4 dizyem zeytinyağı uçucu polifenollerin yadan ayrıldığı anlamına gelir.o yağı aldıktan sonra hangi yağı alırsanız alın farketmez. asidi düşüren her teknik zeytin sıkılrken sıcaklığın30 dereceyi geçmesi demektir ki.yağın enönemli vitamin silahları artık yoktur.

5.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    Üstadım bu mesajını okurken su içiyordum.
    su genzime gitti,
    Allah iyiliğinı versin emi.
    DAA bu yazdıklarının üstüne bişeycik demecem.
    Üstad su içerken forum okumak ne ya.
    Bu kadarmi forumkoliksiniz.
    Insallah yatak odasindan içeri girmiyordur forum.

Benim eşim her zaman der.
    "Eve iş getirme sakın"...

Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Üstad su içerken forum okumak ne ya.
    Bu kadarmi forumkoliksiniz.
    Insallah yatak odasindan içeri girmiyordur forum.

Benim eşim her zaman der.
    "Eve iş getirme sakın"...
    aziz kardeşim şimdi forum okurken su içmek günah mı.
    eğer böyle bir şey varsa,
    cübbeli fetva yazardı.
    caiz değil derdi.
    genede bi öğrenelim günaha girmeyek.

ben eve iş getirmiyorum üstadım için rahat olsun.
    bende ikisi bir arada
    home office yıka çık

7.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    şeyhim bu sene zeytinyağının litrsini 28 TL den aldım. webster üstadımın yazın belekte kaldığı otelin tam karşısında GEBİZ diye bir yer var eski iptidai şekilde yağ sıkan bir atelya sanırım 1.5 asit falan yağ boğazı yakıyor. zeytin yağı bu. 0,4 dizyem zeytinyağı uçucu polifenollerin yadan ayrıldığı anlamına gelir.o yağı aldıktan sonra hangi yağı alırsanız alın farketmez. asidi düşüren her teknik zeytin sıkılrken sıcaklığın30 dereceyi geçmesi demektir ki.yağın enönemli vitamin silahları artık yoktur.
    Zeytinyağı alınıp depolanacak bir üründe değil maalesef.
    Işık, ısı ve en önemlisi oksijenle teması bu yağı öldürüyor.
    Koyu renkli şişede, 21 derecenin altında ve havayla temasını kesecek şartlarda tutmak lazım ki bunu evde yapmak mümkün değil.

Birde şu var
    Asit oranı %0,8 e kadar olan zeytinyağları "sızma" olarak adlandırılır. Asit oranı %2 den az olan zeytinyağları "natürel birinci " olarak adlandırılır.

Zeytinin toplanma zamanı, kasası ve sıkıma götürülme süresi bile önemli.

Ekim ayı başlarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde yere değmeden toplanır, delikli hava geçirgen 20-25 kg alan kasalara konur. Bekletilmeden aynı gün içerisinde fabrikaya götürülür ve sıkıma alınır. Çuvallar yerine kasalarda taşınarak zeytinin kızışmasının dolayısıyla yağda olumsuz tatlar oluşmasının önüne geçilir.

Zeytinyağı 20 derecelerde hiç su ilave edilmeden 2 fazlı sistemde soğuk sıkım (cold press) yöntemiyle sıkılır. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler en üst seviyede tutulur.

Zeytinyağı çelik krom tanklarda, azot gazı altında saklamaya alınır. Krom tanklarının bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak 18C-22C derecede tutulmalıdır.

Bu şartları taşıyan yağ da 95 lira oluyor maalesef.
    https://www.nerminhanim.com/kalite-ve-odullerimiz

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Zeytinyağı alınıp depolanacak bir üründe değil maalesef.
    Işık, ısı ve en önemlisi oksijenle teması bu yağı öldürüyor.
    Koyu renkli şişede, 21 derecenin altında ve havayla temasını kesecek şartlarda tutmak lazım ki bunu evde yapmak mümkün değil.

Birde şu var
    Asit oranı %0,8 e kadar olan zeytinyağları "sızma" olarak adlandırılır. Asit oranı %2 den az olan zeytinyağları "natürel birinci " olarak adlandırılır.

Zeytinin toplanma zamanı, kasası ve sıkıma götürülme süresi bile önemli.

Ekim ayı başlarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde yere değmeden toplanır, delikli hava geçirgen 20-25 kg alan kasalara konur. Bekletilmeden aynı gün içerisinde fabrikaya götürülür ve sıkıma alınır. Çuvallar yerine kasalarda taşınarak zeytinin kızışmasının dolayısıyla yağda olumsuz tatlar oluşmasının önüne geçilir.

Zeytinyağı 20 derecelerde hiç su ilave edilmeden 2 fazlı sistemde soğuk sıkım (cold press) yöntemiyle sıkılır. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler en üst seviyede tutulur.

Zeytinyağı çelik krom tanklarda, azot gazı altında saklamaya alınır. Krom tanklarının bulunduğu alan ayrıca iklimlendirme yapılarak 18C-22C derecede tutulmalıdır.

Bu şartları taşıyan yağ da 95 lira oluyor maalesef.
    https://www.nerminhanim.com/kalite-ve-odullerimiz
    üstadım yazdıklarım canını sıkabilir. işin teorisi öylede pratiği öyle değil.
    pratikte şöyledir. zeytin toplanırken yeşil olsun siyah olsun. yere örtü atılır çırpılan zeytin bunun üstüne düşsün diye. ancak yarısı düşer. onun dışında, çırpılan zeytin çırpılmadan ve yere düşünce zedelenmeden dolayı yara alır. eğer bu toplanan zeytin hemen sıkılrsa asit oranı düşük olur. ama maalesef fabrikada sıraya gireler. en erkeni 3 günde sıra gelir. haliyle asit oranı çok olduğundan dolayi bu. yeni teknik sistemlerle düşürülür. zeytin yağı 1 2 yıl bir şey olmaz. tabiki cam kavanoz ve karanlık yerde saklıyacaksın. evde onun br köşesi olmalı. her yıl 30 kg alırım.yağ hava ile temas edince aynı kokuyu üzerine alır.
    üstadım. link teki firmayı inceledim. bana o tatlı lafları yazacağına. nasıl bir fabrikada sıktığını göstersin. eğer çelikçuvallarda sıkıyorsa bende veririm bu parayı

Sayfa 790/1001 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •