Sayfa 81/214 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon
Arama sonucu : 1707 madde; 641 - 648 arası.

Konu: Temel Analiz 3.0

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bizim işimiz derken ?

güzelim temel analizi bile pazarlama yöntemine çevirdiniz ya helal olsun sizede işinizede.
    Terbiyesizlik yapıyorsun.guzelim falan ne demek?kendine gel.muhatap olmayınca bu yolumu seciyorsun.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. BEN %23.900 GETİRİYİ HEDEFLİYORUM VE ŞÖYLE DÜŞÜNÜYORUM :

Ama TV repaint yapmıyor mu? Tamam yapıyor.

Repaint sonucunda hep TV en iyi hisseleri mi seçiyor? EVET.

Peki , sonradan eklenen daha iyi TV ne sahip hisselerin seçilmesiyle oluşan yeni portföylerin EN İYİ GETİRİLERİ SAĞLADIĞINI söyleyebilir miyiz, elimizde böyle bir veri var mı ? HAYIR ; belki de çıkarılan hisse(ler) OLDUĞU GİBİ KALSAYDI (Uzun vadede) daha iyi getiri sağlanacaktı ? Bunu bilebilir miyiz ? HAYIR.

Bunları düşünerek ben formülü uygulamaya başladım ve ARADAN 15 YIL GEÇTİ ve GELDİĞİM NOKTADAKİ DURUM ŞÖYLE :

-----Son 15 yılı içerecek şekilde Queenstocks programında TV İÇEREN formülümü çalıştırdığımda, repaint sonucunda, getiri %23.900 çıkıyor.

-----Ama GERÇEK YAŞAMDAKİ BENİM GETİRİM % 70 ORANINDA SAPARAK % 7000 , ya da daha kötüsü %80 oranında saparak % 4780 olmuş. Sapma oranı %90 bile olsa % 2400 ile yine az da olsa daha iyi sonuç elde edeceksem söz konusu % 23.900 getiri için BAŞLANGIÇTAKİ RİSK ALINMAZ MI? (Sonuçta TV EKLEMESEYDİM %2.263 getiri elde etmek için çalışacaktım).

EN KÖTÜ SENARYO BU İSE, ŞAHSEN BEN BU RİSKİ SEVE SEVE ALIRIM : Kim ne derse desin, ne düşünürse düşünsün SONUÇTA alacağım hisseler en yüksek temettü veren, köklü, sağlam hisseler olmayacak mı ?

Bu durumda TV KULLANMANIN NERESİ YANLIŞ ?

-----Son 15 yılı içerecek şekilde Queenstocks programında TV İÇEREN formülümü çalıştırdığımda, repaint sonucunda, getiri %23.900 çıkıyor.

o programı yeniden tasarlayın.

repaintsiz hali ile bakalım kaç çıkacak ;)
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

4.  Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    BAŞA DÖNELİM ve diyelim ki ben net karı en az %20, özvarlık karlılığını en az %10, aktif büyümeyi en az % 10 alan bir formül kullanmayı düşünüyorum. Formülün bilanço yayınlanma tarihlerine göre 01.01.2005 ile 18.08.2017 tarihleri arasındaki getirisi % 2.263. Yani son bilançonun geldiği tarihin kapanış fiyatıyla işlem yapsaydım bu getiriye ulaşacaktım.

Ama eğer seçim kriterlerim arasına sadece TEMETTÜ VERİMİ’ni ekleseydim getirim % 23.900’e ulaşacaktı.

Eğer uzun vadeli bir yatırımcı olsanız hangi getiriyi hedeflerdiniz?

(BU AŞAMADA % 2.263 GETİRİYİ HEDEFLERDİM DİYE CEVAP VERENLER OKUMAYI BIRAKIP İŞLEMLERE BAŞLAYABİLİRLER. KALAN DİĞERLERİ OKUMAYA DEVAM…)
     Alıntı Originally Posted by DRİZM Yazıyı Oku
    BEN %23.900 GETİRİYİ HEDEFLİYORUM VE ŞÖYLE DÜŞÜNÜYORUM :

Ama TV repaint yapmıyor mu? Tamam yapıyor.

Repaint sonucunda hep TV en iyi hisseleri mi seçiyor? EVET.

Peki , sonradan eklenen daha iyi TV ne sahip hisselerin seçilmesiyle oluşan yeni portföylerin EN İYİ GETİRİLERİ SAĞLADIĞINI söyleyebilir miyiz, elimizde böyle bir veri var mı ? HAYIR ; belki de çıkarılan hisse(ler) OLDUĞU GİBİ KALSAYDI (Uzun vadede) daha iyi getiri sağlanacaktı ? Bunu bilebilir miyiz ? HAYIR.

Bunları düşünerek ben formülü uygulamaya başladım ve ARADAN 15 YIL GEÇTİ ve GELDİĞİM NOKTADAKİ DURUM ŞÖYLE :

-----Ama GERÇEK YAŞAMDAKİ BENİM GETİRİM % 70 ORANINDA SAPARAK % 7000 , ya da daha kötüsü %80 oranında saparak % 4780 olmuş. Sapma oranı %90 bile olsa % 2400 ile yine az da olsa daha iyi sonuç elde edeceksem söz konusu % 23.900 getiri için BAŞLANGIÇTAKİ RİSK ALINMAZ MI? (Sonuçta TV EKLEMESEYDİM %2.263 getiri elde etmek için çalışacaktım).

EN KÖTÜ SENARYO BU İSE, ŞAHSEN BEN BU RİSKİ SEVE SEVE ALIRIM : Kim ne derse desin, ne düşünürse düşünsün SONUÇTA alacağım hisseler en yüksek temettü veren, köklü, sağlam hisseler olmayacak mı ?

Bu durumda TV KULLANMANIN NERESİ YANLIŞ ?
    Diyelim ki halen ikna olmadınız, o zaman belki de BU TOPİK SİZE UYGUN DEĞİL; YA DA BELKİ TV DIŞINDAKİ SEÇENEKLERİ DENEMELİSİNİZ.

Bu şekilde örnek formül için http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=10089&page=2 11 ve 13 nolu iletideki sayın zeynelgun’un ve benim yazdıklarımdan yararlanabilirsiniz. (f/k oranını formülden çıkartmayı unutmadan). Göreceğiniz gibi TV KULLANMADAN DA %25.000 GETİRİ MÜMKÜN.

Ya da paramı ikiye bölsem, TV’Lİ ve TV’SİZ 2 formülle de birer portföy oluştursam ve gelişmelere göre eklemeler yapsam ; 40 işlem sonrasında çıkan sonuca göre durumu değerlendirsem mesela.

Sistemler konusunda harcadıkları yıllardan bahsedenlerin herhangi bir test edilebilir TEMEL ANALİZ sistemleri VARSA ve yazarlarsa hem topiğin gelişimine katkıda bulunurlar hem de ileriki tarihlerde getirileri kıyaslama fırsatı verirler diye düşünüyorum. Böylece daha net değerlendirmeler yapabiliriz. Daha iyisi olduğunu görürsek o sistemi uygularız.

Bu arada TV SİSTEMİNİ GÖZARDI EDENLERDEN BAZILARININ ÖNERİLERİNDEN bir seçki oluşturdum. Yeni SİSTEMLER geldikçe onları da eklerim :

ÖRNEĞİN ; http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=9400&page=33 259 nolu iletide bir formül var mesela. (tabii ki daha iyi getiriler sağlayan formüller de vardır, paylaşılırsa öğreniriz).

http://www.formulanaliz.com/2017/08/...iplinin-onemi/ (NET KAR ARTIŞI temelli bu testleri önceden de paylaşmıştım).

YA DA http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=11719 linkte değişik hisse seçme önerileri var. Ben şahsen çok yararlanıyorum.

Ek okumalar için :
    http://www.formulanaliz.com/2017/08/29/sorular-1/
    http://www.formulanaliz.com/2017/08/29/sorular-2/
    http://www.formulanaliz.com/2017/09/11/219/

Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Terbiyesizlik yapıyorsun.guzelim falan ne demek?kendine gel.muhatap olmayınca bu yolumu seciyorsun.

güzelim temel analiz
    i nden bahsediyorum.

üzerine alınmana ne gerek var şimdi burda?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,429
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku

güzelim temel analiz
    i nden bahsediyorum.

üzerine alınmana ne gerek var şimdi burda?
    ......

Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7. HER ŞEY BİR YANA….. 2 gün önceki eğitiminde Yaşar Erdinç aynen şöyle söyledi :

Ben sırf para kazanmak için doğruluğuna inanmadığım bir şeyi size söylemem çünkü o zaman aldığım para HARAM OLUR. Öbür tarafa kul hakkıyla gitmek istemem”.

Beni, Geçmiş tecrübelerimi boşverin, sırf BU NEDENLE BİLE BEN BU SİSTEMİ KULLANMAK KONUSUNDA ÇOK RAHATIM.

Tv dediğiniz faktör zaten matriks programında indikatör olarak mevcut.

bu kadar uzun uzun yazmaya ne gerek var onuda anlamıyorum.

Sayfa 81/214 İlkİlk ... 3171798081828391131181 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •