Sayfa 83/166 İlkİlk ... 3373818283848593133 ... SonSon
Arama sonucu : 1328 madde; 657 - 664 arası.

Konu: ARCLK - Arçelik A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Qie Yazıyı Oku
    Birinci geri alım programının başlarında olduğu gibi bu seviyelerden (80 tl üstü) geri alım yapılacağına pek ihtimal vermiyorum. Haberden sonra herhangi bir alım yapmaması da benim tezimi doğruluyor. Orta-uzun vadede tabiki yön yukarı ama...
    asagıdan o malı toplayamazlar bence eli kulagında dalmaları
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

2. dunku hacimi geçmesini bekliyorum imkansız gibi duruyor değil mi
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

3. hisse geri alım programı zannediyorum bayiilere ve servislere yönelik bir operasyon...şirket bayilerine teminat mektubu yerine hisse almalarını önermiş ve alınan hissenin 1,5 katı kadar borçlandırma önermiş..2750 bayii ve 500 civarı servis olduugu ve herbirinin özellikle bayiilerin verdiği teminat mektubu 2-3 milyon civarı olduğu düşünülürse 9 milyar tl lik alım rahat dolar...
    ytd...

4. ayrıca geri alım bitince halka açıklık %5 in altına inecek...o da başka bir beklenti

5. kapa göre arçelik aş nin % 10 geri almasından sonra bile halka açıklık şu an %25. ben mi yanlış biliyorum. % 10 daha alsa 15 kalır % 5 değil
    yatırım tavsiyesi değildir

6. Halka aciklik yuzde 5 in altina inmez.arcelik borsadan cikmaz .
    Ytd syg

7. Bence hisse geri alımı konusunda gizli kapaklı bir durum yok. Ceo Hakan Bulgurlu tüm röportajlarında ifade ediyor: "Şirketin vizyonu kendi sektöründe dünyanın 3 büyük üreticisinde bir tanesi olmak."

Bu doğrultuda pandemi dönemi dahil satınalma fırsatlarını değerlendirdiler, ilişkili yeni yatırım alanlarını sürekli araştırıyorlar. Ve şirket bu hedefe inanıyor ve muhtemelen yol haritasını oluşturmuş durumda. Şirket stratejisinin detaylarını açıklamak durumunda değil ama hedefin ve yol haritasının kendileri açısından gayet net olduğunu düşünüyorum.

Bu hedefe ulaşılması durumunda (bu bir süreçtir ve bugünden yarına olabilecek bir sonuç değildir) şirketin hasılatının, faaliyet karının, net karının ve piyasa değerinin ciddi oranda artması beklenir.

Bu şirketleri yönetenler profesyonel yöneticiler. Ne KY'ler için bu seviyede hisse geri alımı yaparlar, ne de birilerine şirin görünmek için bu şekilde hareket ederler.

Şirket şuan bence yeni bir hikaye yazıyor. Kendi geleceğine inanıyor ve yatırım yapıyor.

Yazdıklarımın hiç birisi duyum, yatırım tavsiye vs. değildir. Sürecin ilerleyişinden kaynaklı öngörülerimdir.

Umarım ülkemiz adına bu hikaye mutlu sona ulaşır ve bizim de dünya çapında devasa bir markamız olur.

https://www.haberturk.com/arcelik-he...258318-ekonomi

Saygılar,

SM-T720 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Arçelik temettü durumu nasıl iyi temettü veriyor mu? Yatırımları nasıl

Sayfa 83/166 İlkİlk ... 3373818283848593133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz