Sayfa 797/993 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon
Arama sonucu : 7944 madde; 6,369 - 6,376 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVI (16)

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    az önce markete girdim karpuzu dilimlemişler dilim halind esatıyorlar yaklaşık 3 kilo civarında bi dilimi 4 yada5 şekl,nde kesmişler 5 dilim desek diliminin fiyatına baktım 67 tl yazıyor yaklaşık 3.3 kğ demekki karpuzun tanesi yaklaşık 335 tl ye denk geliyor
    Birkaç seneye çileği de dilimleyip satarlar.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Birkaç seneye çileği de dilimleyip satarlar.
    en kötü çilek 20 tl
    geçen sene şu zamanlarda çıktığında en iyi çilek o fiyata idi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İnernette googleladığım zaman 2022 yılı için şu ortalamalar çıkıyor. Çoğu bu rakamlara yakınsıyor.

Banka müdürü: 6.400 – 18.000 TL

Gişe görevlisi: 4.500 – 5.600 TL

Gişe asistanı: 4.800 – 5.900 TL

Müşteri temsilcisi: 4.900 – 5.100 TL

Fark nereden kaynaklanıyor. 4-5 yıl evvel bir özel bankadan emekli olan bir çalışanın yıllrca çalıştım hep asgari ücretin 300-400TL üzerinde ödeme yaptılar diye veryansın ettiğini biliyorum.

Son yıllarda bir değişiklik olmuş olabilir mi?

Özel bankacılık şubeleri hariç normal şubelerdeki çalışanlar tıpkı bir emlakçı gibi. Liyakatları da çok yüksek sayılmaz.

Bu maaşlar hakikaten şube çalışanları için de geçerli mi?
    Bende sizin gibi biliyorum,ayrıca normal şube düz çalışanlara özellikle özel bankaların çokça işten çıkarma olayı olduğunu duyumlamıştım,belki şartlar iyileşmiştir.

4. Aynı şekilde çalışan bir personel 2014 de 7500 dolar alıyordu ama ,

müdür olmayan takım şefi olan kişilerden bahsediyorum .

5. Ağustos vade dolar 16
    Faiz altı/dengi artış sıkıntı..
    5 aydır ''yatay''bant

Memento mori

6.  Alıntı Originally Posted by Econfin Yazıyı Oku
    ayrılsınlar amk yerine belki bizi alırlar 1000 dolara fitim
    Eco küçük düşünüyorsun.Onlarin aldigindan daha fazla istemen lazimki, değerin artsın.
    Bu kafayla gidersen sürünürsün.

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Girsin ticarete de görsün bakalım masanın arkasından atıp tutmak nasıl oluyormuş.
    1500 dolar alan birinin türkiye de ticarete atılıp aynı veya daha fazlasının kazanabilmesi için enaz 1milyon ciro lu iş yapması lazım aylık ..1 milyon ciroyu yapabilmek için gerekli personel kira elektrik vs masraflarını düşünce anca 1500 dolar kazanc elde edebilir..bir mlyon ciro yapan bir işyeriiçin gerekli minimum sermaye de 2-2,5 milyondur..bankacının sermayesi bilgisi dir..1500 doları o bilgiye alır..tüccarın bilgisi olmadıgı için parasının gücünü kullanır..kısacası yapılabilecek en salakça şeydir..1500 dolar maaşı bırakıp ..ticarete atılmak..dr ,avukat,muhendis ,finans piaysalırında olanların yapmayaagı işlerdir..ticaret benim gibi bir meslegi olmayan insanların yapacagı işlerdir..ben de ne kadar çok sermayemi yukseltirsem..kazancım o kadar artar ..ve meslek sahibi bir insanın kazandıgı kadar kazanabilirim..aylık 20 bin kazanan iyi bir avukat bilgisi sayesinde iyi işler yapar çok fazla mesai harcamaz çok yorulmaz ama iyi kazanır..iyi yaşar..bende onun gibi yaşayabilmek onun gibi kazanmak için ..çoook ama çoook çalişmalıyım..ve kazancımdan tasaruf edip daha fazla sermaye yapıp şu anki kazancımdan daha fazla kazanmalıyım ...haa bahsedilen bankacı sıraan bir gişe memuru ise ve eline 6-7 bin tl geçiyorsa...ve çaliştigi kurumda liyakat sorunu ver ve yukselemeyecegine inanıyorsa ..o zaman ticaret tercih edilebilir..

İş Bankası maaşları ne kadar?
    Türkiye İş Bankası'nda çalışan personeller en düşük asgari ücret olan 4.253 TL alırlar. 2022 yılında İş Bankası'nda çalışanlar prim ve diğer ödemelerle beraber yaklaşık olarak 5.000 TL maaş almaya hak kazanırlar. İş Bankası personellerine yemek kartı ve yol parası, sağlık harcamaları gibi ödemeler de yapmaktadır.

Gişe görevlisi

4.500 – 5.600 TL

Gişe asistanı

4.800 – 5.900 TL

Müşteri temsilcisi

4.900 – 5.100 TL

Müfettiş

5.600 – 9.800 TL

Banka müdürü

6.400 – 18.000 TL

Genel müdür

12.000 – 50.000 TL
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 797/993 İlkİlk ... 297697747787795796797798799807847897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •