Onemli Gunler Banner
Sayfa 81/153 İlkİlk ... 3171798081828391131 ... SonSon
Arama sonucu : 1219 madde; 641 - 648 arası.

Konu: U.v. Temettü yatırım planım(portföyüm)

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    bursa
    Gönderi
    3,695
     Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    https://uzunvadeyatirim.blogspot.com...alizi.html?m=1
    Sasa ile ilgili güzel bir çalışma
    Aunsalg82 eline sağlık.
    sasa konusu çok ilginç .. sahol elinde 1.20 tl idi can çekişirdi.. sabancı çok mu beceriksizmiş.. sorun neymiş de bu kadar değerli olamamış

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by EFT Yazıyı Oku
    sasa konusu çok ilginç .. sahol elinde 1.20 tl idi can çekişirdi.. sabancı çok mu beceriksizmiş.. sorun neymiş de bu kadar değerli olamamış

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bunla ilgili çok güzel bir yazı vardı ama bulamadım.
    Sabancı sanayi hattından yıllardır yavaş yavaş hizmet hattına geçiyor olay bir kısmı bu bence. Bu süreç içerisinde bir çok şirketini sattı bildiğim kadarıyla. Enerji sektörüne ciddi yatırımları var mesela.
    Mesela akbank Sabancı için çok büyük bir anlam ifade ediyor. Ama yapı kredi bankası koç için aynı düzeyde olmadığını düşünüyorum.
    Sasa konusuna gelince yazıda da belirtildiği gibi çok güzel yatırımları var ve devletten de ciddi teşvikler alıyorlar. Hisseye beş yıl önce yatırım yatıranlar milyoner oldular. Bence ikinci evre önümüzdeki 5-10 senelik perspektifde gerçekleşebilir. Ben almaya devam edeceğim. Kords asels ve sasa portföyümün büyüme odaklı şirketleri.
    Diğer şirketlerimin hepsi zaten Türkiye'nin ağır taşları.

Bu arada hisse azaltmak adına hem de konjonktür nedeniyle cimsayı şu an portfoyden çıkartmayı düşünüyorum.
    Arçelik için çıkarma düşüncem vardı. Fakat yaptığım araştırmalar nedeniyle Arçelik'te olumlu bir durum gördüğüm için saklama kararı aldım.
    Cimsa için ise uzun vade araştırmalarımda baktığımda aslında bu tüm cimentolar için geçerli getiriler yeterli sayılabilir. Fakat diğer portföy hisselerimin hep gerisinde kalmış cimentolar açıkçası çıkarıp çıkarmama konusunda kararsız kaldım. Önümüzde ki dönemde çok daha parlak bir durum görünmüyor sanki inşaat sektöründe tek olumlu sayılabilecek durum suriyenin yeniden inşası ki daha orda bu konuda ciddi bir gelişme yok gibi.insaatin aktığı dönemde bile geitirler çok hoşuma gitmedi. Trade yapmayacağım için çıkarmayı düşünüyorum. Biraz daha araştırmaya devam edeceğim. Ondan sonra karar vermeyi düşünüyorum.
    Fikirlere açığım. Ne dersiniz dostlar?
    İyi akşamlar.

4.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Bu arada hisse azaltmak adına hem de konjonktür nedeniyle cimsayı şu an portfoyden çıkartmayı düşünüyorum.
    Arçelik için çıkarma düşüncem vardı. Fakat yaptığım araştırmalar nedeniyle Arçelik'te olumlu bir durum gördüğüm için saklama kararı aldım.
    Cimsa için ise uzun vade araştırmalarımda baktığımda aslında bu tüm cimentolar için geçerli getiriler yeterli sayılabilir. Fakat diğer portföy hisselerimin hep gerisinde kalmış cimentolar açıkçası çıkarıp çıkarmama konusunda kararsız kaldım. Önümüzde ki dönemde çok daha parlak bir durum görünmüyor sanki inşaat sektöründe tek olumlu sayılabilecek durum suriyenin yeniden inşası ki daha orda bu konuda ciddi bir gelişme yok gibi.insaatin aktığı dönemde bile geitirler çok hoşuma gitmedi. Trade yapmayacağım için çıkarmayı düşünüyorum. Biraz daha araştırmaya devam edeceğim. Ondan sonra karar vermeyi düşünüyorum.
    Fikirlere açığım. Ne dersiniz dostlar?
    İyi akşamlar.
    Ben de Çimsa alımımı durdurdum kardeş. Elimdekileri maliyetine gelince satmayı düşünüyorum. Benim çimsa dan vazgeçme nedenim sabancı şirketi olması. Borsada başarılı sabancı şirketi göremiyorum ben. Oyak gurubuna bakıyorsun Adana daha iyi şirket.

Portföyümü yeniden şekillendiriyorum. Çimsadan çıkıyorum. Ttrak konusunda da faaliyet raporuna göre aksiyon alacağım. Böylelikle portföyüm büyüme ağırlıklı şirketlerden oluşacak. Her ay düzenli alım yaptığım için portföyü büyütmem gerek. O sebeple temettüden önce büyüme şirketleri daha elzem benim için.

Alıntı Originally Posted by zagos Yazıyı Oku
    Ben de Çimsa alımımı durdurdum kardeş. Elimdekileri maliyetine gelince satmayı düşünüyorum. Benim çimsa dan vazgeçme nedenim sabancı şirketi olması. Borsada başarılı sabancı şirketi göremiyorum ben. Oyak gurubuna bakıyorsun Adana daha iyi şirket.

Portföyümü yeniden şekillendiriyorum. Çimsadan çıkıyorum. Ttrak konusunda da faaliyet raporuna göre aksiyon alacağım. Böylelikle portföyüm büyüme ağırlıklı şirketlerden oluşacak. Her ay düzenli alım yaptığım için portföyü büyütmem gerek. O sebeple temettüden önce büyüme şirketleri daha elzem benim için.
    Ttrak'ta yol alacak da sıkıntılı ortamın sona ermesi lazım.
    İnşallah gönlünüze göre olur👍

Bende cimsa yerine adana tutuyorum ihracati iyi borcu yok firsatlari kacirmayacagini dusunuyorum ben borusan kordsa ve trakyacami da cikardim yaklasik %13 karla borusan ileve isdemiri beraber tutmak istemedim demir celik sektorunu teke indirdim kordsanin sabanci olmasi sisecamdan ve sirketlerinden uzak durma karari aldim sebebi ise devlet chp hisselerine el koyarsa sonu kozalar gibi olur az degerlense bile devletin temettu odeyecegini dusunmemem
    Bu kriz ortamini en iyi koc ve oyak gurubunun yonettigini dusunuyorum
    Porfoyde arcelik vardi 70 adet 18.11 den sattim duzetme yapar diye yapmadi en kisa surede sattigim fiyaylara gelirse alirim su an porfoyum
    1Isdemir
    2Adana
    3Petkim
    4Konfurt
    5Kafein
    6Deva
    +arcelik olacak niye bunlar derseniz kendimce oranlama yaptim 3 de 2 sini ilk 3 saglam sirkete ayirdim 3 de 1 de buyume potansiyeli oldugunu dusundugum son 3 e ayirdim bunlara birde arceligi ekliyecem inşallah bunlar sahsi dusuncemdir yatirim tavsiyesi degildir

Sayfa 81/153 İlkİlk ... 3171798081828391131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •