Sayfa 811/1002 İlkİlk ... 311711761801809810811812813821861911 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 6,481 - 6,488 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

1.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    buralardan ufak bi short denemeye başlayayım bakayım , george soros style ... cashi bozduracağıma , viopta short açarım , aynı şey ...

tradingde piyasalardaki oyunculukta felsefe iyidir çünküm %99 kafayla iş yapıyorsun kalanı emir iletimi pozisyon büyüklüğünü riskini matematik olarak hesaplamakta... george soros'un hayattaki en büyük şansölyesi (şansı) , london school of economics'de okurkenen karl popper'ın öğrencisi olmak idiydi... Bu şansölyeyi çok iyi değerlendirip sermaye ve para piyasalarında fıçısını mangırla ( 40 milyar dolara yakın*** ) doldurmayı da bildi... Bu şansölyesi , bir çok kapıyı kolayca açmasında ona şansölite ( kredibilite ) olarak geri döndü...
     Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    *** henüz rahmetli olmayan george soros 18 milyar dolaresini 2017 yılında tek seferde olmak üzere 30 küsür milyar dolar servetini kurmuş olduğu açık toplum enstitüsüne aktarmış idi... açık toplum fikri de karl popper'a aittir...

ahan bu da dayıyla ilgili haberlerden bi tanesi

https://www.theguardian.com/business...ety-foundation
    tskb de de kimin kimi öptüğü belli değil ... kademeli yılanoğlu short / nakkaştepe long ... belki fena bir düşünce gibi durmuyor orta vade içün mü ?
    cüma kapanışla % 7 artıda ... ayrıyetten şunu da arz ederim ki ; 3 kasım seat 16:31 de yazdıktan sonra dolar 8,53 lerden küt diye 8,3920 ye kadar salmıştı aşağı yukarı ortalama % 1,40 küsür değer kaybetmişti ... pazartesi bu pozisyonumu biraz azaltmak zaruretindeyim, mücbir içsel ve dışsal gelişmelerden ötürü...

Spekülasyon budur. İş, eylem düşüncede başlar düşüncede biter. Bir işleme girmeden önce kendi kendine soracağın ilk soru, what's your edge ? olacak dostum... Eğer o sorunun yanıtını bulamadıysan pozisyona girmen, kumar oynamak demek...
    George Soros benzeşimi & eşdeğeri --spekülatif beklenti***-- ( *** there it this gap between perception and reality ) ile açmış olduğum ;
    Benjamin kısa - Nakkaştepe long pozisyonumdaki bakış açımı Rahmetli John Templeton'un dediğine*** eviriyorum ılıktan ılıktan...
    kamuoyunun dikkatine sunarım... saygılarım ve sevgilerimle ; hamza sütbıyık

*** '' People are always asking me where is the outlook good, but that is the wrong question. The right question is: Where is the outlook the most miserable? '' J. Templeton ...

benjo kısa nakkaştepe longla ilgili eski yazılarım bu torpikte mevcuttur zaten... istifa haberi öncesi açılan bir pozisyon idi onu da belirteyim ! hamza sütbıyık , FinansGeräte
    ... benjo kısa nakkaştepe longdan , benjo uzun nakkaştepe kısaya evirişim yazmış idim...

fikir takibi fikrin kendisinden daha önemlidir ... nakkaştepe yüzde kaç ekside benjo yüzde kaç artıda o günden bu güne bi bakarasın... öpüyorum kırmızı yanaklarından...

ümitsizlik ve erteleme korkaklık ve yenilgidir... insan başarı için doğmuştur , başarısızlık için değil... henry david thoreau

samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.
    hamza sütbıyık; rasyonel akla atılan imza.

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    benim duyduğum istanbulun çevre illerindeki hastahanelerin yer altı sığınaklarını yoğun bakım merkezine çeviriyorlar
    aralık ayında cümbüş var, ocak gene rezillik gibi duruyor, fatih altaylının dediği gibi yollarda ölen insanlar göreceğiz..
    Bu da yalaaaannnnn,
    Din, iman, Allah, kitap, inşallah, maşallah, elhamdülillah, hükümetimiz sağlıkta devrim yaptı. Aksini söyleyen vatan hainidir, bozguncudur, fetöcüdür. Allahu Ekber.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. bi tane gönderi eksik oldu orada bi saniye
    samurayların pirinç tarlalarındaki çay seremonilerinde, çay kaselerinin içine dalıp, suikast için vakit kollayan hain ninjalardık.

4.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    bi tane gönderi eksik oldu orada bi saniye
    Zahmet etmeseydin..

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Tevekkeli değil,7.75 de birileri hep dolara basıyor,bilinçli bir satış var.Demek ki merkez 7.75 le faiz kararına girilsin istiyor.Bakalım 6.85 gibi bir olayı gene yaşayacakmıyız.
    Hükümetimiz dolar satmaz, yalaannnnn, dışarıdan oluk oluk dolar yağıyor, herkes dolar bozdurmak için sıraya girdi. Ekonomimiz şahlanıyor, ilk hedef G10, Allahu Ekber.

Bir an kendimden iğrendim yahu. Bunlar nasıl dayanıyor.

6.  Alıntı Originally Posted by HMZ STBYK Yazıyı Oku
    bi tane gönderi eksik oldu orada bi saniye
    tamam düzelttim

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Evet,Merkez Bankası geçen hafta algı yönetimine destek için ,kamu bankaları üzerinden net rezervlerinden satışlarına devam etmiş ama merkez bankasının swaplar hariç net rezervi (-) 55.1 milyar dolara,swaplar ve altın hariç net döviz rezervleri(-)84.2 milyar dolara inerken, artık swaplar ve altın dahil net rezervleri de sıfıra çok yaklaşmış duruma gelmiş gözüküyor.Bundan sonra nereden satış yapacak merak ediyorum.

*BİN13 Kasım 2020 Cuma
    Dış varlıklar 657,537,805
    Dış yükümlülükler 43,302,987
    Bankalar döviz mevduatı 473,849,141
    Kamu döviz mevduatı 81,239,820
    NET DÖVİZ REZERVİ(TL) 59,145,857
    1USD 7.6435
    NET DÖVİZ REZERVİ(USD) 7,738,059
    Altın rezervi 29,008,017
    Swap ile merkez bankasına 62,887,000
    emanet gelen para

Swap hariç net rezerv(altın dahil)-55,148,941
    Swap hariç net rezerv(altın hariç)-84,156,957
    Maşallah, maşallah, elhamdülillah.

8.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Bu da yalaaaannnnn,
    Din, iman, Allah, kitap, inşallah, maşallah, elhamdülillah, hükümetimiz sağlıkta devrim yaptı. Aksini söyleyen vatan hainidir, bozguncudur, fetöcüdür. Allahu Ekber.

doktor bir arkadaş covidli babasını geçen hafta çapaya yatırayım dedi
    sakın önünden bile geçme diyor, ben de özeller dururken ne çapası dedim
    özellerde bile yer yok, bereket hastahane sahibi arkadaş var da zar zor yer bulabildik dedi..

Sayfa 811/1002 İlkİlk ... 311711761801809810811812813821861911 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •