Sayfa 811/1230 İlkİlk ... 311711761801809810811812813821861911 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,481 - 6,488 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Sn. trendtakipçisi komple büyük harfle yazmak, forumda bağırmak anlamına gelir. bir iki yazınıza göz attım bence bilgilisiniz ama bu şekilde yazdığınızda inanın okunmuyor, biraz özen gösterirseniz paylaşımlarınız daha fazla kişiye ulaşabilir...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sn. trendtakipçisi komple büyük harfle yazmak, forumda bağırmak anlamına gelir. bir iki yazınıza göz attım bence bilgilisiniz ama bu şekilde yazdığınızda inanın okunmuyor, biraz özen gösterirseniz paylaşımlarınız daha fazla kişiye ulaşabilir...

Küçük harfle yazınca daha iyi anlaşılacaksa benim için yeterli, yeter ki anlaşılsın...Paylaşımların çok okunmasında ziyade anlaşılması ve insanların uygun buldukları hususları bir nebze de olsa tatbik etmelerini hedefliyorum.

Sn.trendtakipcisi, büyük harf ile yazmak bağırmak, söylediklerinin okumadığını ya da kendisine hakaret edildiğini düşünüp kızarak karşılık vermek olarak algılanabilir.Bu da yazilariniza ön yargı ile olumsuz yaklaşılması sonucunu doğurur ve egoları tahrik eder.Lutfen küçük harf ile yazın.

Alıntı Originally Posted by pej Yazıyı Oku
    Sn.trendtakipcisi, büyük harf ile yazmak bağırmak, söylediklerinin okumadığını ya da kendisine hakaret edildiğini düşünüp kızarak karşılık vermek olarak algılanabilir.Bu da yazilariniza ön yargı ile olumsuz yaklaşılması sonucunu doğurur ve egoları tahrik eder.Lutfen küçük harf ile yazın.
    Aman kimseyi tahrik etmeyelim... Daha önceden de gördüğüm kadarıyla forum, Türkçeyi çok özenli kullanan ve imla kurallarına uyan bir kitleye hitap ediyor...İsterdim ki yazdığım hususları eleştiren veya kısmende olsa onaylayan yorumlar yazılsın...Ben onları büyük harfle de yazılsa okur ve yararlanmaya çalışırdım...

5. Sanki dunya piyasalarinda bu son 1 haftalik sakin gidisat devam edecek gibi. Ama gercekten hisse bazindaki hareketler kayda deger. Yinede sakin be gerektiginden fazla risk almamak lazim diye dusunuyorum

6. Gram altınlara sahip çıkın...özellikle uzun vade yatırımlar İçin ideal konumda...daha önce geçiş yaptıysanız macera aramayın...bşr trend düzgün devam ediyorsa..gideceği yere giderken, sadece seyredin.

Bunu 2016 dan bu yana, gram o zaman 100 tl idi, bes fonunda %100 altında bekleyen biri olarak söylüyorum ( tek hareketin dolartl 2018 de 7 üzerine gittiğinde bir kısmını satıp %5 kadar aşağıdan yerine koymaktır...onu da karlı işleme rağmen yapmamalıydım dedim daha sonra).

Son günlerde yakın çevremden çok altın sorusu alıyorum...uçtu, kaçtı vs...ben de diyorum ki, sene başındaki beklentilerimiz belli...belki sadece gideceği yere beklenenden hızlı gidiyor...hedeflere geldiğinde tekrar durum değerlendirmesi yaparız...şimdilik pozisyonda beklemeye devam.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Covit-19 sebebi ile düşen spot ve vadeli piyasalarda düşüşe büyük düşüşler görenler hem teminatlarıni yenilemek hemde alttan hisse almak için portfoylerindeki karlı altın portföylerini boşalttiklari için başta altın düştü.Ama şimdi yükseliyor ve bu söylenen anormal likidite büyümesi piyasalara inince altının büyümesi ve İran da ABD büyükelçiliğinin işgali zamanındaki değeri aşması bekleniyor.Bu da bugünün parasıyla 2500 USD/ons karşılığı.Tabi hem ons değerine hemde USD değerine bağlı gram altını tahmin etmek zor ama Gram altında her iki parametrede de olumsuz senaryolar gerçekleşir ise 1000 TL/gram bile telaffuz ediliyor.

8. Çok şükür portföyün amiral gemisi 1 ay önce üzer gibi yaptı şimdi düzeldi. İlerleyen günerde shortlatacak mı göreceğiz

Türk halkınında bir çoğunun elinde bulunan bir yatırım aracı. Petrol düştü = ekonomiye olumlu katkısı var benzer durum gram altın arttı = ekonomiye olumlu katkısı var denilebilir mi?
    YTD
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Gram altınlara sahip çıkın...özellikle uzun vade yatırımlar İçin ideal konumda...daha önce geçiş yaptıysanız macera aramayın...bşr trend düzgün devam ediyorsa..gideceği yere giderken, sadece seyredin.

Bunu 2016 dan bu yana, gram o zaman 100 tl idi, bes fonunda %100 altında bekleyen biri olarak söylüyorum ( tek hareketin dolartl 2018 de 7 üzerine gittiğinde bir kısmını satıp %5 kadar aşağıdan yerine koymaktır...onu da karlı işleme rağmen yapmamalıydım dedim daha sonra).

Son günlerde yakın çevremden çok altın sorusu alıyorum...uçtu, kaçtı vs...ben de diyorum ki, sene başındaki beklentilerimiz belli...belki sadece gideceği yere beklenenden hızlı gidiyor...hedeflere geldiğinde tekrar durum değerlendirmesi yaparız...şimdilik pozisyonda beklemeye devam.

Sayfa 811/1230 İlkİlk ... 311711761801809810811812813821861911 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •