Sayfa 831/899 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 6,641 - 6,648 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Heh....
    Bağımsız olduğu iddia edilen Türk yargısına
    O iş uzun sürer . Muhalefet partilerine mi duyursak ;) Hakkımız arasalar mecliste.

CHP gensoru versin, neden bize bu kadar iyi davranıyorsunuz diye .

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by Buraktepe Yazıyı Oku
    Ne birlikte yasayacagiz ustadim. Yeni para sokmuyorum borsaya iki sene onceki fener bedellisinden beri. Sadece covid de cok gerileme olunca hafif destek atmistim. Bundan sonrada yukumu aldikca cikarim piyasadan. Dolar tekrar 6 lari gorursede dolar alir solugu yurt disi yatirim yerinde alirim.

.
    Benzer şeyler düşünüyoruz. Ama acele etmemek lazım sanki .

3. Gün ola harman dola....Sabırla bekliyorum....
    Almak, satmak ,tutmak herkesin kendini bağlar o kaddarr...(ytd değil şahsi fikirlerimdir.)

4. Dimitri haklisinda Turkiye de zaten hic bi zaman guven olmadiki. Bu ulkede demirbank gibi banka batti. Daha ne olsun. Yalniz 30 gun kuralini uc ay 6 ay yapsaydi hadi anladik bi nebze derdik. Gostere gostere Is yatirima yaz desen bu kadar yazamaz utanirdi. Adamlar yeni teblige gore fiyati update ederiz bile dediler. Isin komik yani burasi yani. Gsray bedellisindede kanuna gore tahsisli olmasi gerekiyordu. Baskan degisti hemen yeni kanun bedelli yapildi. Fener bedellisinde benim onculgumde spk yi cimeri sikayet yagmuruna tuttuk. Forumlarda taslak sikayet templateleri hazirladik. Ali koc kucuk yatirimci kiziyor felam dedi o kadar basini agrittim ciban basi olarak. Gel gorki yine ky dusmani olarak gecti bedelli.

Ali koc desen yarin birgun cumhur reise oynamaya adaydi o zamanlar. Siyasi olarak kabul gormez dedik gordu. Gsray bi ziyaret etti. Baskan degisti bedelli kabul gordu. Chp hissesi dedik sise icin sonrasinda celme takarlar dedik , yine ky karsiti gecti.

Sonuc Turkiye de ister siyasi taraf ister karsi taraf ol. Farketmiyor. Ky ya zarar ne tarafta ise kurumlar ona gore pozisyon aliyor.

Kendi adima birlesmenin bitmesini bekleme niyetim var ciksak halk ve vakif prim yapmasaydi onkari alirdim. Onlarda yapacagini yapti zaten. Alinacak hissede kalmadi. Endeks gelmis 115 bin. Ciksan ne alacan. Birlesme biterde baski kalkarsa belki farki kapatir digerleri ile. Yazik ki yazik

5. Herkes uzun süre bekliyor, daha bekleyecek gözüküyor. Bu plan dışı beklemede gerek psikolojik faktörler yüzünden gerekse de ihtiyaçtan MALESEF yine yatırımcılar dökülecektir.

İşyatırım neyi yazmaya utanırdı muğlak bir tema, ama bunu yazmaya utanmadı. Hemen Pwc raporundan sonra bunu yazdı. Bu metnin yayından önce İşbank yönetiminin onayından geçmediği düşünmek ise saflık olmalı.

"Uzman kuruluşun bulduğu adil değerler: Uzman kuruluş, yukarıda paylaştığımız metotlar ve ağırlıklar ışığında Anadolu Cam için 7,39TL, Trakya Cam için 5,44TL ve Soda için 9,33TL adil değer hesaplamış. Kuruluş bu iştirak değerleri üzerinden, Şişecam için 8,04TL adil değer öngörmüş. Uzman kuruluşun değerleme çalışması sonrası bulduğu değerler bizim ve piyasanın hedef değerlerinin oldukça üzerinde." 28.04.2020 İşyatırım piyasalarda bugün bülteni.

Öyle bir dünya olacak ki; Bunu yazana, yazdırına sorucaksın hesabını. Madem yazıyorsun, yazdırıyorsun durun yazdığınızın, yazdırdığınızın arkasında, hani sizin yazdığınız doğru ya, siz kurumsal büyük şirketsiniz o bakımdan.

"satın sizin almak istediğiniz fiyatınızdan hisselerinizi"
    "talep eden şişe yatırımcısına ver soda hisse senetlerinden 1 Soda=1,16 Şişe olarak"
    "uzman kuruluşu ver mahkemeye yanıltıcı, hileli değerleme çalışması diye yaptı"
    " bizim derken işbankasını kasdediyorsunuz onu anladıkta ortada somut bilgilerden ve 58 sayfadan oluşan değerleme raporu varken kıytırık Bizim Menkul Değerlerin hangi somut çalışmayla hazırlandığı bilinmeyen hedef fiyatınımı kasdediyorsunuz? bir anlat bakalım "piyasa" nın anlamı. Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyemeyen; oto boka bilimsel bir dayanağı olmayan amele çalışlamalarla hedef fiyat veren güzel ülkemizin değerli aracı kurumlarını mı veya bankalarımı kasdediyorsunuz. Hangileri somut isim belirtiniz"

Her nekadar bu süreçte birleşme açıklanma tarihi mihenk taşı gibi kullanıldıysa da, o tarihte Çin haricinde etkisi bulunmadığı halde değerleme raporunda covid-19 etkisini de hesaplayan, ve bu hesaplamanın detaylarını açıklamayan PWC değerlenme firması en sağlam duran taraftı. Ne İş grubu nede SPK.

Rahmetli Neşet Ertaş'ın türküsü gibi Ah Yalan Dünyada Yalan Dünyada Yalandan Yüzüme Gülen Dünyada
    Allah rahmet eylesin
    Kimileri rahmetle anılır, kimileri küfürle, beddua ile.

6.  Alıntı Originally Posted by Buraktepe Yazıyı Oku
    Dimitri haklisinda Turkiye de zaten hic bi zaman guven olmadiki. Bu ulkede demirbank gibi banka batti. Daha ne olsun. k

İKinci GSM ihalesi sonuçlanmış..
    3. GSM ihalesi için; GENPA ve Demirbank'ın temsilcisi olan herif(Z.A.E) TV ekranlarında "ihaleyi almayı çok istiyoruz" demişti..
    Hem de ihalenin başlamasından çok kısa süre önce..
    Hem de 2. ihalede çıkan fiyatın taban fiyat olacağı koşulu ortada dururken...

Peki ihalede ne oldu..?
    Bakın burası çok önemli:D:D..
    İhale açıldı..
    Katılımcılar; ihaleden çekileceklerini açıkladılar..
    Bu bizimkine sıra geldi..
    Daha kısa bir süre önce; "almaya niyetliyiz" diyen, ve taban fiyatın bir önceki ihale olduğunu bilen bu herif konsorsiyumu adına..
    "Fiyatı yüksek bulduğumuz için çekiliyoruz" dedi...Hem de ilk söz olarak:
    "İhaleyi almak istiyoruz"-"Fiyatı çok yüksek bulduğumuz için çekiliyoruz" Daha hiç arttırım falan olmamış bi de

Peki bu süreçte ne oldu..
    Fiyatı kısa sürede %58 artan Demirbank hisseleri küçük yatırımcıya SOKULDU..Sonra da battı

SPK ne yaptı?..Bir soruşturma açtı...Peki ne oldu o soruşturma..

Sahi, ne oldu?..
    Sahi, o herif şimdilerde ne yapıyor???

2000 li yıllardan bu yana Türkiye çok değişti diyenin alnını karışlarım..

Good guy wins???
    Bu bir Holywood klişesidir

7.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    İKinci GSM ihalesi sonuçlanmış..
    3. GSM ihalesi için; GENPA ve Demirbank'ın temsilcisi olan herif(Z.A.E) TV ekranlarında "ihaleyi almayı çok istiyoruz" demişti..
    Hem de ihalenin başlamasından çok kısa süre önce..
    Hem de 2. ihalede çıkan fiyatın taban fiyat olacağı koşulu ortada dururken...

Peki ihalede ne oldu..?
    Bakın burası çok önemli:D:D..
    İhale açıldı..
    Katılımcılar; ihaleden çekileceklerini açıkladılar..
    Bu bizimkine sıra geldi..
    Daha kısa bir süre önce; "almaya niyetliyiz" diyen, ve taban fiyatın bir önceki ihale olduğunu bilen bu herif konsorsiyumu adına..
    "Fiyatı yüksek bulduğumuz için çekiliyoruz" dedi...Hem de ilk söz olarak:
    "İhaleyi almak istiyoruz"-"Fiyatı çok yüksek bulduğumuz için çekiliyoruz" Daha hiç arttırım falan olmamış bi de

Peki bu süreçte ne oldu..
    Fiyatı kısa sürede %58 artan Demirbank hisseleri küçük yatırımcıya SOKULDU..Sonra da battı

SPK ne yaptı?..Bir soruşturma açtı...Peki ne oldu o soruşturma..

Sahi, ne oldu?..
    Sahi, o herif şimdilerde ne yapıyor???

2000 li yıllardan bu yana Türkiye çok değişti diyenin alnını karışlarım..

Good guy wins???
    Bu bir Holywood klişesidir
    Hsbc ye devredilmeside bomba. Madem devrettiniz hisselerinide devredeydiniz. Hisseler pul oldu. O hesap Dimitri guzel diyorda ulkede her zaman boyle ky ya karsi uckagit oluyor. Uzanlarinki de ayri bir baslik konusu.

Kissadan hisse, kucuk yatirimci sag sol farketmez hangi hukumet olursa olsun godoman olarak dusunuluyor. Hisse si varsa zaten zengindir bisi olmaz bir iki kagitta zarar ederse esas patrona bisi olmasin diyorlar. Onlarda kendilerince hakli bir kere hisse aldim zarar ettim diye gazetelere cikan oldumu. Adam yazar kasa atti, kendini yakti ama Hisse senetlerini tomar tomar atani gormedik. Tek sahit oldugum zamaninda yuzde 10000 lik gsray bedellisi hisse sahiblerinin protestosu oda uc bes kisi var yok.

Fener de bedelli aciklandi organize ettim forumu cimeri bimeri bisti sikayet yagrmuruna tuttuk. Templateleri ben hazirladim. Dedimki forumdakilere gazeteleri tv leri arayacam. Toplanalim stadyun onunde aciklama yapalim tv lere. Ben ayarliycam hepsini ama yanima uc bes kisi gelin konusmayida ben yapicam dedim. Bir Allah in kulu tamam bizde geliriz demedi. Hepsi forumda kan agladi. Sikayetlerinj yapti biride geleyim demedi. O ara Ali Koc super sukse yapmis belki biz susalim diye alin hisseleriniz maliyeti neyse bana virmanlayin paraniz burada bile diyebilirdi yeterki kaybolun rezil etmeyin hesabi. Kisacasi ky olarak bizde de suc var.

Hürriyet çağrı muafiyet kararı
    Çıkmadan Demirören şpk.yi ziyaret ediyor
    Sonrasında muafiyet çıkıyor
    Kararda tebliğ ve madde yok muaftır diyor.yatirimci kazık yemeye alışkın diyor
    Açıkçası.
    Hukuk katledilmiştir bu kararla.
    Şişe grup kağıtlarında da hukuk katledilmiştir.
    1.kanunda kişi ve kurumlara ayrıcalık tanınmaz burda şirketlere tanınmıştır.
    2.tuzuk ve yönetmelik teblig gibi düzenlemeler kanuna aykırı olamaz kuralı cignenmistir.
    3.istedigi hususta yeni kanuna istemediginde eski teblige uyarak komedi sergilemiştir.
    4.yeni kanun çıkma döneminde neler yazılmıştı başında hatırlayalım önemli işlemlerde adil ucretten ayrılma geliyordu sözde.geldi ama ADİ AYRİLMA FİYATİ GELDİ kanunun ruhuna ve lafzina aykırı olarak.
    5.mahkemelere inansam yürütmeyi durdurmalı tebligin iptali davasini açarım
    Ama kervansaray holding ve alyag şirketi davalarından sonra güvenim kayboldu yok oldu.
    6.diyelimki iptal ettirdik yeni bir belirsizlik buda olumsuz olacaktır.hisse ucuz şirketin temelide sağlam olunca kuzu kuzu kabullenmekten başka yapacak bir şey yok kanımca.
    7.hisse olumsuz etklenir diyenlere katılmıyorum belirsizlik ve baskı sona erdiginden iyi olur kanaatindeyim.
    Sagliklar

Sayfa 831/899 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •