Sayfa 838/981 İlkİlk ... 338738788828836837838839840848888938 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 6,697 - 6,704 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    o para harcayan kesimi 3 e ayırıyorum.

1. Kitle aslında batmış şirkette çalışan ama banka batırmayıp kredisini uzattıgı içinbirkaç ay daha ömürlük şirketinde belkide son tatiline çıktı yakında işsiz kalma potansiyeli çok yüksek.

2. Kitle memurlar bunlarda genelde karı koca memur oldugu için Türkiye standartlarının üstünde bir hayat sürebiliyorlar.

3. Kitle ise yüzlerce yıllık atadan kalan mirasları satıp satıp acımasızca yiyen bir kitle bunlarında çocukları ilerde kira köşelerinde sürünüp ailelerinden geriye miras degilde borç kalmasın diye dua edecek.
    Memur, işadamı , beyaz yaka harcaması herkesin gözüne batar. Evde bir batarya değiştirmeye tesisatçı 100 tl. aldı. 15 dk. lık iş. 3 odaya korniş takmaya 200 tl. aldılar 30 dk. 2+1 dairenin ( 80 m2) badanasını 700 tl. ye yaptılar 1,5 gün.

Müteahhit komşunun oğlu iki yıldır üniversiteye yerleşemedi. Her yaz en az 4 ülke geziyor.

Evdeki işe yarayan eşyaları yeni eve taşıtmak istedim, kahvehaneden 2 hamal sordum. 600 tl. istediler. Spotçuyu çağırdım, kalacak eşyaları gösterdim ve kaça alacağını sordum, 250 veririm dedi. Ben para istemiyorum, bunlar senin olsun diğer eşyaları yeni eve taşı anlaşalım dediğimde hemen kabul etti. Bu adam öğrenciler ve boşanan kişilerden köşe oluyor. Üstü başı dökülüyor ama tripleks evde oturuyor, 3 aracı var.
    Kriz var, köküne kadar var ama hissedene......

2. bi dakika... Ahmetg abla mi? yanlis mi okuyorum?

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    .............
    Dibimizde firin var firindaki elemanla ayni koyden ciktik. Muhabbet sohbet derken adami baya sorguladim sunu ogrendim. Ekmeklerde kivami tutturmak icin bir kimyasal kullaniyorlarmis. Abla ekmeginizi evde yapin daha saglikli dedi.

3. Hürmüz Boğazı'nda seyir halinde olan İngiliz bayraklı Stena Impero isimli tankerle temas kesildi. İran Devrim Muhafızları tankere el koyduklarını duyurdu.
    İran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri tarafından yapılan yazılı açıklamada, İngiltere bandıralı Stena Impero adlı petrol tankerine Hürmüz Boğazı'nda müdahale edildiği belirtildi.
    Stena Impero adlı İngiliz petrol tankeri, denizcilik kurallarına riayet etmemesi nedeniyle Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Birinci Bölge Birliği tarafından durduruldu."
    Söz konusu tankerin, müdahalenin ardından yasal prosedürler için İran kıyılarına çekildiği bildirildi.

#Sondakika İran, Hürmüz Boğazı'nda İngiltere'ye ait petrol tankerini alıkoydu

5. https://twitter.com/tashecon/status/1152291671813632001

doların serbest dalgalanmamasından korkmak gerek olası hareketi kimse yakalayamaz....
    ?

6.  Alıntı Originally Posted by deepblue35 Yazıyı Oku
    #Sondakika İran, Hürmüz Boğazı'nda İngiltere'ye ait petrol tankerini alıkoydu
    İran İngiliz haydutunun Cebelitarık'da elkoyduğu gemisine karşılık veriyor haydutun anlayacağı dilden karşılık veriyor,
    kutlarım..

7.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Ortadirege ait yerler kan agliyor. Datca bombos koylar bos aydin izmir otoyol bos o kadar sene her yaz gidiyoruz hic boyle bosluk gormedim

Taksiciyle muhabbet ediyorum izmirde abi 20 yildir bu isi yapiyorum bu en kotu yaz sezonu dedi

En cok sokedeki unlu ortaklar cop sis lokantasi barizdi. Hic bu kadar bos gormemistim. Ulan elim kadar et 80 tl yuhh. Kirmizi et baya pahalanmis.

120km hiz meselesine gelince eskiden cok guzel basiyorduk rahat rahat onu kastettim ben.

Bu arada solumdan 200 basan merso ve bmw let ne is? Cezadan haberleri yok heralde
    datca iskele mah, yeni ğeldim,iğne atsan yere düşmez ,,
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Sayfa 838/981 İlkİlk ... 338738788828836837838839840848888938 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •