Sayfa 801/853 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 6,401 - 6,408 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Milli eğitimin bütçesi göründüğü gibi değildir. O paranın ne kadarı normal eğitime gidiyor, ne kadarı suriyelilere gidiyor, ne kadarı milli eğitimin bol paralı ihalelerine gidiyor, ne kadarı milli eğitimin içine sokulan tarikatlara gidiyor bilmek lazım. Bazı tarikatlar okullara gidip çocuklara eğitim verme izinleri aldılar.

Kim bilir neleri soktular milli eğitim bütçesine. Kuran kurslarını, tarikat yurtlarını, özel okula gidenlere verilen paraları, imam hatip okullarını filanda soktularsa şaşırmam. Son beş yılda en az 800 imam hatip orta öğrenim okulu açıldı.

akp lilerin özelliklerinden biri, uygulamayı düzeltemeyince şekli kurtarmaya çalışırlar. Ekonomiyi düzeltemeyince verileri uyduruk açıklayarak görüntüyü kurtarmaya çalışması gibi.

Eski yıllarda Diyanetin bütçesi, Milli eğitimin bütçesini geçti gibi haberler çıkınca, görüntüyü bu şekilde kurtarmışlardır. O para gerçek milli eğitime gitmiyordur. Yarısı gidiyorsa şaşarım.

Aslında akp nin zihniyeti değil. Küçük yaşta İYİ eğitilmemiş tüm dünya halkının zihniyeti bunun gibidir. Bizim ülkeye özel değil.

Bize verilenle gerçekler 1950 den beridir hiç bir zaman tutmaz. akp döneminde ipin ucu kaçtı. Bunu 2006 da ilk söyleyende bildiğim kadarı ile benim. Benim gibi yutmayan Ege Cansen hoca bile benden çok yıllar sonra yazdı. "Ekonomi uçup kaçmadı, üçe beşe katlanmadı, gerçek hesapla sadece %40 büyüdük" diye yazdı. Ben gördüklerimden yani dolaylı verilerden gerçeğe ulaştım, o akademisyen olduğu için ve mesleği olduğu için verilere ve hesaba dayanarak söyledi.

Olayı yine kendime döndürüp ne kadar efsane olduğumdan bahsedebildim. Artık uyuyabilirim. Dün çayı fazla kaçırmışım.

.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ülkemizi bu hale getiren grubun iribaşlarından olan aydın doğan'ın müritleri sözcü televizyonunu kurmuşlar. Yayına başlamışlardır.

Bir ara bakayım ne yapıyorlar.

Siyonist şirketlerden bolca reklam alma şansları var. Bu durumda önleri açık maddi zorluk çekmezler.

Başında Y. Özdil varmış. Uğur Dündar'a takıntılıydı.

Dündar'ın durumu nedir acaba.? O TV ye çıkaracaklarmı? Program yaptıracaklarmı.?

Uğur Dündar o televizyona çıkamazsa büyük ihtimalle çatlar.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün aklıma abd geldi.

Kapitalizm'in kalesi abd, serbest piyasanın kalesi abd'nin son 20 yılda yaptıklarına bakın.

Bizde TV de yer alan özellikle siyonist kanallarda başta bloom berg, eskiden cnbc ve e gibi, ntv gibi, cnn gibi kanallardaki ekonomist diye çıkarılan soytarılar. Hala da çıkarılıyorlar. Bir kaçı hariç tabi.

Sürekli abd yi serbest piyasa konusunda örnek verir, bizimde onlar gibi olmadığımız için ilkel yaratıklar olduğumuzu savunurlardı. Halkı bu şekilde yönlendiriyorlardı. Sonra emirlerindeki siyasetçilere kanunları çıkarttırıyorlardı. Halk yönlendirildiği için olması gereken oluyor zannediyordu.

Ne oldu.?

Çin ayağa kalkıp abd yi geçeceği anlaşılınca abd sapıttı. En korumacı ülkelerden biri oldu. Ticaret savaşları başlatıldı, ek vergiler konuldu, 10milyarlarca dolarlık cezalar, yaptırımlar. "Ya abd de fabrika açarsınız yada ebenizi bellerimler." Neler neler.

Hani serbest piyasa edecektik.?

abd ye serbest, kalana değil.

Bir grup toplanmış, gruptaki her bir lavuk "burada demokrasi yok" diyorsa, bilinki "benim istediklerimi yaparsanız demokrasi olur, sizin istediklerinizi yaparsanız başka şey olur" demek istiyordur.

İnsanın doğası böyle, işine geldikçe savunduğu şeyden işine gelmeyince hemen vazgeçer. Şartlar aynıdır ama kazanç başkasına gitmeye başlamıştır.

Buraya kadarı tamam. Ben zaten baştan beridir biliyordum, halkın %20 sinede anlatabilirim. Zaten biliyorlardır, bilmeyenin ilgi alanında değildir anlatınca hak verirler. Kalan %80 e anlatamazsın ama hatip yeteneğin varsa, parada sağlamsa anlamasalar da seni takip ederler.

Her neyse konu bu değil de, asıl anlatmak istediğim abd buraya nasıl geldi.! Anlatmak istediğim buydu.

Aslında parça parça da değindiğimi hatırlıyorum. Ama dün akşam parçaları aklımda toparlamış ve hazırlık yapmıştım. Şimdi unuttum iyi mi.!

abd neyi kaçırdı, neyi hatalı yaptıda işi bu kanlı kavga aşamasına kadar getirdi.

Japonya hızlanınca anında durdurmuşlardı. Çin hızlanınca durduramadılar. Hâlâ çabalıyorlar. Salgın hastalıklar üretip Asya'ya saldılar, hem de kaç tane. Kuş gribi, domuz gribi, covid. Ticaret savaşı başlattılar olmadı, vergiler yasaklar tehditler. Şimdi Rusya'ya uyguladıkları Ukrayna taktiğine döndüler. Taiwan yöneticilerini satın almışlar orayı kaşıyorlar.

Halbuki Rusya da binlerce, Çin'de en az yüzlerce nükleer başlıklı füze var. abd ne yaptığını biliyor mu? Olaya hakim mi acaba.? Yoksa ipin ucunu kaçırınca panikle kontrolsüz iş yapmaya mı başladılar.

Kaç yıl önce yazmıştım hatırlamıyorum ama en az 10 yıl vardır.

"abd ancak dünya savaşı ile Çin'i durdurabilir, 20 yıl daha beklerse iş işten geçmiş olacak, Çin'e silahlı olarak karşı koyamayacak hale gelecekler" demiştim. Bir kaç kez yazmıştım. Ya bu forumda yada önceki forumda. Yazdığımı çok iyi hatırlıyorum.

abd hangi hataları yaptı da bu duruma düştü.?
    @NeAcaipDunya

4. Güzel bir Yazı olmuş

Eklemek istediğim birkaç şeyde bende var tabi kabul görür mü bilemem

ABD küresel güç olması 2 dünya Savaşı'nın ortalarında başlar mihver devlerinin üreticiler konusunda başarılı olması dönemin devleti Fransa'yı savaş dışında bırakması ve İngiltere'nin adasında sıkışması Rusya'nın içi boş bir devlet olduğu gerçeği ile müttefik devletlerini yeni bir müttefik arayışına itti tabiki bu davete bir ücret karşılığında icap edecektir.... Bedel olarak Britanya sömürge düzeninden, ABD merkezli dolar+enerji egemenliği düzenine geçilecektir bu ise Britanya nın güneş batmayan bir imparatorluğun sonunu getirdi tüm Avrupa'da askerî ve ekonomik olarak piyasa ABD kontrolü altındadır ve bu kontrolün ilk bebesi NATO olmuştur... Hitler'in Almanyası bile bukadar yapamazdı....
    Bir süre sonra ABD İşler tuhaflaşma ya başlar
    ABD hızlı büyümesinin temelinde bilimsellik olmadığı ve kendi orijini dışında göçlerin bunu sağladığının görülmesidir özellikle 2 dünya Savaşı'nın etkileri nedeniyle çok sayıda Alman mühendisi ve bilim adamı buraya gelmiş Uzay sanayi,savunma sanayi ve aklınıza gelebilecek birçok kritik yerde 1970 lere kadar bu nesil devam eder ve doğanın kanunu olarak bu neslin ölümü ile ABD eksikliği hissedilen toplumun yerine yeni üretim milletleri aranılır.. ABD özünde obez bir devlet ve toplumdur ama sermaye burada olmasına rağmen üretimin pahalıya gelmesi gözleri uzak doğuya çevirir Sovyetleri dengelemek için önce Japonya'da sonra japonyayı dengelemek için komünist Çini, Çin'in dengelenmesi için Güney Kore ve Tayvan finanse edilirken blr şeyi unutulur oda Uzak Doğu milletlerinin militarizm kültürleri......ve burada yasak aşkın meyvesi Çin bir Süper güç olarak dünyada söz sahibi olur günümüz dünyasında sadece üretim ve sanayi olarak değil ARGE olarak da ABD meydan okumaktadır..ve artık çanlar ABD içinmi çalmaya başlar.....

Gelelim Avrupa'da neler oluyor
    2 dünya Savaşı'nın sonunda başına gelenleri gören Fransa ve Almanya Avrupa kömür Çelik topluluğu kurarak ABD direnmeye başlar başlangıç da bu eylem *** bir eylemdir sahipsiz gibi gözükse de işe yarar kısa sürede Avrupa'da AET topluluğu kurulur ve genişler bugüne gelirken adına Euro topluluğu dediğimiz yapıya dönüşür yani ADB dolarına karşı Avrupa merkezli EURO merkezli bir ekonomik sistem...ve bu sistem ekonomik olarak başarılı olurda askeri olarak başarılı olamaz sonuçta NATO Avrupa'da dır ve bazı Avrupa devletlerinin artık natoya ihtiyaç olmadığı Euro Bölgesi'nin ayrı bir askerî sistemi olması gerektiğini ifade ettiği zamanda kucağında Ukrayna krizi bulur paralelinde Uzak Doğu da Savaş bulutlarının artması yeniden tüm dünyada ABD orijinli bir askerî,ekonomi ve mali sistemi etkin kılar
    Kısacası 80 yıllık sistem tekrar başa döner ....
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Dün aklıma abd geldi.

Kapitalizm'in kalesi abd, serbest piyasanın kalesi abd'nin son 20 yılda yaptıklarına bakın.

Bizde TV de yer alan özellikle siyonist kanallarda başta bloom berg, eskiden cnbc ve e gibi, ntv gibi, cnn gibi kanallardaki ekonomist diye çıkarılan soytarılar. Hala da çıkarılıyorlar. Bir kaçı hariç tabi.

Sürekli abd yi serbest piyasa konusunda örnek verir, bizimde onlar gibi olmadığımız için ilkel yaratıklar olduğumuzu savunurlardı. Halkı bu şekilde yönlendiriyorlardı. Sonra emirlerindeki siyasetçilere kanunları çıkarttırıyorlardı. Halk yönlendirildiği için olması gereken oluyor zannediyordu.

Ne oldu.?

Çin ayağa kalkıp abd yi geçeceği anlaşılınca abd sapıttı. En korumacı ülkelerden biri oldu. Ticaret savaşları başlatıldı, ek vergiler konuldu, 10milyarlarca dolarlık cezalar, yaptırımlar. "Ya abd de fabrika açarsınız yada ebenizi bellerimler." Neler neler.

Hani serbest piyasa edecektik.?

abd ye serbest, kalana değil.

Bir grup toplanmış, gruptaki her bir lavuk "burada demokrasi yok" diyorsa, bilinki "benim istediklerimi yaparsanız demokrasi olur, sizin istediklerinizi yaparsanız başka şey olur" demek istiyordur.

İnsanın doğası böyle, işine geldikçe savunduğu şeyden işine gelmeyince hemen vazgeçer. Şartlar aynıdır ama kazanç başkasına gitmeye başlamıştır.

Buraya kadarı tamam. Ben zaten baştan beridir biliyordum, halkın %20 sinede anlatabilirim. Zaten biliyorlardır, bilmeyenin ilgi alanında değildir anlatınca hak verirler. Kalan %80 e anlatamazsın ama hatip yeteneğin varsa, parada sağlamsa anlamasalar da seni takip ederler.

Her neyse konu bu değil de, asıl anlatmak istediğim abd buraya nasıl geldi.! Anlatmak istediğim buydu.

Aslında parça parça da değindiğimi hatırlıyorum. Ama dün akşam parçaları aklımda toparlamış ve hazırlık yapmıştım. Şimdi unuttum iyi mi.!

abd neyi kaçırdı, neyi hatalı yaptıda işi bu kanlı kavga aşamasına kadar getirdi.

Japonya hızlanınca anında durdurmuşlardı. Çin hızlanınca durduramadılar. Hâlâ çabalıyorlar. Salgın hastalıklar üretip Asya'ya saldılar, hem de kaç tane. Kuş gribi, domuz gribi, covid. Ticaret savaşı başlattılar olmadı, vergiler yasaklar tehditler. Şimdi Rusya'ya uyguladıkları Ukrayna taktiğine döndüler. Taiwan yöneticilerini satın almışlar orayı kaşıyorlar.

Halbuki Rusya da binlerce, Çin'de en az yüzlerce nükleer başlıklı füze var. abd ne yaptığını biliyor mu? Olaya hakim mi acaba.? Yoksa ipin ucunu kaçırınca panikle kontrolsüz iş yapmaya mı başladılar.

Kaç yıl önce yazmıştım hatırlamıyorum ama en az 10 yıl vardır.

"abd ancak dünya savaşı ile Çin'i durdurabilir, 20 yıl daha beklerse iş işten geçmiş olacak, Çin'e silahlı olarak karşı koyamayacak hale gelecekler" demiştim. Bir kaç kez yazmıştım. Ya bu forumda yada önceki forumda. Yazdığımı çok iyi hatırlıyorum.

abd hangi hataları yaptı da bu duruma düştü.?
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

5. 2 kısım

Peki tüm oyuncular 80 yılda bunlari yaparken biz nasıl bir konumda idik

2 dünya savaşının sinyalleri Atatürk Türkiyesi de anlamış olacak ki asker tepkisini vermeye başlamıştı doğası gereği ülkenin kurucuları asker kökenli olduğu için ilk yaptıkları paktlar kurmak olur Balkanlar ve Ortadoğu'da eski düşmanlarla bile birliktelik sağlanır tabi bu gelecek fırtına için yeterli değildir montrö ile boğazlar emniyete alınır Hatay anavatana dahil edilir Savaş vergileri çıkartılır ve ciddi bir erkek nüfusu silah altına alınır ...ülke birinci dünya savaşından çıkalı 16 yıl olmuştur ama daha büyük bir bela kapıdadır...
    Savaşa girilmemesi ne rağmen insan kaybı dışında ülke çok etkilenir TC herşeye rağmen bu genç devlet olağanüstü bir başarı ile İnönü sayesinde savaşa girmemiş ve olayların dışında kalmıştır ...
    lakin savaşı kazanan ABD ve Sovyetler dünyayı ikiye bölmek konusunda hemfikirdir. Öncelikle İnönü hükümeti çok istekli değil bu işlere bulaşmak istemez fakat Stalin Kars Ardahan ve boğazları istemesi üzerine İnönü istemeyerek de olsa ABD ile anlaşılır ve NATO ya girilir... şimdi şöyle diyebilirsiniz neden bunları anlattınız.. işte o NATO bugün yaşadığımız sorunların nedenleri olan siyasal İslamcıların hamisi koruyucusu ve akıl hocası dır işte o NATO bugün milliyetçi ve muhafazakar olarak kurulan partilerin hamisi ve akıl hocasıdır..
    Bizim gibi ülkelerde meydanda bulunan sivil toplum kuruluşları bu NATO nun çocuklarıdır.... Hiçbiri bu ülkenin gerçekleri için faaliyet gösteremez amaçları sadece büyük efendiye hizmettir....1652 yıllarında ilk olarak millî eğitime el atan sonrasında savunma sanayi ve ekonomik politikalara el atan bu zümre resmi olmayan bir işgale başladı....taaki 1960 anayasasına kadar okuyanlar bilir TC hiçbir anayasa bu kadar iyi ve demokratik değildir...bu anayasa özü itibariyle evrensel ilkeleri esas olarak alan yönetimde sadece siyaseti değil aynı zamanda işinde uzmanlaşmış bürokratların da yönetim de etkin olmasını sağlamıştır.... yanlış bilinen bir konuda Menderes hükümeti olan 1949 ve 1960 arasındaki siyasetin ve devlet anlayışının özgürlükçü olduğunu iddia eden anlayışın sakat olmasıdır o yıllar boyunca özgürlük anlayışı konusunda demokrat Parti'nin tahkikat komisyonlarının mahkeme gibi hareket etmesi ise büyük bir ironidir....
    Sonuçta bugün karşımıza çıkan TC sorunların %90 gerek siyasi gerek ekonomik terör ve millî eğitim v.b sorunların nedenleri bu dönemde aramak gerekir....

Aydın Doğan tarzında medya, Mafya tarzında suç örgütü kavramı, askeri cuntalar ve siyasal İslamcıların hareketleri bu dönemin mirasıdır hatta iş o kadar rayından çıkmış iki ABD 6 filosuna karşı kıble durup namaz kılacak kadar Şeref yoksunu siyasetçiler bile yetişmiştir ve bu siyaseti yapanlar hâlâ ülkenin gündemine yerleşmesi ve insanların bunlardan beklenti içinde olması ne kadar ironik bir durum..... kişi attığı iftirayı görmeden ölmüyor dedikleri bu olsa gerek....

Sonuçta ülkenin millî eğitim ekonomik ve tarımsal politikalar 80 yıl boyunca kör ve Topal kalmıştır yaratılan suni politikalar ile ülkenin millî ekonomisi yabancı şirketler tarafından yağmalanmış,bu yağmalanmış ülkenin siyasetini alkışlarla destekleyen bir insan kalabalığı meydana gelmiştir...
     Alıntı Originally Posted by selimhan01 Yazıyı Oku
    Güzel bir Yazı olmuş

Eklemek istediğim birkaç şeyde bende var tabi kabul görür mü bilemem

ABD küresel güç olması 2 dünya Savaşı'nın ortalarında başlar mihver devlerinin üreticiler konusunda başarılı olması dönemin devleti Fransa'yı savaş dışında bırakması ve İngiltere'nin adasında sıkışması Rusya'nın içi boş bir devlet olduğu gerçeği ile müttefik devletlerini yeni bir müttefik arayışına itti tabiki bu davete bir ücret karşılığında icap edecektir.... Bedel olarak Britanya sömürge düzeninden, ABD merkezli dolar+enerji egemenliği düzenine geçilecektir bu ise Britanya nın güneş batmayan bir imparatorluğun sonunu getirdi tüm Avrupa'da askerî ve ekonomik olarak piyasa ABD kontrolü altındadır ve bu kontrolün ilk bebesi NATO olmuştur... Hitler'in Almanyası bile bukadar yapamazdı....
    Bir süre sonra ABD İşler tuhaflaşma ya başlar
    ABD hızlı büyümesinin temelinde bilimsellik olmadığı ve kendi orijini dışında göçlerin bunu sağladığının görülmesidir özellikle 2 dünya Savaşı'nın etkileri nedeniyle çok sayıda Alman mühendisi ve bilim adamı buraya gelmiş Uzay sanayi,savunma sanayi ve aklınıza gelebilecek birçok kritik yerde 1970 lere kadar bu nesil devam eder ve doğanın kanunu olarak bu neslin ölümü ile ABD eksikliği hissedilen toplumun yerine yeni üretim milletleri aranılır.. ABD özünde obez bir devlet ve toplumdur ama sermaye burada olmasına rağmen üretimin pahalıya gelmesi gözleri uzak doğuya çevirir Sovyetleri dengelemek için önce Japonya'da sonra japonyayı dengelemek için komünist Çini, Çin'in dengelenmesi için Güney Kore ve Tayvan finanse edilirken blr şeyi unutulur oda Uzak Doğu milletlerinin militarizm kültürleri......ve burada yasak aşkın meyvesi Çin bir Süper güç olarak dünyada söz sahibi olur günümüz dünyasında sadece üretim ve sanayi olarak değil ARGE olarak da ABD meydan okumaktadır..ve artık çanlar ABD içinmi çalmaya başlar.....

Gelelim Avrupa'da neler oluyor
    2 dünya Savaşı'nın sonunda başına gelenleri gören Fransa ve Almanya Avrupa kömür Çelik topluluğu kurarak ABD direnmeye başlar başlangıç da bu eylem *** bir eylemdir sahipsiz gibi gözükse de işe yarar kısa sürede Avrupa'da AET topluluğu kurulur ve genişler bugüne gelirken adına Euro topluluğu dediğimiz yapıya dönüşür yani ADB dolarına karşı Avrupa merkezli EURO merkezli bir ekonomik sistem...ve bu sistem ekonomik olarak başarılı olurda askeri olarak başarılı olamaz sonuçta NATO Avrupa'da dır ve bazı Avrupa devletlerinin artık natoya ihtiyaç olmadığı Euro Bölgesi'nin ayrı bir askerî sistemi olması gerektiğini ifade ettiği zamanda kucağında Ukrayna krizi bulur paralelinde Uzak Doğu da Savaş bulutlarının artması yeniden tüm dünyada ABD orijinli bir askerî,ekonomi ve mali sistemi etkin kılar
    Kısacası 80 yıllık sistem tekrar başa döner ....

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Redmi Note 9S cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Üşenmedim Birinci selimhan'ın yazısının tamamını okudum. Çok şey dar alana sıkıştırıldığından hazmetmesi biraz zor oldu.

abd neden o hale düştü düşüncesi ilk aklıma geldiğinde sebepler tıkır tıkır beynime dolmuş ve way be demiştim, yarın bunları yazayım.

Ertesi gün unuttum halada hatırlayamıyorum. Yine bir aydınlanma evresi geçirmem gerekiyor. Bu arada hiç tecrübenizin olmadığı, ilk defa duyduğunuz veya daldığınız konuda fikirler nasıl oluşuyor biliyormusunuz.? Bilmiyorsunuz, kendinizin ürettiğini sanıyorsunuz. Halbuki ben gönderiyorum, ruhunuz duymuyor.

Du yaw başka sebeple geldim cıvımadan yazayım.

---

Ne diyorum hep; "Türkiye'nin tek sorunu var, oda devletin yolsuzluğa batmış olması." Kızılay'a girmeyeyim bugün Uğur Dündar Kızılayın geçmişte de nasıl korkunç soyulduğu ile ilgili yeni şeyler yazmış onu okuyabilirsiniz. akp öncesi öyle ise akp dönemini siz düşünün.

Deprem de çalmayan belediye başkanının yönettiği Erzin ilçesini gördünüz. Tek bina yıkılmadı, tek kişi ölmedi, yıkılmayan binalar, ölmeyen insanlar sayesindede aileler fakirleşmedi, sefil olmadılar. Liderin çalmaması tüm ilçeyi kurtardı. O çalsa, müteahhitler dünden hazır çalmaya. İnsanın doğasında var izin verirsen mutlaka ve mutlaka olur. İster Türkiye, ister Danimarka, fark etmez. Danimarkalı genç müteahhitleri bizim soyan belediyeye getir. Bir nesilde hepsi hırsız olur.

Deprem lider-cemaat bağını gerçek veri ile ispatladı. Benim iddiamı çok acı bir gerçekle doğruladı.

Diğer veriye geçelim, bu biraz daha dolaylı veri. İthalat İhracat rakamları ortada.

USD kaç TL idi, sanırım 3-5 TL arasında bir şeydi. Medyada köşeden yazarlar tutturmuştu "rekabetçi kur" diye. Bende demiştim ki, "USD 4 değil 20 TL olsa bir şey değişmez", yine ithalat ihracattan daha fazla olur.

Neden.?

Çünki bunun ana sebebi devletin(siyasetçi diye anlayın) yolsuzluğu, hırsızlığı.

20 TL o zaman için çok uçuk bir rakamdı. Çok çok cesur bir iddiada bulunmuştum. O zaman ne dediğimi anlamayanlar şimdi anlamıştır umarım.

USD kaç TL. 18.88 yani 19 TL.
    Peki ithalat ihracat ne durumda. Hââââlâ aynı. 15 sene önceki ORAN ne ise şu andada aynı. Her bir 70 TL ihracata karşı 100 TL ithalat yapıyoruz. Bazı yıllar üç artıyor üç azalıyor, ortalama aynı kalıyor.

TL 4 kat değer kaybetmiş ama değişen hiç bir şey olmamış.

Peki o TV lere çıkarılan ibrani ekonomistlerle kullanışlı aptal diğer ekonomistler.?
    Aynen devam ediyorlar. Onlar sistemin adamı, sistem değişmedikçe o soytarılar aynen devam edecekler.

Her ana olayı 10-25 yıl öncesinden sizlere yazıyorum. Yazdığımda anlamıyorsunuz çünki hiç tepki almıyorum yada olumsuz tepki alıyorum. Gerçekleştiğinde öğreniyorsunuz ama aradan 10-15 yıl geçmiş oluyor.

- 2006 da akp enflasyon rakamlarını isteğe uyarlıyor gerçek değil dedim. 2018 den sonra anlaşıldı.
    - TR nin tek sorunu siyasetçi hırsızlığı dedim, bu hiç anlaşılamayacak.
    - ÇİN in önüne geçmesi için ibrani kökenlilerin(abd ve ingiltere'yi yönetenler) savaş çıkarması lazım dedim, şu an o yola girdik.

Rusya ile direk savaşmadılar, Ukrayna aracılığı ile savaşıyorlar. Çok mantıklı bir yol bulmuşlar.

Çin'le de aynı şeyi Tayvan üzerinden yapacaklar. Çinliler ile Tayvanlılar gerçekte aynı millet. Sadece Tayvan liderleri satın alınmış, kendi milletleri ile savaştıracaklar. Rusya ve Ukrayna da aynı millet. Ukrayna liderleri satın alınmış, kendi milleti le savaştırıyorlar. Bizim Azerbaycan ile savaşmamız ne ise, Ukrayna-Rus savaşı ve Tayvan-Çin savaşı aynı. Yarın Türk veya Azeri lideri satın alıp birbirimizle savaştırabilirler. Dünya durumu ortada, çok olası bir durum.

Birde şu aklıma takıldı. 100 şey söylersin, 5 tanesi tutar 95 tanesi tutmaz. Tutanların reklamını yapıp kendini pazarlarsın. Acaba öylemi yapıyorum diye düşündüm. Ana konularda söylediklerim aşağı yukarı hep tutuyor. Tutmayanı hatırlamıyorum. Belki beyin korumaya geçmiştir. İddialı söylediklerimden tutmayanı varsa hatırlatabilirsiniz. Bende fazla havaya uçmadan toparlamış olurum.

---

Bu aralar Güntay Şimşek'e şaşırıyorum. Aylardır bayraktar ailesi ve baykar firması hakkında tek cümle yazmadı.

Eskiden düzenli olarak baykar firmasını haftada bir parlatırdı. O firmadaki her olayı bir saat anlatırdı. Kaç aydır tek cümle yazmadı.

Oysa ki baykar firmasında çok önemli gelişmeler oldu. İnsansız uçaklarını duyurdular. O uçak hangardan motorlu çıktı. O uçak 2 kez test uçuşu yaptı. Tüm dünya yazdı Güntay bey yazmadı.

Eskiden O firmadan para almışçasına her hafta öve öve bitiremezdi. Parayı mı kestiler acaba veya para almıyor da küstürdülermi.? Belki Güntay'ın çalıştığı gazete de problem var. Gazete parayı alıyordur Güntay'a da yazdırıyordur. Olmasada olur köşeden yazarlara böyle yaptırırlar. Şu konuda iyi bir yazı yazacaksın derler, o da yazmak zorundadır. Parayı patron alır, yalakalığı köşeden yazar yapıyormuş gibi görünür. baykar firması Güntay beyin çalıştığı gazeteye parayı kesmişse, onlarda yazıyı kesmiştir. baykar ın reklama ihtiyacı kalmadı, sipariş yetiştiremiyor.

Sebebi bilmiyorum ancak bir problem olduğu kesin.

Buradan ne öğrendik...
    Köşeden yazarlar çıkar gruplarına hizmet ederler, o çıkar gruplarının ana amacı sizi soymaktır. Vergilerinizde, hazine arazilerinizde, madenlerinizde, karasularınızda gözleri vardır. Devlet aracılığı ile parça parça sizi soyuyorlardır. Medya ve devlet bu soyguna aracıdır. Medya ile sizi hazırlarlar, yapılacak soygunu farklı algılamanızı sağlarlar, sonrada soyarlar. Siz normal görürsünüz. Devlette ya aracılık yapar veya görmezden gelir. Yöneticiler paylarını alırlar.
    @NeAcaipDunya

7. Yaw Ali cemal abi yetiş meral mommy masayı devirdi. Deli kadir uleeenn dedi bi yorumunu alırız.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Yaw Ali cemal abi yetiş meral mommy masayı devirdi. Deli kadir uleeenn dedi bi yorumunu alırız.
    Valla tamamen kılıçdaroğlu'nun yaptıklarının sonucu.

Zaten seçime girip kazansalardı en fazla 2 sene dayanırdı. İlk bebecan bozardı sonra iyi parti. Belki tersi.

Neden kılıçdaroğlu'nun hatası.

"Halkın %80'i sağ partilere oy veriyor" gibi yanlış bir varsayım var sol tarafta. Bu yanlış varsayıma dayalı olarak kapasitesi sınırlı kılıçdaroğlu ve ekibi şu planı kurdular.

Madem oylar sağa gidiyor, bizde sağcıları partiye katalım oylarımız artsın.

Sağcı imamoğlu, sağcı mansur yavaş'ı kattılar partiye. Sırf sağcı siyasetçi diye katillerle hırsızlarla ortaklıklar kurdular. Sonuç buraya vardı.

Benim gibi temiz partiye oy verecekleri kaybettiler, sağcılarında kucağına oturdular. akşener havaya girdi, kılıçdaroğlu'nu zayıf lider olarak görüyor ve bastırıyor. İstediğini alacağını düşünüyor.

kılıçdaroğlu'na kendi adamı imamoğlunu seçtirtti, yine kendi adamı mansur'u seçtirtti, şimdi cehape nin tamamını istiyor.

İyi bir lider en başta sağcıları la ortaklık kurmaz, solda neyi yapamıyoruz diye düşünürdü.

Bu aşamaya bir şekilde gelinmişsede akşenere "yallah" denir, chp tek başına devam eder, hadep masaya dahil edilir.

hadep partisi, iyi parti, akp veya mhp den daha kötü bir parti değil. abd nin kurduğu pkk nın partisi. Yani sahibi abd. akp, mhp yi kuran da abd. iyi partide mhp militanlalrının kurduğu parti yani sahibi abd. Hepsinin sahibi abd.
    tayyip, akşener, bahçeli. Bunlar aynı ürün. Birbirlerinden farkları yok. Başa geçince aynı şeyi yaparlar.
    Farklı iş yapacak olanlar cehape ve şaşıracaksınız ama pkk nın partisi hadep. İyi iş yapacaklar demiyorum, diğerleri kadar kötü olmazlar diyorum. Akıllı düşman, aptal dosttan iyidir.

O sebeple cehape hadeple koalisyon kurar ve iyi savunurlarsa yine aynı sonuca ulaşır.

Ama bunu yapabilecek kapasite cehape ve kılıçdaroğlu nda yok. O sebeple akşener'in istediğini yapma ihtimalleri yüksek. yani kılıçdaroğlu aday olmayacak, akşener kimi istiyorsa o aday olacak. Büyük ihtimal bu.

Bizim açımızdan bir şey değişmiyor. Ha o soymuş, ha diğeri soymuş. akp veya iyi parti başta olursa soygun büyük hızla devam eder. cehape başta olursa soygun düşük hızda devam eder. Soygun garanti yani. batış hızlı veya yavaş olacak.

kılıçdaroğlu mağduru oynamaya başlamış. Bunu iyi yaparsa akşenere ihtiyaç olmaz, hadep e ihtiyaç olmaz. Oyları çok artar.

Bakalım ne olacak.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 801/853 İlkİlk ... 301701751791799800801802803811851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •